Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Poszukiwanie Złota

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 19 luty 2017 - 20:30

Witam.
Szukam chetnych na wypady w poszukiwaniu złota w rzekach w Irlandii. Jestem z Dublina.

Offline #2 pracasantry

pracasantry

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 19 luty 2017 - 22:26

Za duzo discovery

Offline #3 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 19 luty 2017 - 22:53

Nie mam tv.
To hobby. Troche ruchu i swiezego powietrza a jak sie uda to moze i jakas pamiatka z wypadu.

Użytkownik AndrzejPrus edytował ten post 19 luty 2017 - 22:55

Offline #4 thecabb

thecabb

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 14
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 21 luty 2017 - 00:02

ferrero rocher....

Offline #5 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 478
  • PipPipPipPip
  • 1973 postów

Napisano 21 luty 2017 - 09:22

Ale Wy się czepiacie, niech szuka jak chce, znacznie lepsze to niż kiszenie [beeep] w domu....

Offline #6 Zabolas

Zabolas

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 59
  • Pip
  • 136 postów

Napisano 21 luty 2017 - 11:29

Kolega raz szukal zlota w irlandii a teram ma rude dzieci po zonie.
Tego chcesz, tego?

Offline #7 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 luty 2017 - 21:53

Kolega chyba nie jest zly ze ma rude dzieci. A ja wole rude.... wydobywac. Na wszelki wypadek wezme tez do kieszeni papierek po ferrero zeby z pustymi rekami nie wracac.

Offline #8 Tasman

Tasman

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:02

Cześć,

Chętnie bym się wybrał. Z wykształcenia jestem archeologiem więc odkrywka czemu nie. Naukowo. W ramach archeologii doświadczalnej. Myślę, że w czasie takiego wypadu łatwo zahaczyć o jakiś megalit czy średniowieczny most lub coś w tym stylu. Także chętnie.

Offline #9 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 08:55

Witaj,
Most to swietny pomysl. Mam juz nawet jedna miejscowke upatrzona niedaleko miejsca gdzie wydobywano zloto. Niestety ok 150km od Dublina. Moglibysmy sie wybrac w jakis weekend. Ja nie mam wykrywacza w Irl ale podejrzewam ze ty masz?

Offline #10 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 216
  • PipPipPipPip
  • 1591 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 21 kwiecień 2017 - 09:36

Ja nie mam wykrywacza w Irl ale podejrzewam ze ty masz?

Naiwnie myślałem, że ktoś chce faktycznie się pobawić w rekreacyjne poszukiwanie - czyli miski, szczotki etc. A tu "wykrywacze".

Offline #11 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 09:42

No to dobrze myslales. Ja mam miski, plucznie i hand dredge(nie wiem jak sie to nazywa poprawnie) ale archeolog to pewnie ma tez i wykrywacz, ktory tez sie przydac moze.
Zapraszam na rekreacyjne poszukiwania. Mam zabawki dla min 3-4 osob.

Offline #12 Tasman

Tasman

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 56 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:11

Archeolog nie powiniem używać detektora w tego rodzaju sytuacjach. Używa się tylko kiedy wymaga plan badawczy. I owca bedzie syta i wilk cały, plan badawczy już jest a i substancja kulturowa pozostanie względnie nienaruszona. Groty włóczni oddamy do muzeum a złoto przetopimy i sprzedamy z zyskiem.

Offline #13 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1133
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5548 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:39

za duzo discovery sie naoglądałeś :D

Offline #14 danielos22

danielos22

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:22

poszukaj moze jeszcze zlotego pociagu, slyszalem ze gdzies tam jest

To nie jest zwykly blog: http://otwartyumysl.pl

Offline #15 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 132
  • PipPipPipPip
  • 1914 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:37

AndrzejPrus, a sprawdziles, czy mozesz sobie tak szukac zlota ;)?

Ja probuje ogarnac temat, bo chce w Kerry soboe "poplukac" :D. Niestety, od strony "formalnej", jest mala lista organizacji, ktore musialabmy pytac o pozwolenie. Wiadomo, ze zawsze mozna sie zaszyc gdzies w gorach, na odludziu :P

Offline #16 MrBan

MrBan

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 17
  • Pip
  • 68 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 11:41

Nie mam tv.
To hobby. Troche ruchu i swiezego powietrza a jak sie uda to moze i jakas pamiatka z wypadu.

Widać, że nie masz pojęcia o prawnym aspekcie tego zagadnienia...W Irlandii jest to nielegalne - podobnie jak w PL! - Musisz mieć pozwolenie-nawet na poszukiwanie / spacerowanie z wykrywaczem metalu bo trafisz do pudła...Nie ma tu żartów z w/w tematem.Sprawdź ZANIM napytasz sobie biedy-i złoto będziesz musiał zastawić w Lombardzie aby zapłacić grzywnę i pokryć koszt paczek (+ wazeliny ) do więzienia.

Offline #17 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 15:32

Na youtubie jest masa filmikow ludzi ktorzy plukaja w rzekach w Irlandii. Nie do konca jest to nielegalne. Nielegalne jest tylko gdy uzywasz sprzetu mechanicznego. Potrzebujesz wtedy licencje. Gdy plukasz uzywajac np. miski jest to legalne. Sa jeszcze pewne obostrzenia jak np. gdy znajdziemy samorodek min 2 gram wtedy jest on wlasnoscia panstwa i nie mozemy go sobie zatrzymac.
Jezeli chodzi o wykrywacz to tutaj jest troche gorzej. Sa jednak miejsca w ktorych mozna chodzic.

7 Maja w niedziele z samego rana planujemy wypad ok 150km na poludnie od Dublina. Na dzien dzisiejszy mamy jeszcze dwa miejsca.
Chetnych serdecznie zapraszam. Koszt paliwa do podzialu, czyli kilka euro od osoby.

Użytkownik AndrzejPrus edytował ten post 28 kwiecień 2017 - 15:34

Offline #18 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 132
  • PipPipPipPip
  • 1914 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:15

Na youtubie jest masa filmikow ludzi ktorzy plukaja w rzekach w Irlandii. Nie do konca jest to nielegalne. Nielegalne jest tylko gdy uzywasz sprzetu mechanicznego. Potrzebujesz wtedy licencje. Gdy plukasz uzywajac np. miski jest to legalne. Sa jeszcze pewne obostrzenia jak np. gdy znajdziemy samorodek min 2 gram wtedy jest on wlasnoscia panstwa i nie mozemy go sobie zatrzymac.
Jezeli chodzi o wykrywacz to tutaj jest troche gorzej. Sa jednak miejsca w ktorych mozna chodzic.

7 Maja w niedziele z samego rana planujemy wypad ok 150km na poludnie od Dublina. Na dzien dzisiejszy mamy jeszcze dwa miejsca.
Chetnych serdecznie zapraszam. Koszt paliwa do podzialu, czyli kilka euro od osoby.

Oczywiscie, ze to jest legalne i nie potrzeba licencji, ale strumyk/rzeka jest czyjas wlasnoscia, teren przez ktory sie przechodzi rowniez. Wypadaloby sprawdzic i zapytac. Moze jest to teren objety ochrona; rybki, kwiatki, motylki,itp ;). Komus sie to moze nie spodobac (rozne regiony, rozni ludzie). 

W Co. Wicklow (niedaleko Avoca MInes) bylo chyba miejsce, gdzie mozna bylo zaplacic, wejsc i szukac. Na rte player jest chyba filmik, z plukania zlota ("Creedon`s Epic East")

Offline #19 AndrzejPrus

AndrzejPrus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:43

Dzieki za info mhor.

Offline #20 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 132
  • PipPipPipPip
  • 1914 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 17:23

Nie pisze, zeby odstraszac ;).

Jednak temat zlota, to troche "sensitive topic" jest, zwlaszcza jesli chodzi o Co. Wicklow i Co. Galway. Niektore tereny sa tez objete statusem "prospective licence" i firmy placa za "wynajecie" takiego obszaru na poszukiwania mineralow. Duzo rzeczy jest wtedy "private & confidencial" i kazda osoba szukajaca tam mineralow moze byc potraktowana jako intruz. Warto miec plan B w kieszeni :D. Nawet takie firmy musza unikac wszystkiego co podchodzi pod NPWS.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.