Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Laptop I Tablet Co Kupic?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 jarek37

jarek37

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 20:48

witam muszę kupić nowy tablet i laptopa i to w miarę szybko wiec dobrze żeby był do kupienia stacjonarnie lub wysyłka (szybka do 2-3 dni)

Laptop ma służyć do internetu i amatorskiego bardzo amatorskiego montażu filmów z kamery Hd format chyba MTS, zero gier.

Tablet dla dziecka ale czasami tez będę korzystać do przeglądania internetu, bateria nie jest ważna, żeby tylko nie zacinał sie i nie mulił.cena? jak najtaniej żeby tylko spełniały warunki

laptop tez jak najtaniej ale jak mam dołożyć np 100-200E ,a mam mieć dużo lepszy i dłużej nie wymagający jakiś modernizacji to dołożę, żeby wytrzymał te 4 lata, tylko do domowego użytku

kompletnie sie nie znam wiec nie wiem nawet na co zwracać uwagę,  laptop musi być z systemem Windows 10.

ktoś coś ?

Offline #2 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 29 marzec 2017 - 21:13

jak chcesz do obrobki filmow to szukaj z duza iloscia pamieci RAM, szybkim prockiem i pojemnym HDD. grafika moze byc najtansza, wbudowana w chipset lub procka. Jak nie grasz nie ma to znaczenia.

Użytkownik Oxide edytował ten post 29 marzec 2017 - 21:20

Offline #3 r00t

r00t

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 168
  • PipPip
  • 473 postów
  • Miejscowość:Kepler 421
  • Zainteresowania:Bywanie gdzie indziej niz tutaj

Napisano 29 marzec 2017 - 21:46

Generalnie (choc nie jestem alfa&omega) musisz zwrocic uwage na 3 rzeczy:

- procesor, i5 i wzwyz

- pamiec RAM, min. 8GB

- dysk twardy

Bawie sie czasami wlasnie amatorska obsluga filmow w HD z GoPro i musze przyznac, ze te 3 rzeczy zawsze najbardziej dawaly mi w d*pe. Nigdy przenigdy nie bierz procesorow Atom, Zxxxcostam, Celeron, itp. Nawet jesli zegar jest podobny (te slynne MHz) to procesory te sa tanie nie bez powodu: maja duzo mniej pamieci podrecznej (cache) co skutecznie uprzykrzy Ci zycie przy obrobce.

Jako ze czesto obrabia sie duze pliki, potrzeba sporo pamieci RAM, w ktorej komp bedzie sobie "zonglowal" danymi podczas pracy. Generalna zasada - im wiecej tym lepiej, choc w domowych zastosowaniach wszystko powyzej 16GB przestaje miec sens. Minimum 8GB - zalecane 16GB. Nie wnikaj w taktowania i inne p*erdoly bo Cie glowa rozboli, a roznica bedzie jesdynie w statystyce programow testujacych (jesli w ogole)

Dysk tylko SSD. Niestety najwezszym "gardlem" podczas pracy na kompie jest dysk. Sa dyski mechaniczne, z magnetycznymi talerzami, glowicami, itp. To sa dyski dosc powolne, za to ce[beeep]a sie duza pojemnoscia. Dyski SSD sa oparte na pamieci flash, podobnie jak np. klucze USB czy karty pamieci. Sa drozsze i maja mniejsza pojemnosc od dyskiw HDD, ale sa ponad (!) 10x szybsze niz konwencjonalne dyski HDD.

Reasumujac, jesli nie planujesz wydawac kokosow, to skup sie na 1. procesorze i 2. pamieci RAM. Dysk SDD moze znaczaco podniesc cene zestawu a zawsze mozna go dokupic pozniej i zainstalowac, a stary dysk przerobic na zewnetrzny, kieszonkowy dysk USB (kieszonki kosztuja kilka £ na Amazonie czy kilkanascie € w Irlandii).

PS: Nie daj sobie wmowic ze karta graficzna ma znaczenie, wszelakie G-Force itp. przydaja sie jedynie w grach i grafice 3D, ktora nie jest uzywana przy amatorskiej obrobce video. Karta graficzna ma znaczenie, jesli kupilbys dedykowana karte do obrobki filmow, w cenie prawdopodobnie zblizonej do samego laptopa.

Poszukaj kilku sprzetow i wklej linki tego co wpadlo Ci w oko. Bedzie latwiej ocenic czy bedziesz mogl na tym pracowac czy jechac na wakacje miedzy konwersja filmu z raw do avi :)

Na tabletach sie nie znam, mam starego Nexusa 10' model bodajze z 2007 roku - smiga i do przegladania netu na kilblu jest idealny. Aha, jak tablet to tylko z Adroidem. Zadne Kindle Fire i inne g*wna, bo to placz i lament jedynie.

PS: Ostanio rozkrecalem jeden ze starych dyskow HDD i zrobilem mu sesje zdjeciowa. Fotka w zalaczniku.

Załączone pliki

• Załączony plik  HDD.jpg   132,73 KB   3 Ilość pobrań

Użytkownik r00t edytował ten post 29 marzec 2017 - 22:07

"I always feel empty after an adventure."

Offline #4 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 345
  • PipPipPipPip
  • 1346 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 22:05

Moi chlopcy maja tablety Samsung Galaxy Note GT-N5120 8.0 i sa naprawde fajne. Sa katowane od kilku lat i caly czas daja rade. Poza tym sa jakies takie przyjazne w uzytkowaniu. Mielismy tez Samsunga Galaxy Tab/Pro, kupowanego w tym samym czasie, ale jakos kompletnie mi nie pasowal i niedawno go szlag trafil.

Offline #5 sirJack

sirJack

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 159
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Miejscowość:dublin

Napisano 30 marzec 2017 - 07:17

witam muszę kupić nowy tablet i laptopa i to w miarę szybko wiec dobrze żeby był do kupienia stacjonarnie lub wysyłka (szybka do 2-3 dni)

Laptop ma służyć do internetu i amatorskiego bardzo amatorskiego montażu filmów z kamery Hd format chyba MTS, zero gier.

Tablet dla dziecka ale czasami tez będę korzystać do przeglądania internetu, bateria nie jest ważna, żeby tylko nie zacinał sie i nie mulił.cena? jak najtaniej żeby tylko spełniały warunki

laptop tez jak najtaniej ale jak mam dołożyć np 100-200E ,a mam mieć dużo lepszy i dłużej nie wymagający jakiś modernizacji to dołożę, żeby wytrzymał te 4 lata, tylko do domowego użytku

kompletnie sie nie znam wiec nie wiem nawet na co zwracać uwagę,  laptop musi być z systemem Windows 10.

ktoś coś ?

Jest prosta zasada im kupisz drozszy tym bedzie solidniejszy i na dluzej ci wystarczy. Co do obrobki filmow to zalezy czym chcesz obrabiac. Patrz na rekomendowane wymagania i cos wybierz.

Offline #6 sebciu0

sebciu0

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 147 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 13:30

ciekawe rzeczy koledzy wypisują. Grafika też jest wykorzystywana przy obróbce filmów (CUDA).

Aby szybko coś kupić tzn. aby było na teraz lub 2-3 dni to nie da rady w Irlandii. Tablet możesz jakiś zakupić ale tani nie będzie jak od Chińczyków. Laptopa radzę popatrzeć w polsce na x-kom, mają większy wybór i tańsze, ale ktoś musi kupić i wysłać do IE.

POdaj dokładnie ile chcesz wydać na urządzenia.

Potrzebujesz serwisu komputerowego na terenie co. Kildare: www.pcdoconcall.com

Offline #7 raccoon

raccoon

Działacz

• Użytkownik forum
  • 97
  • PipPipPipPip
  • 2023 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 15:20

Ja z doswiadczenia polecam iPada

smile! it confuses people

Offline #8 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 30 marzec 2017 - 21:34

ciekawe rzeczy koledzy wypisują. Grafika też jest wykorzystywana przy obróbce filmów (CUDA).

O ile używa oprogramowania które używa CUDA (Adobe Premiere, Sony Vegas Pro - tyle, że jeżeli chce ich używać komercyjnie to warto wspomnieć że nie są bardzo tanie - roczna licencja pierwszego ~600€). Ale do takiej pracy (a nie zabawy) to się raczej kupuje wypasionego desktopa z monitorem z przyzwoita matrycą dającą się kalibrować, a nie laptopa. Do czysto domowego użytku inna sprawa.

...  ...

Offline #9 jarek37

jarek37

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:25

no i nie długo sie cieszyłem nowym laptopem. wszystko co podpowiedzieliście usłyszałem tez od sprzedawcy wiec nie jest tak źle z ich wiedza i wciskaniem byle czego.

zaczęły się pokazywać niebieskie ekrany i jakieś komunikaty ze coś przestało działać itp. zawiozłem do sklepu pan już nawet nie mógł włączyć bo sie restartował .Padła diagnoza ze to RAM i że oni wysyłają sprzęt do Indii(pan się przy tym śmiał a i chyba sam był z tych rejonów wiec nie wiem czy se jaja robił?) i propozycja wymiana na taki sam model ale z wystawy z obniżką 100€ lub zniżka na inny model 75€. Wybrałem Tablet ze zniżką 75€ a laptopa zamówiłem http://www.pcworld.i...396.0.0#details

pobawiłem się troch w sklepie i co mnie z szokowało w tym i poprzednim to w obu szybkość włączania się a w pierwszym brak napędu Cd/DVD.

Offline #10 r00t

r00t

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 168
  • PipPip
  • 473 postów
  • Miejscowość:Kepler 421
  • Zainteresowania:Bywanie gdzie indziej niz tutaj

Napisano 01 kwiecień 2017 - 12:02

434039.jpg

"I always feel empty after an adventure."

Offline #11 jarek37

jarek37

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 16:10

r00t czy mógł byś w tym temacie się wypowiadać tak jak to zrobiłeś wcześniej czyli na temat?

Jak chcesz ujadać to sa inne tematy np. o Polakach.

Offline #12 sebciu0

sebciu0

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 147 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 18:06

no i teraz wiadomo ile chcesz wydać na laptopa. Odradzam laptopy HP (tylko biznesowe).

oto co na szybko wybrałem:

http://www.elara.ie/...p.aspx?id=43742

http://www.elara.ie/...p.aspx?id=43757

(nie wiem co z ich stroną się dzieje)

a w polsce takie:

https://www.x-kom.pl...tx950m-fhd.html

https://www.x-kom.pl...-dvd-win10.html

Do obróbki zalecam I7 i minimum 8GB ramu, dysk SSD też się przyda do załadowania dużych plików i w ogóle.

PC World nie nalezy do tanich sklepów oraz nie ma żadnego wyboru.

Potrzebujesz serwisu komputerowego na terenie co. Kildare: www.pcdoconcall.com

Offline #13 TechLords

TechLords

Nowicjusz

• Banned
  • 0
  • 4 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 16:25

W zależności jakie masz wymagania

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Polecam w tej cenie MSI GL62 i5-6300HQ/8GB/1TB GTX950M FHD

Procesor i5HQ jest mocnym procesorem 4 rdzeniowym, dodatkowo masz też grafikę GTX950m który wystarczy do średnich gier a nawet nowszych. Laptop ma dodatkowe miejsce na dysk SSD m.2, matryce FULL HD.

kolego TechLords edytowalem Twoja sygnaturke 

Na przyszlosc takie rzeczy umieszczaj w dziale ogloszen 

dziekuje 

Użytkownik Plomien edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 18:16

Offline #14 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 18:17

szkoda ze zestawienie odnosi sie wylacznie do lapkow sprzedawanych przez sklep x-kom, mozna powiedziec ze reklamujesz ten sklep ;)

Użytkownik Oxide edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 18:18

Offline #15 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:12

Zastanowił bym się przez zakupem laptopa w Polsce - ze względu na czas, dodatkowe koszta przesyłek i wygodę ewentualnych napraw gwarancyjnych. Chyba, że mają tu  dobry serwis - ale jakoś w to wątpię.

...  ...

Offline #16 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:22

ja kupuje wszystko tutaj, do tego biore extra ubezpieczenie na 3 lata, cokolwiek sie stanie wymieniaja od reki a jak sprzet nie jest juz dostepny to biore nowy model.

Offline #17 Gorzelnik

Gorzelnik

Działacz

• Użytkownik forum
  • 303
  • PipPipPipPip
  • 1069 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 21:36

ja kupuje wszystko tutaj, do tego biore extra ubezpieczenie na 3 lata, cokolwiek sie stanie wymieniaja od reki a jak sprzet nie jest juz dostepny to biore nowy model.

jaki koszt ubezpieczenia?
Rekonstrukcje, konserwacja zabytków

Offline #18 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 06:33

A bo pamietam, jak się cos kupuje to wyliczają i pytają czy chcesz czy nie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.