Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie Z Pracy W Wieku Przedemerytalnym

emerytura w Irlandii

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 rihat

rihat

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:01

Witam - Chciałbym zadać pytanie o wykładnię - jaki jest okres ochronny przy stałym  zatrudnieniu okresu przeemerytalnego tzn. w  jakim okresie przed emeruturą pracodawca nie może cię zwolnić - w Polsce podobno obowiązuje 4 lata ochrony dla pracownika . Jeżeli coś wiecie na ten temat - proszę o odpowiedz 

Mieszkam i pracuję w Irlandii od 2005 - mam już przeszło 520 składek PRSI i u obecnego pracodawcy pracuję od 08/2015 na pełny etat

Offline #2 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1973
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7189 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 21:19

Wydaje mi sie, ze w Irlandii nie ma jakiegos okresu ochronnego. Stajesz sie bezrobotny, idziesz na zasilek, szukasz nowej pracy i czekasz na emeryture. Zapytaj u znawcow prawa dokladniej.

To, co jest w Polsce praktykowane nie znaczy, ze przenosi sie dalej. Swoja droga to jest takie troche trzymanie na sile i zapychanie miejsca dla "swiezej krwi". Np moja mama-58 lat, dalej lata w szpitalu na dyzurach 12-sto godzinnych, gdzie mlodzi i wyksztalceni nie maja szansy na rozwoj, bo nie ma dla nich miejsc.
Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #3 r00t

r00t

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 168
  • PipPip
  • 473 postów
  • Miejscowość:Kepler 421
  • Zainteresowania:Bywanie gdzie indziej niz tutaj

Napisano 05 kwiecień 2017 - 21:51

gdzie mlodzi i wyksztalceni nie maja szansy na rozwoj, bo nie ma dla nich miejsc.

No, to zeby dla tych slynnych "mlodych i wyksztalconych" (z wielkich miast) zrobic miejsce, proponuje dla "starych i doswiadczonych" bilecik w jedna strone...

"I always feel empty after an adventure."

Offline #4 hpawlaczyk

hpawlaczyk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 26 kwiecień 2017 - 10:50

Myślę że każdy ma prawo pracować bez względu na Wiek pozdrawiam

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.