Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schody Na Poddasze

Attic schody strych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 cezar66

cezar66

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 20:22

Przymierzam sie do zrobienia pokoju na strychu.

Czy ktoś może robił już? Jakie są orientacyjne koszta + koszt schodów. Mieszkam w Dublinie.

Dzięki za informacje.

Offline #2 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1013
  • PipPipPipPip
  • 1946 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:22

Schody/drabinke kupisz za 130e. Jako schowek przejdzie. Jako dodatkowa sypialnia musisz to zrobić pod nadzorem osoby, która podstepluje przerobkę. Inaczej będziesz miał potem problem ze sprzedażą domu.

Offline #3 strateg

strateg

Działacz

• Banned
  • 2285
  • 1476 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 22:28

Jeśli przejdzie przez przepisy p.pożarowe (mowa o schodach) - to reszta pikuś

Użytkownik leming edytował ten post 13 lipiec 2015 - 22:30

Offline #4 bravo13

bravo13

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 158
  • PipPip
  • 492 postów

Napisano 13 lipiec 2015 - 23:35

Schody/drabinke kupisz za 130e. Jako schowek przejdzie. Jako dodatkowa sypialnia musisz to zrobić pod nadzorem osoby, która podstepluje przerobkę. Inaczej będziesz miał potem problem ze sprzedażą domu.

nie przejdzie bo dwa mieszkania są traktowane jak jeden dom , a zrobienie ściany nośnej graniczy z cudem , tak gdybie nie wiem jak to wygląda

Offline #5 jo782

jo782

Działacz

• Użytkownik forum
  • 345
  • PipPipPipPip
  • 1346 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 07:05

Jesli chcesz zaadoptowac strych do celow mieszkalnych (schody, okna dachowe itd.) to za calosc firmy biora ok 10 tys. euro. 

Offline #6 KrisDJ

KrisDJ

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 111 postów
  • Miejscowość:wrocek i maynooth

Napisano 14 lipiec 2015 - 12:10

poddasze zrobilem za 5.5K - sam poszukalem monterow okien,elektryka,hydraulika,mam namiary na goscia od schodow,ktory wraz z montazem kosztowal mnie 1.4K,materialy sam zamawialem i mialem kilku polskich naciagaczy co np.chcieli mi caly dach przekladac zeby 3 okna wpakowac albo nie mieli narzedzi a chcieli robic...jakby co mam namiary na fachowcow,ktorzy u mnie robili.Duzo sam zrobilem np.docieplenie i postawienie scianek,sufit itd. dlatego koszty mi spadly,nie trzeba bylo ruszac baniaka na wode ani wzmacniac konstrukcji dachu - mialem zrobiony tzw property health check i gosciu mi wszystko wytlumaczyl co moge w domu zrobic niskim kosztem.pozdrawiam

Offline #7 cezar66

cezar66

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 19:37

poddasze zrobilem za 5.5K - sam poszukalem monterow okien,elektryka,hydraulika,mam namiary na goscia od schodow,ktory wraz z montazem kosztowal mnie 1.4K,materialy sam zamawialem i mialem kilku polskich naciagaczy co np.chcieli mi caly dach przekladac zeby 3 okna wpakowac albo nie mieli narzedzi a chcieli robic...jakby co mam namiary na fachowcow,ktorzy u mnie robili.Duzo sam zrobilem np.docieplenie i postawienie scianek,sufit itd. dlatego koszty mi spadly,nie trzeba bylo ruszac baniaka na wode ani wzmacniac konstrukcji dachu - mialem zrobiony tzw property health check i gosciu mi wszystko wytlumaczyl co moge w domu zrobic niskim kosztem.pozdrawiam

Dzieki,
Czy mozesz dac mi namiary na tego czlowieka od schodow?

Offline #8 KrisDJ

KrisDJ

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 111 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 07:55

Dzieki,
Czy mozesz dac mi namiary na tego czlowieka od schodow?

wyslane na PM

Offline #9 Arthem

Arthem

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 08:10

schody z montazem kosztowaly mnie 1600 euro ( wybralem inne drewno) - podstawowy koszt to 1200 euro. 

Ma ktos namiary na kogos do wstawienia okna?

Offline #10 KrisDJ

KrisDJ

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 111 postów

Napisano 15 lipiec 2015 - 08:42

schody z montazem kosztowaly mnie 1600 euro ( wybralem inne drewno) - podstawowy koszt to 1200 euro. 

Ma ktos namiary na kogos do wstawienia okna?

wyslane na PM

w moim przypadku koszt wstawienia okna dachowego 55 x 98 wraz z tzw.flashing kit to 150 euro 

Użytkownik KrisDJ edytował ten post 15 lipiec 2015 - 08:42

Offline #11 galla33

galla33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 72 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:20

Chce zrobic pokój na poddaszu.Od czego mam zaczac? Piszecie ze potrzebuje goscia ktory mi to nadzoruje tak?Nie chce zadnej ekipy,wole poszukac sobie fachowcow os schodow,ocieplen i elektryka bo reszte zrobi moj mąż

Offline #12 galla33

galla33

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 72 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 11 kwiecień 2017 - 20:15

Zaplanowane juz mam,ale pytam czy musze znalesc jakiegos architekta ktory mi to zatwierdzi?czy odrazu moge zaczac robic schody?

Offline #13 Gorzelnik

Gorzelnik

Działacz

• Użytkownik forum
  • 303
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 20:21

Zaplanowane juz mam,ale pytam czy musze znalesc jakiegos architekta ktory mi to zatwierdzi?czy odrazu moge zaczac robic schody?

architekt tylko w razie kredytu na dom, lub w razie sprzedaż nieruchomości
Rekonstrukcje, konserwacja zabytków

Offline #14 KrisDJ

KrisDJ

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 111 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:02

architekt tylko w razie kredytu na dom, lub w razie sprzedaż nieruchomości

Jak sprzedajesz dom to idziesz do swojego solicitora i pytasz czy potrzebny jest tzw certificate of compliance i to może wystawić np. property engineer po zakończeniu robót jeśli nie było ingerencji w konstrukcje domu - koszt 250 euro z Vatem.(Mam namiary na gościa i on wszystko wytłumaczy).Najlepiej zachować wszystkie rachunki do wglądu bo to ułatwi mu prace.Jeśli kupujesz dom to analogicznie pytasz swojego solicitora czy sprzedający potrzebuje takiego papieru i wtedy strony się ze sobą kontaktują.Architekt wystawia papier jeśli była ingerencja w konstrukcje domu np: wstawianie stalowych belek,wycinanie legarów,ingerencja w konstrukcje dachu.Jeśli prace zostały wykonane zgodnie z techniką budowlaną wtedy taki certyfikat jest wystawiany ale nie uprawnia to do wydania decyzji o zmianie kwalifikacji pomieszczenia z poddasza na pokój - w większości przypadków takie przekształcenie zakwalifikowane jest jako storage - bo żeby przekształcić poddasze na pokój to trzeba mieć odpowiednią wysokość pomieszczenia min 2.4m,schody o szerokości minimum 80cm,drzwi przeciwpożarowe,które wytrzymają co najmniej 30min w sytuacji pożarku,ściany wykonane z różowej płyty(przeciwpożarowe),okna odpowiedniej szerokości i zamontowane na wysokości umożliwiającej ucieczke przez nie. Jesli jakiś budowlaniec powie,że wystarczy certificate of compliance do zakwalifokowania poddasza jako pokój to poproście o liste materiałów jakie będą użyte i pokażcie ją niezależnemu property engineer bo ten to współpracuje z firmą często robi to z przymrużeniem oka.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.