Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Prawo W Ie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 zErgo

zErgo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2016 - 00:48

Czesc,

Czy ktos orientuje sie co (potencjalnie) moze grozic osobie mieszkajacej w Irlandii, ktora publicznie publikuje pelny "dump" danych innej osoby: detale bankowe, transakcje, konta email, hasla, prywatne wiadomosci, itp? Zakladajac oczywiscie ze hipotetyczny serwer na "Kajmanach" spali sprawe i trop jednak (mimo przedsiewzietych srodkow zaradczych) jednak doprowadzi do Irlandii?

Dziekuje za wklad.

Offline #2 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1124
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5475 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 07 maj 2016 - 07:10

Ty sie nie martw o irklandzkie prawo tylko o to czy osoba ktorej dane opublikowales nie wezmie sobie jakiegos tutejszego dresika aby cie szybko i sprawnie odstrzelil.

Offline #3 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1968
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7173 postów

Napisano 07 maj 2016 - 10:13

"Criminal offence"

3,000 - 100,000 euro kary, w zaleznosci od stopnia szkodliwosci czynu (czyt. reputacja danej osoby, szkody materialne poniesione itepe).  Data Protection Act, bodajze rodzial 21.

1. Czy osoba posiadajaca dane miala prawo do ich posiadania (otrzymala je dobrowolnie), czy zdobyla je nielegalnie. 

2. Oskarzony o wyciek danych powinien byc: wskazany bezposrednio, na podstawie podejrzenia (wiem, ze ta osoba to zrobila, poniewaz blabla, ale pomozcie mi znalezc dowody fizyczne), tudziez  cale sledztwo, ktore bedzie podjete na podstawie szkodliwosci czynu.

3. Oskarzajacy musi przedstawic skutki popelnionego przestepstwa. 

Powyzsze punkty okreslaja dalszy bieg sprawy. 

Użytkownik krissy edytował ten post 07 maj 2016 - 10:13

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #4 zErgo

zErgo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2016 - 11:02

"Criminal offence"

3,000 - 100,000 euro kary, w zaleznosci od stopnia szkodliwosci czynu (czyt. reputacja danej osoby, szkody materialne poniesione itepe).  Data Protection Act, bodajze rodzial 21.

1. Czy osoba posiadajaca dane miala prawo do ich posiadania (otrzymala je dobrowolnie), czy zdobyla je nielegalnie. 

2. Oskarzony o wyciek danych powinien byc: wskazany bezposrednio, na podstawie podejrzenia (wiem, ze ta osoba to zrobila, poniewaz blabla, ale pomozcie mi znalezc dowody fizyczne), tudziez  cale sledztwo, ktore bedzie podjete na podstawie szkodliwosci czynu.

3. Oskarzajacy musi przedstawic skutki popelnionego przestepstwa. 

Powyzsze punkty okreslaja dalszy bieg sprawy. 

Ale to chyba dotyczy publikacji oficjalnej (typu gazeta, forum, TV, blog), a tu niestety ta hipotetyczna sytuacja bylaby nieco inna (tzw. "czarny rynek" bez zadnych powiazan czy transakcji, towar za darmo dla czystej satysfakcji) - moze nie byc zadnego efektu, moze byc za rok, dwa - wtedy jak jakiemu ruskiemu czy chinczykowi "dump" wpadnie w lapy. Tak czy inaczej - dzieki, chyba juz wszystko wiem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.