Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Maternity Leave

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Offline #1 Ajlona5

Ajlona5

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:54

Witam
Jestem tu nowa także ciężko się pisze ale mam dość ważne pytanie..jestem w ciąży,chce iść na przedwczesny Maternity leave ktorý miał by się zacząć w połowie lutego,ale również chce wrócić do kraju ..moje pytanie jest następujące czy podczas pobierania Maternity zwalniam się z pracy czy nadal będzie mi przysługiwało to świadczenie czy automatycznie jest zawierane.?dziękuję z góry za jakomkolwiek odpowiedz

Offline #2 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1020
  • PipPipPipPip
  • 1968 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 10:36

O przejściu na Maternity Leave musisz poinformować socjal na 6 tygodni przed terminem przejścia.
You should apply for the payment 6 weeks[/size]before[/size] you intend to go on maternity leave

Najpóźniej przejść możesz na 2 tygodnie przed terminem porodu ale nie wcześniej niż 16 tygodni przed tym terminem.
At least 2 weeks and not more than 16 weeks leave must be taken before the end of the week in which your baby is due.

http://www.citizensi...ty_benefit.html

Jeżeli spełniasz warunki przejscia na Maternity to z pracy nie musisz się zwalniać.
Jeśli warunków nie spełniasz (pozostało więcej niż 16 tygodni do porodu) to jedyna znana mi opcja to przejść na chorobowe - ale należy też znaleźć lekarza, który bedzie wystawiał zwolnienia aż do rozpoczecia Maternity.

O ile na macierzyńskim nikt nie będzie Ciebie sprawdzał - o tyle na zwolnieniu mogę wysłać kontrolę by sprawdzić czy rzeczywiście jesteś w stanie obłożnie chorym.
Aha! I nie planuj wyjazdów poza EU:

You will not be paid Maternity Benefit for any period you spend outside the EU. If you are an EU citizen, you can get Maternity Benefit for any period of your maternity leave spent in another EU country. You cannot receive payment for any period of time spent outside the EU. If you are not an EU citizen you will only get Maternity Benefit for periods you spend in the Republic of Ireland.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.