Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wifi Security Camera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 maximus74

maximus74

Działacz

• Użytkownik forum
  • 151
  • PipPipPipPip
  • 1224 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 14:25

Witam.

Czy ktos instalowal kamerki wifi polaczone z telefonem ?

Nie moge sobie poradzic z ustawieniami.

Moze ktos cos podpowie z wlasnych doswiadczen.

Offline #2 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 216
  • PipPipPipPip
  • 1598 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 11 marzec 2016 - 21:07

Mam dwie tanie kamery HD z wifi, ale zdecydowanie lepiej sprawują się pracując po kablu Ethernet, Z wifi było rwanie połączenia nawet przy 3 metrach od routera wifi (a przy ~15m nagminnie). Z tanich - niemal każdy model sprawuje się inaczej.

Czyli było tak:

CCTV_wifi . . . . . . . router_kablowy_z_wifi . . . . . . . . .telefon_wifi

- a teraz lepiej po kablu

CCTV_Eth---------router_kablowy_z_wifi . . . . . . . . .telefon_wifi

- a najlepiej :)

- CCTV_Eth---------(switch+NVR)------------PC (i/albo tel, router do internetu etc)

Przybieram się, żeby zrobić filmik na youtube jak to działa, ale jeszcze mam kilka jeszcze tańszych kamer które się paskudnie konfigurują i nie mam kiedy ich wymęczyć (muszę odpalić kompa z XP, bo z nowszymi systemami te tanie chinole nie za bardzo chodzą jeżeli chodzi o konfigurację). Po skonfigurowaniu to już może działać jak trzeba na byle czym.

Użytkownik Entrops edytował ten post 11 marzec 2016 - 21:08

Offline #3 maximus74

maximus74

Działacz

• Użytkownik forum
  • 151
  • PipPipPipPip
  • 1224 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 21:17

Pisz do ,mie wiecej :)

Juz tam jakos doszedlem do ustawien.

Mam nadzieje ze bedzie dzialac.

Offline #4 Gorzelnik

Gorzelnik

Działacz

• Użytkownik forum
  • 330
  • PipPipPipPip
  • 1201 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 21:24

Jestem zainteresowany, piszcie dalej.
Rekonstrukcje, konserwacja zabytków

Offline #5 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 216
  • PipPipPipPip
  • 1598 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 22:29

Są 2 "rodzaje" kamer - analogowe (starsze) i cyfrowe (Internetowe albo IP).

Te analogowe (mimo generalnie lepszej jakości tanich modeli) odchodzą do lamusa. Te IP - jak na razie nie mają dobrze ustalonego standardu przesyłania danych. Tzn. jest onvif, ale w praktyce nie chce czasem, albo raczej często działać w pełnym zakresie z urządzeniami innych producentów. Przy czym jak kupujesz najtańsze chińskie kamery xxxyyyzzz to najprawdopodobniej jest ona "producentem" tylko naklejek, ewentualnie obudów i niekoniecznie jej wszystkie modele ze sobą grają.

Co brałem na początek?

Bardzo tanie kamery IP to rząd 50-70€ za jedną kamerę z Chin - i takie testuję (cło+VAT i opłatę stałą się płaci). Do tego "nagrywarka" do video NVR - najtańsze ok powiedzmy 60€ i jakiś dysk USB za kolejne 50€ - ja miałem stary. Trochę jeszcze wyjdzie za kable Ethernet (cat 5/5e/6 - są 8 żyłowe), wtyczki, narzędzia do zarabiania kabli, switch (taki rozdzielacz sygnału w uproszczeniu), patchpanel, PoE injectory, panele gniazd do zasilania.

Te lepsze to "niby" 1920x1080, gorsze 1280x720 mniejszych nie ma co próbować. "Niby", bo stratna kompresja video zjada szczegóły. Jakość jest na tyle dobra, że wiem co się dzieje, mam podgląd i mi wystarcza. Dwie informacje których nie znajdziecie w większości opisów: te tanie kamery pokazując obraz w nocy pokażą dosyć dokładnie to, czego my zupełnie nie widzimy bez dodatkowej latarki/oświetlenia. Działają automatycznie wbudowane oświetlacze podczerwieni - IR. Natomiast większość tanich kamer ma oświetlacze które są lekko - widoczne gdy działają - diody lekko świecą i widać je jako czerwonawe światełka. Na zdjęciu niestety nie da się tego pokazać. Acha - pasmo jest takie, że kamerką ze zwykłego telefonu nie zobaczymy oświetlonego terenu.

Można oczywiście kupić i zestawy ze średniej klasy chińskimi kamerami gdzie jedna kosztuje ~1200€ (np. http://www.amazon.co... camera IP zoom) ale przyznaję, że mnie na np. 8 takich kamer zwyczajnie nie stać, za niższą kwotę mam zestaw cały domowy i na skromne potrzeby wystarczy. O faktycznie drogich to już nie wspomnę.

Użytkownik Entrops edytował ten post 11 marzec 2016 - 22:38

Offline #6 Dlugin2

Dlugin2

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 82
  • PipPip
  • 254 postów
  • Miejscowość:Wexford

Napisano 11 marzec 2016 - 22:39

Też czekam na więcej, no i na film.

Offline #7 maximus74

maximus74

Działacz

• Użytkownik forum
  • 151
  • PipPipPipPip
  • 1224 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 07:55

Ja kupilem bardzo tanie kamerki ip z karta pamieci, widocznoscia w nocy, automatycznym nagrywaniem i alarmem na ruch.

Bardzo fajnie widac w telefonie.

Oczywiscie nie jest to telewizja ale jak cos sie dzieje to dostajesz sygnal na telefon i automatycznie jest robione zdjecie i wlacza sie nagrywanie a Ty mozesz zobaczyc podglad na zywo.

Nie jest moze to jakas rewelacja ale namiastka systemu mozna to nazwac.

Offline #8 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 216
  • PipPipPipPip
  • 1598 postów

Napisano 12 marzec 2016 - 14:47

To ja jeszcze o tym onvif ze dwa słowa. To w założeniu miał być standard transmisji (powiedzmy w uproszeniu - jak http jest dla stron www, ftp dla plików czy smtp dla poczty elektronicznej)  gdzie poza samym obrazem z kamery przysyłane by były siecią takie informacje jak rozpoznanie ruchu przez kamerę, wybranie obszaru detekcji ruchu, "maskowanie" fragmentu obrazu - np. łóżko w sypialni gdy podgląd jest u teściowej ;),  alarm próby fizycznego włamania do kamery - otwarta obudowa, problemy z transmisją w sieci itp. Niestety przez samowolki producentów zwykle obraz jest dostepny, natomiast pozostałe funkcje kuleją. Jest to o tyle istotne że NVR (czyli Network Video Recorder - albo inaczej "nagrywarka") może być umieszczony w bezpiecznym miejscu - choćby i w sejfie w domu czy "gdzieś tam" i nikt łatwo się do niego nie dostanie. Myślę jednak, że mimo problemów pojawiać się będzie dużo nowych sprzętów które będą używały kolejnych wersji tego standardu i może powoli dojdą z tym do ładu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.