Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak Zdobyc Doswiadczenie W Ksiegowosci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Bookworm

Bookworm

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:38

Witajcie.

Moze ktos orientuje sie, jak wyglada kwestia poczatkujacych ksiegowych.

Robie kurs ACCA, nie mam kwalifikacji ksiegowych z Polski. Teraz wychowuje dzieci , ale za jakis rok,dwa chcialabym pojsc do pracy na full time i teraz jest czas, by sie do tego przygotowac.
Jak moge zdobyc doswiadczenie w ksiegowosci, bo nawet od praktykanta wymagaja juz jakiegos doswiadczenia.
Znam biegle angielski, pare lat pracowalam w biurze jako admin assistant w Anglii, bylam tez tlumaczem wolnym strzelcem, wspolpracowalam z duza kancelaria prawna jako tlumacz dla polskich klientow, od 4 lat wychowuje 3 dzieci. W Irlandii jestesmy 3 lata, tu jeszcze nie pracowalam. Mam 38 lat. Mam wyzsze wyksztalcenie, humanistyczne. I podyplomowke z Informatyki Stosowanej, komputer biegly. Nie mam wygorowanych wymagan typu super kariera w finansach, bo wiek juz nie ten. Teraz majac troche czasu odkrylam ten Kurs, okazalo sie, ze mi sie to podoba, idzie mi calkiem dobrze I sprawia przyjemnosc. Chce robic wszystkie moduly.

Jak osoba bez doswiadczenia w ksiegowosci moze je zdobyc?

Z gory dziekuje za wskazowki.

Offline #2 Plomien

Plomien

Działacz

• Moderator
  • 303
  • 2031 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:21

Witajcie.

Moze ktos orientuje sie, jak wyglada kwestia poczatkujacych ksiegowych.

Robie kurs ACCA, nie mam kwalifikacji ksiegowych z Polski. Teraz wychowuje dzieci , ale za jakis rok,dwa chcialabym pojsc do pracy na full time i teraz jest czas, by sie do tego przygotowac.
Jak moge zdobyc doswiadczenie w ksiegowosci, bo nawet od praktykanta wymagaja juz jakiegos doswiadczenia.
Znam biegle angielski, pare lat pracowalam w biurze jako admin assistant w Anglii, bylam tez tlumaczem wolnym strzelcem, wspolpracowalam z duza kancelaria prawna jako tlumacz dla polskich klientow, od 4 lat wychowuje 3 dzieci. W Irlandii jestesmy 3 lata, tu jeszcze nie pracowalam. Mam 38 lat. Mam wyzsze wyksztalcenie, humanistyczne. I podyplomowke z Informatyki Stosowanej, komputer biegly. Nie mam wygorowanych wymagan typu super kariera w finansach, bo wiek juz nie ten. Teraz majac troche czasu odkrylam ten Kurs, okazalo sie, ze mi sie to podoba, idzie mi calkiem dobrze I sprawia przyjemnosc. Chce robic wszystkie moduly.

Jak osoba bez doswiadczenia w ksiegowosci moze je zdobyc?

Z gory dziekuje za wskazowki.

Zatrudnic sie w wiekszej firmie i zdobywac doswiadczenie

Offline #3 Bookworm

Bookworm

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:32

No ale wlasnie bez doswiadczenia w ksiegowosci nie chca przyjmowac. W tym szkopul.

Offline #4 Plomien

Plomien

Działacz

• Moderator
  • 303
  • 2031 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 18:25

No ale wlasnie bez doswiadczenia w ksiegowosci nie chca przyjmowac. W tym szkopul.

W tej firmie swego czasu brali jak leci :

http://www.jobs.ie/M...lobal-Services/

Sprobuj moze wciaz szukaja kogos 

Offline #5 Eunike0190

Eunike0190

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 157
  • PipPipPip
  • 755 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 21:32

Zrobic pare vat karuzel i szybko dojdzie sié do mistrzostwa w ksiégowosci :mellow: :mellow:

Offline #6 Bookworm

Bookworm

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:11

W tej firmie swego czasu brali jak leci :
http://www.jobs.ie/M...lobal-Services/
Sprobuj moze wciaz szukaja kogos

O, dziekuje, zaraz tam zajrze.

Offline #7 Garfild71

Garfild71

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 12:34

ACCA jest dosc trudne dla osob ktore dopiero startuja, ja podziwiam ze pomimo wychowywania dzieci masz swoje ambicje i chcesz je realizowac. Doswiadczenie mozna zdobyc chodzac od firmy do firmy i skladajac cv o prace, mozna probowac jako tranee. Problemem moze byc to ze nie masz podstaw w ksiegowosci typu kurs, syudia itp. Moze lepiej od tego zaczac.

Offline #8 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1967
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7167 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:28

EY
Deloitte
PcW

Duze korporacje ale dosc czesto przyjmuja "studentow". Porozsylalabym tez listy z cv po lokalnych biurach ksiegowych, nawet jesli maja to byc tylko 2-3 godziny dziennie. Podstawowe "ACCA’s Foundation Diploma" zwiekszy szanse na platny staz i finansowanie przez firme dalszej nauki.

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #9 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 397
  • PipPipPipPipPip
  • 2700 postów
  • Zainteresowania:kasa, kariera, psychiczne dreczenie

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:17

EY
Deloitte
PcW

dodaj jeszcze, ze standardem jest 60-cio tygodniowy tydzien pracy  (wychodzisz z biura dopiero kiedy szef uzna, ze skonczylas) za praktycznie gola minimalna (18k rocznie to standard na pozycji trainee), w otoczeniu spragnionych sukcesu dwudzistoparolatkow. w sam raz dla 38-letniej mamy trojki dziecki :D cyrograf podpisuje sie na minimum dwa lata i mniej wiecej po tym czasie po prostu odpada sie z tego towarzystwa z powodu zwyklego wypalenia. 

plusem na pewno jest dlugie (kilkutygodniowe) study leave. 

Offline #10 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 378
  • PipPipPipPip
  • 1471 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:34

Miklo nie doluj dziewczyny ... W zyciu to juz tak bywa, ze troche zalezy od szczescia, sporo od determinacji. Generalnie chyba lepiej robic cos niz nic.

Offline #11 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 397
  • PipPipPipPipPip
  • 2700 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 09:18

W zyciu to juz tak bywa, ze troche zalezy od szczescia, sporo od determinacji. Generalnie chyba lepiej robic cos niz nic.

nie doluje, przedstwiam realia. oczywiscie, ze lepiej robic cos niz nic, tylko ta sciezka akurat nie jest dla kazdego. chyba lepiej miec pelna swiadomosc tego, na co sie porywamy zanim sie na to porwiemy? 

Offline #12 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 378
  • PipPipPipPip
  • 1471 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:25

nie doluje, przedstwiam realia. oczywiscie, ze lepiej robic cos niz nic, tylko ta sciezka akurat nie jest dla kazdego. chyba lepiej miec pelna swiadomosc tego, na co sie porywamy zanim sie na to porwiemy? 

Moja znajoma zrobila w ire dyplom, porozsylala troche cv, dosala prace na pelen etat i nie za 18 tys., po roku dostala podwyzke. Jak widac nie kazdy musi jak ten baran charowac na stazu.

Offline #13 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1967
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7167 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:27

Miklo nie doluj dziewczyny ... W zyciu to juz tak bywa, ze troche zalezy od szczescia, sporo od determinacji. Generalnie chyba lepiej robic cos niz nic.

Tylko, ze @Miklo ma racje w tym przypadku. Tak wygladaja poczatki pracy w ksiegowosci, jesli chce sie do tego podejsc z pelnym profesjonalizmem, a dziewczyna ma zapedy na pelne ACCA. Zawsze tez mozna zalozyc wlasna dzialalnosc, ale pozostaje fakt potrzeby zdobycia doswiadczenia.

Użytkownik krissy edytował ten post 21 kwiecień 2017 - 12:31

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #14 Bookworm

Bookworm

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 9
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 13:57

Hejka. Widze, ze dyskusja wre.
Ksiegowosc to nie rocket science, kurs ACCA ma kilka modulow, robi sie je etapami. Jak ktos nie mial w szkole problemow z matma a takze ogolnie z nauka, a ja nie mialam, to nie widze problemu.
Studia juz mam, teraz nie mam czasu na jeszcze jedne, kurs jest jak dla mnie w Sam raz. Nie planuje zostac head of finance, mam juz swoje lata, mam tez rodzine, ktorej chce sie poswiecic, jestem nauczycielem I teraz ucze moje wlasne dzieci polskiego, historii, zycia itp. Robie kurs jako back up, na wypadek gdyby np moj maz zachorowal albo cos I wtedy to ja zostane zywicielem rodziny, no i dzieci tez podrosna a ja wtedy jako baba po 40tce , z kilkuletnia przerwa w pracy I dyplomami sprzed kilku lat (mam brytyjskie GCSE, tez tak dla przyjemnosci zrobione i pare kursow z UK) wyladuje na kanapkach albo w magazynie. Account assistant mi w zupelnosci wystarczy. A ksiegowosc mi sie podoba i dopoki nie zaczelam tego kursu, myslalam, ze to czarna magia a tak nie jest. Poza tym jak sobie przypomne czasem ksiegowe z polski, co ledwie ekonomik skonczyly a jednak wykonuja swoj zawod.Tak wiec glosy dolujace mnie w ogole nie ruszaja. Jak ten kurs mi nie pomoze, zrobie jeszcze kilka kursow z programow ksiegowych i tak uzbrojona w wiedze wyrusze szukac pracy.
Juz swoje plany kariery zostawilam w Pl, mialam naprawde dobra prace I stanowisko, wyemigrowalam za chlopem, i z checi przezycia przygody za granica. Z tego tez powodu po macierzynskim zrezygnowalam z dobrej pracy w Anglii, bo pracowalam po 13 h, musialam byc w pelni dyspozycyjna i mialam kupe obowiazkow, poszlam sobie za to spokojnie do biura na 3 dni i zamiast tracic mlodosc w firmie, zajmowalam sie domem I rodzina, oczywiscie poswiecajac kase ale cos za cos. Tak wiec teraz interesuje mnie po prostu zwykla praca, 9 - 5.

Offline #15 yesterxxx

yesterxxx

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 190
  • PipPip
  • 423 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 16:13

Zrob pierwsze 3 Fki, I smialo mozesz startowac na pozycje accounts assistant, nawet bez doswiadczenia. Wybierz jakies kombajny typu Shared service centre, a po roku raz ze bedziesz juz sporo ogarniac z tej ksiegowosci, a dwa aby ta firma placila Ci za Acca. Bo nawet jak robisz z Opentuition, to koszt egzaminut to 100 euro I do tego dochodzi jeszcze ze 120 euro oplaty rocznej, Minus duzych firm, ze musisz nastawic sie na nadgodziny zwlaszcza w zamkniecia.

Krissy, Big 4 nie wezmie ludzi w wieku 38 lat. Tam sa dzieci po koledzach ktore przeszly te glupawe testy analityczne. Jak ogladam tegorocznych juniorow z pryszczami na twarzy ktorym tlumacze co oznacz poszczegolny element ich PBC, to sie zastanawiam czy maja oni te 18 lat.

Offline #16 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 378
  • PipPipPipPip
  • 1471 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 17:09

Zrob pierwsze 3 Fki, I smialo mozesz startowac na pozycje accounts assistant, nawet bez doswiadczenia.

No i dziekuje bardzo za meski glos rozsadku. :)

Jak ogladam tegorocznych juniorow z pryszczami na twarzy

Te pryszcze to od fast food'ow. :P ;)

Offline #17 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1967
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7167 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 20:29

@Bookworm
Jesli nie masz wiekszych zapedow, to faktycznie Foundation lub F1-F3 Ci wystarczy, jak napisalm wczesniej lub jak @yesterxxx pisze.

@yesterxxx
Eee, jak 35-latke po CIMA przyjeli, to te 3 lata roznicy nie robia zbyt wielkiej roznicy. Jak czlowiek ma glowe na karku, to sie nie da wciagnac na 10h dziennie.

Offline #18 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 378
  • PipPipPipPip
  • 1471 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 10:42

Wg Was, ktory kurs daje lepsze przygotowanie zawodowe (w domysle, po ktorym latwiej znalezc prace jako accounts assistant) - ACCA, czy Accounting Technician Ireland ?

Offline #19 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 397
  • PipPipPipPipPip
  • 2700 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 11:01

ATI. ACCA przygotowuje do pracy na szczeblu menadżerskim-od Financial controller wzwyz.

Offline #20 yesterxxx

yesterxxx

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 190
  • PipPip
  • 423 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 12:45

ATI. ACCA przygotowuje do pracy na szczeblu menadżerskim-od Financial controller wzwyz.

ACCA,CIMA,ACA maja bardzo silne lobby na wyspach. Wypracowali sobie taka pozycje, ze firmy uwazaja ze kwalifikacja = sie certyfikatowi z jednej wyzej wymienionych. To ze ACCA przygotowuje do pracy na szczeblu menadzerskim to bardzo dyskusyjne. To jest spora dawka teorii, ktora roznie sie sprawdza w industry. Masa osob zdaje te egzaminy, uczac sie schematow, jak przydzielane sa punkty, i zdaja te egzaminy w pewien wyuczony sposob. Gdzie pozniej nie sa w stanie nic zrobic. W moich zespolach jest sporo osob z pelnymi kwalifikacjami, ktore nie sa w stanie stworzyc glupiej metodologi policzenia accruala. A gdy dostaja wieksza spolke ktora np jest prowadzona w lokalnych przepisach +matka np w US Gappie, to leza i kwicza. Te wszystkie magiczne nazwy "Financial Controller, tez dyskusyjne. W jednej firmie Controller to szef biura, gdzie podlega mu >200 osob, w innej financial controller to taki tim lider z kilkoma osobami, odpowiedzialny za sprawozdania finansowe jednej badz kilku spolek.

@yesterxxx
Eee, jak 35-latke po CIMA przyjeli, to te 3 lata roznicy nie robia zbyt wielkiej roznicy. Jak czlowiek ma glowe na karku, to sie nie da wciagnac na 10h dziennie.

To bardziej wyjatek niz regula. Nie wiem na ile moja probka reprezentuje calosc populacji :) ale z 20-30 juniorow ktorych widzialem w tym roku u nas, zaden nie byl > 25 lat. Kidys byl taki zart o big 4, po czym poznac ze sa nowi juniorzy, po zapalonych swiatlach o 23 w biurze. Osoby powyzej 30 nie beda tak zapierdzielac jak oni potrzebuja.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.