Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wycofanie Sie Sprzedajacego Z Kontraktu (Nieruchomosci)

zakup nieruchomosci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

Offline #61 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2199 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:20

A czy umowa moze zawierac klauzule rekompensaty finansowej na wypadek wycofania sie ktorejs ze stron?

Czytanie ze zrozumieniem rzecz ciężka, coraz rzadziej spotykana 

Offline #62 aszek

aszek

Nowicjusz

• Validating
  • 4
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:25

A czy umowa moze zawierac klauzule rekompensaty finansowej na wypadek wycofania sie ktorejs ze stron?

Powinna tak być dla kazdej ze stron.

Jak to wyglada w PL ? Ktos wie ?

Offline #63 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2199 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:34

Powinna tak być dla kazdej ze stron.

Jak to wyglada w PL ? Ktos wie ?

Jezeli obie strony powaznie mysla o interesie to nie powinno byc problemu z podpisaniem takiej umowy. Jezeli ktos sie waha tzn. ze moze probowac kombinowac

Pod tym wzgledem to wydaje mi sie, ze tu to trzeci swiat.

Ps. aszek sprawdz temat "film", bo widze, ze o nim zapomniales

Offline #64 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1033 postów
  • Miejscowość:Achill Island

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:54

Jezeli obie strony powaznie mysla o interesie to nie powinno byc problemu z podpisaniem takiej umowy. Jezeli ktos sie waha tzn. ze moze probowac kombinowac

Pod tym wzgledem to wydaje mi sie, ze tu to trzeci swiat.

Właśnie tu jest pies pogrzebany bo jeżeli chodzi o sprzedaż nieruchomości w tym momencie, sytuacja jest taka że mało lokali na rynku. Kupujący wręcz walczą na aukcjach.

Sprzedający (bez znaczenia czy prywatny właściciel czy bank) może wybierać oferty które będą dla niego najlepsze (najwyższy zysk) 

Dlatego mamy takie sytuację że nawet do końca nie wiadomo czy uda się kupić czy nie.

Według mnie powinna być jakaś umowa przedwstępna która by zabezpieczała interesy obu stron. 

Offline #65 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2199 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 13:58

Według mnie powinna być jakaś umowa przedwstępna która by zabezpieczała interesy obu stron. 

Byloby to cywilizowane zabezpieczenie interesu obu stron

Offline #66 aszek

aszek

Nowicjusz

• Validating
  • 4
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 30 styczeń 2016 - 14:43

Ps. aszek sprawdz temat "film", bo widze, ze o nim zapomniales

No raczej

Offline #67 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2199 postów

Napisano 14 luty 2016 - 19:48

I jak tam sprawa na dzis wyglada?

Offline #68 aniagorczynska

aniagorczynska

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 16
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 17 luty 2016 - 17:49

I jak tam sprawa na dzis wyglada?

Sprawa caly czas w toku, prawniczka ostro walczy, w tym tygodniu najpozniej w kolejnym powinnam znac final, wtedy

Cie poinforumuje. W kazdym razie nie wyglada zle :) na moja korzysc :) :) :)

Offline #69 Gorzelnik

Gorzelnik

Działacz

• Użytkownik forum
  • 330
  • PipPipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 17 luty 2016 - 18:04

Czyli?
Moze zwrócą koszty poniesione?
Albo, równowartość depozytu?
Rekonstrukcje, konserwacja zabytków

Offline #70 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 399
  • PipPipPipPipPip
  • 2701 postów
  • Zainteresowania:kasa, kariera, psychiczne dreczenie

Napisano 17 luty 2016 - 18:34

Depozyt.jest.zwrotny.do.momentu.podpisania.kontraktu.

Nie mogę drukowanymi :/

Tu nie trzeba prawnika, zeby odzyskać depozyt, można to zrobić samemu albo przez auctioneer'a.

Z poniesionymi kosztami się pozegnaj. i dodatkowo przywitaj rachunek od swojej prawniczki.

Offline #71 fred997

fred997

Częsty gość

• Banned
  • 130
  • 411 postów

Napisano 18 luty 2016 - 02:29

Po pierwsze trzymam kciuki i naprawdę życzę powodzenia. Bo to chamówa na maksa co odwalili. Nie mieści się w głowie. I doskonale Cię rozumiem. Twoje rozgoryczenie. I wiem, że nie chodzi przecież o te głupie 4k co tu niektórzy piszą, bo to nic przy całych kosztach. Ale sam fakt. Byłaś pewną, że już w końcu, że już tuż tuż. Planowałaś już jak urządzać itd. a tu klops:-(

Kiedy ja kupowałem mieszkanie to po wpłaceniu kaucji w wysokości 5k dostałem od agenta potwierdzenie na kartce A4 z adnotacją tylko, że dopóki kontrakt nie zostanie podpisany przez obie strony można się z trsnzakcji wycofać bez podawania jakichkolwiek przyczyn i depozyt zostanie zwrócony.
O pozostałych kosztach niestety nie było napisane nic :-(

Z uwagi, że od wpłacenia depozytu do podpisania kontraktu minęło ponad 6 miesięcy i z uwagi na adnotację o możliwości wycofania się, moi znajomi wciąż dzwonili na ogłoszenie i upewniali się czy mieszkanie nie jest czasem wciąż na sprzedaż. Ale za każdym razem otrzymywali odpowiedź "sale agreed".
Także ja wciąż byłem uspakajany przez agenta nieruchomości, że wszystko jest ok i muszę się uzbroić w cierpliwość.
Wszystko dzięki Bogu zakończyło się pozytywnie, choć jak widać na Twoim przykładzie nie musiało.

Jeszcze raz życzę Ci powodzenia i mam nadzieję że uda Ci się odzyskać wszystkie poniesione koszta. Nie tylko kaucję, bo to bez łaski.

Trzymam kciuki!

Użytkownik fred997 edytował ten post 18 luty 2016 - 02:30

Offline #72 aniagorczynska

aniagorczynska

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 16
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 luty 2016 - 21:49

Depozyt.jest.zwrotny.do.momentu.podpisania.kontraktu.

Nie mogę drukowanymi :/

Tu nie trzeba prawnika, zeby odzyskać depozyt, można to zrobić samemu albo przez auctioneer'a.

Z poniesionymi kosztami się pozegnaj. i dodatkowo przywitaj rachunek od swojej prawniczki.

No i kolezanko jestes w wielkiem bledzie, MOGE DRUKOWANYMI - W WIELKIM BLEDZIE!!!! jak i wiekszosc tu wszystkich madralinskich. A zatem depozyt caly dostalam zpowrotem (kontrkat byl podpisany), ubezpieczenie, koszty podlaczen mediow rowniez w calosci dostalam!!!! prawniczka UWAGA! sfrustrowana cala sytuacja tak samo jak ja rowniez oddala mi CALOSC!!!!!! jedyny koszt ktory mi nie zwrocono to inzynier, no ale o 300 euro nie bede szla do sadu! Malo tego - dom zostal wstrzymany do sprzedazy gdyz bank dopatrzyl sie jakis niejasnosci w dokumentacji domu, nad ktorymi teraz pracuje. Nikt nie wie jak to dlugo potrwa, ale predzej czy pozniej sprawa sie wyklaruje i bedzie ponownie na sprzedaz i wtedy UWAGA! mam zagwarantowane UMOWA miedzy mna a bankiem ze mam PIERWSZENSTWO w kupnie tego domu po cenie takiej po jakiej mialam nabyc.  A zatem Ty i cala reszta glupiomadrych fachowcow POCALUJCIE SIE W [beeep]E! WYGRALAM!!!! byc moze dlatego ze mam doskonalego prawnika a byc moze dlatego ze nie odpuscilam, tak jak to wiekszosc radzila. A wy dalej poddawajcie sie i przegrywajcie. Reszcie trzymajacych za mnie kciuki WIELKIE DZIEKI za wsparcie. Tym milym slowem ZEGNAM towarzystwo i wiecej tu nie zagladam bo kompletnie nie ma tu czego szukac, a na czytanie wypocin bandy watpliwej jakosci fachowcow po prostu szkoda czasu!

Offline #73 Hermenegilda

Hermenegilda

Świnia dzika ,z trudem udomowiona .

• Użytkownik forum
  • 2401
  • PipPipPipPipPipPip
  • 9208 postów
  • Miejscowość:zza sciany

Napisano 27 luty 2016 - 22:09

Gratuluję.
Nie rozumiem jednak jednego :,,prawniczka (...) oddała mi całość ''
W życiu nie uwierzę, że za free robotę zrobiła ;)

Tęsknię...

Dobrze być gąsienicą -żresz , żresz , żresz . Kładziesz się , śpisz , śpisz , śpisz . Wstajesz -piękność

Offline #74 aniagorczynska

aniagorczynska

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 16
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 27 luty 2016 - 22:11

Gratuluję.
Nie rozumiem jednak jednego :,,prawniczka (...) oddała mi całość ''
W życiu nie uwierzę, że za free robotę zrobiła ;)

a jednak, byc moze rozliczyla sie z bankiem - to on byl glownym winowajca zamieszania

Offline #75 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2199 postów

Napisano 28 luty 2016 - 00:38

a jednak, byc moze rozliczyla sie z bankiem - to on byl glownym winowajca zamieszania

gratulacje  :)

Online #76 Plomien

Plomien

Działacz

• Moderator
  • 303
  • 2070 postów

Napisano 28 luty 2016 - 00:46

No i kolezanko jestes w wielkiem bledzie, MOGE DRUKOWANYMI - W WIELKIM BLEDZIE!!!! jak i wiekszosc tu wszystkich madralinskich. A zatem depozyt caly dostalam zpowrotem (kontrkat byl podpisany), ubezpieczenie, koszty podlaczen mediow rowniez w calosci dostalam!!!! prawniczka UWAGA! sfrustrowana cala sytuacja tak samo jak ja rowniez oddala mi CALOSC!!!!!! jedyny koszt ktory mi nie zwrocono to inzynier, no ale o 300 euro nie bede szla do sadu! Malo tego - dom zostal wstrzymany do sprzedazy gdyz bank dopatrzyl sie jakis niejasnosci w dokumentacji domu, nad ktorymi teraz pracuje. Nikt nie wie jak to dlugo potrwa, ale predzej czy pozniej sprawa sie wyklaruje i bedzie ponownie na sprzedaz i wtedy UWAGA! mam zagwarantowane UMOWA miedzy mna a bankiem ze mam PIERWSZENSTWO w kupnie tego domu po cenie takiej po jakiej mialam nabyc.  A zatem Ty i cala reszta glupiomadrych fachowcow POCALUJCIE SIE W [beeep]E! WYGRALAM!!!! byc moze dlatego ze mam doskonalego prawnika a byc moze dlatego ze nie odpuscilam, tak jak to wiekszosc radzila. A wy dalej poddawajcie sie i przegrywajcie. Reszcie trzymajacych za mnie kciuki WIELKIE DZIEKI za wsparcie. Tym milym slowem ZEGNAM towarzystwo i wiecej tu nie zagladam bo kompletnie nie ma tu czego szukac, a na czytanie wypocin bandy watpliwej jakosci fachowcow po prostu szkoda czasu!

Podjelas walke i wygralas - chyle czola 

Offline #77 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1033 postów
  • Miejscowość:Achill Island

Napisano 28 luty 2016 - 06:45

Super że udało się, gratuluje ;)

Offline #78 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 399
  • PipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 28 luty 2016 - 07:12

kontrakt podpisany przez jedna strone - depozyt do zwrotu. zawsze i bez laski.

z ta prawniczka tez nie wierze.

ubezpiecznie odzyskalas? czyli wstrzymalas dd. wow, wyczyn.

to samo pewnie z board gais i esb.

suma summarum - nie masz tego domu i nie wiesz, kiedy bedziesz miala, bo jest walek w dokumentach :D

szczesliwego zycia tenatnta do nie wiadomo kiedy :D

a poza tym gdzie tu 4 kola? oj, bajki pleciemy, ale luz wszystko mozna napsac.

a ja bym 3 stowek nie odpusicila , ciagnij inzyniera do sadu, przeciez NALEZY SIE!!!!!!!!!!! 

Offline #79 Gorzelnik

Gorzelnik

Działacz

• Użytkownik forum
  • 330
  • PipPipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 28 luty 2016 - 07:52

Był przypadek w Wexford, gdzie w trakcie kupna nieruchomosci sulisitor zrezygnowal
z oplaty za swoja robote, ale to był zypelnie odrebny przypadek, nie mnie gratuluje.
Tylko Ci co walcza - WYGRYWAJĄ!!!
Rekonstrukcje, konserwacja zabytków

Offline #80 Miklo

Miklo

Królowa

• Użytkownik forum
  • 399
  • PipPipPipPipPip
  • 2701 postów

Napisano 28 luty 2016 - 08:04

tudziez , biedna prawniczka, nachodzona i nekana przez osobe zdradzajaca znamiona socjopatii/skrajnej desperacji, dla swietego spokoju i w celu nieogladania niezrownowazonej petentki moglaby machnac reka na honorarium. tak bym to widziala, ale tak sie przeciez nie zdarzylo, nie? z wrodzonej dobroci odpuscila ;)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.