Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pierwsze Kroki Rodziny Z 3 Dzieci

pierwsze kroki rodzina

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 AnnaDep

AnnaDep

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 luty 2017 - 21:32

Witam.

Za niedługo zjeżdżam do Ie wraz z 3 dzieci (2tyg, 5lat i 3lata) do narzeczonego który tu pracuje 3 miesiące. Dodam jeszcze że do miasta Portalington co. Laois. Pisze tutaj z prośbą aby ktoś jak może napisał mi i wytłumaczył m.in. kiedy dziecko idzie do szkoły tzn na 5 lat czy na 6, jak z przedszkolem, szczepieniami dla noworodka praktycznie, socjalem itp taka podstawa tak jak napisałam pierwsze kroki. Narazie to wiem tylko tyle że musze załatwić PPS ale na dobrą sprawę nie wiem czy mi sie należy jak w Irlandii nie pracuje, nie pracowałam i narazie nie będę pracować. A i dopiero teraz narzeczony będzie wynajmował mieszkanie bo póki co mieszka u mojego taty a wiem że aby załatwić PPS trzeba mieć jakieś potwierdzenie zamieszkania. Zgóry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam że tak zagmatwanie napisałam.

Offline #2 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 361
  • PipPipPipPip
  • 1397 postów

Napisano 14 luty 2017 - 23:37

1. 3-letnie dziecko od wrzesnia bedzie moglo isc do preschool, za darmo, na 3h dziennie, w zaleznosci jak wybierzesz, przez rok lub dwa lata.

Szkole podstawowa dziecko moze rozpoczac, rozniez zgodnie z Twoim wyborem, miedzy 4 a 6 rokiem zycia.

2. Child Benefit na 3 dzieci 420e miesiecznie (zabierz akty urodzenia dzieci i ich tlumaczenia na jezyk angielski przez tlumacza przysieglego). 

3. Medical Card na podstawowe uslugi medyczne (wizyty u lekarza) i leki. Musisz sie zdecydowac na lekarza rodzinnego (GP), bo karty sa wystawiane imiennie. Szczepienia za darmo. Jesli dziecko bylo juz w Polsce szczepione zabierz ksiazeczke zdrowia, zeby tutaj byla kontynuacja (dotyczy to rowniez starszych dzieci).

4. Narzeczony, w zaleznosci od wysokosci zarobkow, bedzie mogl starac sie o FIS.

5. PPS musisz wyrobic.

Powodzenia !

Offline #3 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 583
  • PipPipPipPip
  • 2123 postów

Napisano 15 luty 2017 - 07:23

1. 3-letnie dziecko od wrzesnia bedzie moglo isc do preschool, za darmo, na 3h dziennie, w zaleznosci jak wybierzesz, przez rok lub dwa lata.

Poważnie? Bezrobotni mają darmowe przedszkola? Super!

socjalem itp taka podstawa tak jak napisałam pierwsze kroki

Kiedyś pierwszym krokiem było znalezienie pracy i mieszkania, ale widocznie czasy się zmieniają

Offline #4 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 15 luty 2017 - 08:39

Nie tylko bezrobotni :P

Offline #5 AnnaDep

AnnaDep

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 luty 2017 - 10:20

Kiedyś pierwszym krokiem było znalezienie pracy i mieszkania, ale widocznie czasy się zmieniająNa

Narzeczony ma pracę a ja narazie nie podejmę pracy ponieważ mam małe dziecko a lecimy wszyscy razem do Irlandii ponieważ jesteśmy rodziną i chcemy być razem.

Szkole podstawowa dziecko moze rozpoczac, rozniez zgodnie z Twoim wyborem, miedzy 4 a 6 rokiem zycia.

2. Child Benefit na 3 dzieci 420e miesiecznie (zabierz akty urodzenia dzieci i ich tlumaczenia na jezyk angielski przez tlumacza przysieglego). 

3. Medical Card na podstawowe uslugi medyczne (wizyty u lekarza) i leki. Musisz sie zdecydowac na lekarza rodzinnego (GP), bo karty sa wystawiane imiennie. Szczepienia za darmo. Jesli dziecko bylo juz w Polsce szczepione zabierz ksiazeczke zdrowia, zeby tutaj byla kontynuacja (dotyczy to rowniez starszych dzieci).

4. Narzeczony, w zaleznosci od wysokosci zarobkow, bedzie mogl starac sie o FIS.

5. PPS musisz wyrobic.

Powodzenia !

Dziękuję bardzo za pomoc :) a co to jest ten FIS?

Offline #6 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 361
  • PipPipPipPip
  • 1397 postów

Napisano 15 luty 2017 - 12:20

a co to jest ten FIS?

http://www.citizensi...supplement.html

Misiu przedszkole jest dla dzicka, zeby je lepiej przygotowac do podjecia nauki w szkole, a nie dla rodzicow. Chodzi glownie o wypracowanie pewnych zachowan w grupie. Co ty dzieciom przedszkola zalujesz ?

Kiedyś pierwszym krokiem było znalezienie pracy i mieszkania, ale widocznie czasy się zmieniają

Wiedzialam, ze ktos wypali z takim tekstem, ale jakos jestem zawiedziona, ze to wlasnie Ty.

Offline #7 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 583
  • PipPipPipPip
  • 2123 postów

Napisano 15 luty 2017 - 20:33

Wiedzialam, ze ktos wypali z takim tekstem, ale jakos jestem zawiedziona, ze to wlasnie Ty.

Oj przepraszam  :( , ale cieszę się dziewczyny, że znowu Was na forum widzę, bo myślałem, że wszyscy pobanowani  ;)

Już się wstrzymuję od głupich komentarzy.

Wszystkich, a szczególnie "właścicielkę" tematu szczerze przepraszam jeżeli obraziłem lub sprawiłem przykrość.

Nie tylko bezrobotni :P

Jakie są kryteria?

Offline #8 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 16 luty 2017 - 08:45

Jakie są kryteria?

Każdy dzieciak ma darmowe przedszkole, 3 godz. dziennie. Chyba, że chcesz zostawiać na dłużej wtedy płacisz....przynajmniej u mnie tak jest

Offline #9 Icebreaker

Icebreaker

A father of two

• Użytkownik forum
  • 1817
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5025 postów
  • Zainteresowania:ucieranie noska zadufanym w sobie zarozumialcom

Napisano 16 luty 2017 - 08:57

a to jest przez rok czy dwa Ivoona?

"The most common form of despair is not being who you are."

Offline #10 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 16 luty 2017 - 09:16

a to jest przez rok czy dwa Ivoona?

A to już jak chcesz, mnie się pytali czy za rok go wysyłam do juniorów czy zostaje w przedszkolu.

Offline #11 pracasantry

pracasantry

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 16 luty 2017 - 09:26

Darmmowe jest tylko rok

Offline #12 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 16 luty 2017 - 09:46

Darmmowe jest tylko rok

Nieeee dla dzieciaków w wieku 3-5 lat jest darmowe.

Offline #13 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 361
  • PipPipPipPip
  • 1397 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:38

Darmmowe jest tylko rok

Zmienili to od wrzesnia zeszlego roku. Dziecko, ktore skonczylo 3 lata moze rozpoczac preaschool w 3 treminach : 1 stycznia, 1 kwietnia, 1 wrzesnia i kontynuowac to do dwoch lat.

Offline #14 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:39

Zmienili to od wrzesnia zeszlego roku. Dziecko, ktore skonczylo 3 lata moze rozpoczac preaschool w 3 treminach : 1 stycznia, 1 kwietnia, 1 wrzesnia i kontynuowac to do dwoch lat.

Właśnie tak :)

Offline #15 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 361
  • PipPipPipPip
  • 1397 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:40

Chyba, że chcesz zostawiać na dłużej wtedy płacisz....przynajmniej u mnie tak jest

W przedszkolu malego tez po 3h doplacasz, 5e/h. Nie powiem, czasami mi to tylek ratuje.

Offline #16 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 16 luty 2017 - 10:42

W przedszkolu malego tez po 3h doplacasz, 5e/h. Nie powiem, czasami mi to tylek ratuje.

No w awaryjnych sytuacjach się przydaje :) Ale u mnie to dopiero od miesiąca funkcjonuje 

Użytkownik Ivoona edytował ten post 16 luty 2017 - 10:43

Offline #17 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 583
  • PipPipPipPip
  • 2123 postów

Napisano 16 luty 2017 - 20:38

Każdy dzieciak ma darmowe przedszkole, 3 godz. dziennie. Chyba, że chcesz zostawiać na dłużej wtedy płacisz....przynajmniej u mnie tak jest

A zostawiając na full time to te trzy godziny są odliczane od miesięcznego kosztu czy, że tak napiszę przepadają?

Jakieś wiekowe kryteria dla dzieci są czy nie ma to znaczenia?

Offline #18 Ivoona

Ivoona

Działacz

• Użytkownik forum
  • 472
  • PipPipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 17 luty 2017 - 09:05

A zostawiając na full time to te trzy godziny są odliczane od miesięcznego kosztu czy, że tak napiszę przepadają?

Jakieś wiekowe kryteria dla dzieci są czy nie ma to znaczenia?

Biedne to Twoje dziecko Misiu, jeszcze się nie urodziło, a już go na fulla chcesz posyłać  :lol:

No jasne, że odliczają te 3godz. 

Dziecko musi mieć skończone 3 lata i może chodzić do przedszkola do 5 lat.

Witam.

Za niedługo zjeżdżam do Ie wraz z 3 dzieci (2tyg, 5lat i 3lata) 

Niedługo tzn.? Bo coś mi się wydaje, że dzieci poniżej 4 miesiąca życia nie mogą latać samolotem, ale nie jestem pewna..

Offline #19 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 361
  • PipPipPipPip
  • 1397 postów

Napisano 17 luty 2017 - 10:16

Bo coś mi się wydaje, że dzieci poniżej 4 miesiąca życia nie mogą latać samolotem, ale nie jestem pewna..

Musi miec skonczone 6 tygodni.

Offline #20 Icebreaker

Icebreaker

A father of two

• Użytkownik forum
  • 1817
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5025 postów
  • Zainteresowania:ucieranie noska zadufanym w sobie zarozumialcom

Napisano 17 luty 2017 - 12:34

Musi miec skonczone 6 tygodni.

skad Ty wytrzasnelas to jo? :o 

7 dni :rolleyes:

"The most common form of despair is not being who you are."

Również z tagiem pierwsze kroki, rodzina

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.