Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Internet Mobilny Polecacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 zibi677

zibi677

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 09:57

Witam w krótce wybieram się do pracy w Irlandii i będę chciał zaopatrzyć się w internet mobilny z racji na rodzaj wykonywanej pracy (kierowca ciężarówki). Chciał bym się troszkę dowidzieć czegoś na temat ofert jakie proponuje rynek irlandzki w tym temacie. Co polecacie a jakich ofert unikać i jakie są ceny internetu mobilnego na wyspie. Czy też może lepiej zaopatrzyć się w internet 2way w PL

Offline #2 dzonymasa

dzonymasa

TetraHydroCannabinol

• Użytkownik forum
  • 794
  • PipPipPipPip
  • 1747 postów
  • Gadu-Gadu: 328656
  • Miejscowość:BIESZCZADY--IRLANDIA
  • Zainteresowania:Wszechstronne !!!

Napisano 06 lipiec 2015 - 10:24

Na obecna chwile nie nic lepszego jak Tesco mobile s przynajmniej tak mi sie wydaje :) ładujesz za 15€ z czego za 5€ aktywujes giga internetu do polski na stacjonarne centa za minute .

W sumie to bedzie moj pierwszy miesiac z tesco ale juz widze ze jest lepsza opcją takze polecam

Balem sie ze mi giga nie wystarczy na moje internetowanie ale chyba jednak da rady sie wyrobic w miesiacu :)
def43c29392db130e939912ddca6e72a.jpg

relgepokx5t7ssy3.png

Offline #3 Qrecik

Qrecik

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 15
  • Pip
  • 38 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:24

Ja w aucie mam podpięty modem Huawei do IPoda. Koszt to 24.99 euro miesięcznie w sieci Three.ie. Polskie radio gra mi cały czas podczas jazdy, rozmawiam na Skype... I najważniejsze - mozna dokładnie sprawdzic adres dostawy w internecie. Podczas tras Irlandia-Anglia-Irlandia działa bez dodatkowych opłat.

Offline #4 multikar

multikar

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 171 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 20:12

Meteor masz za 20 e 7.5 giga.

Offline #5 Rooster

Rooster

Bardzo Rzadki Gość

• Użytkownik forum
  • 584
  • PipPipPipPip
  • 1949 postów
  • Miejscowość::ćśowocsjeiM Szwederowo, Bydgoszcz
  • Zainteresowania:777 postów
    0 punktów ostrzeżeń

Napisano 07 lipiec 2015 - 10:50

Witam w krótce wybieram się do pracy w Irlandii i będę chciał zaopatrzyć się w internet mobilny z racji na rodzaj wykonywanej pracy (kierowca ciężarówki). Chciał bym się troszkę dowidzieć czegoś na temat ofert jakie proponuje rynek irlandzki w tym temacie. Co polecacie a jakich ofert unikać i jakie są ceny internetu mobilnego na wyspie. Czy też może lepiej zaopatrzyć się w internet 2way w PL

w Irlandii poza miastem to troszke taki hit & miss. Sa miejsca gdzie bedzie kiepsko i baaardzo wolno dzialac. Kup telefon 4G, w PC world sa czesto promocje lub znajdz cos wg wlasnego uznania.

Wczoraj siec three.ie od 3 rano do 6 rano miala ograniczony internet - to juz drugi raz w tym miesiacu.

Meteor robi sobie jaja jak chcesz zmienic pakiet, np w tym miesiacu zaplacisz 10e za rozmowy bez limitu a gdy chcesz w nastepnym miesiacu miec rozmowy i 7.5GB internetu to wysylasz sms i czekasz czasem do godziny na potwierdzenie. nie doladowujesz konta w tym czasie bo zabierze i zuzyje myslac ze odnawiasz pakiet z zeszlego miesiaca.

kup jedna karte i ew. za miesiac zmien

Użytkownik Rooster edytował ten post 07 lipiec 2015 - 10:51

Komunikat PKP - wszystkie pociągi do Dublina zostały odwołane do odwołania, niniejszym uprasza się pasażerów jadących do Dublina o nie-korzystanie z peronowych toalet do odwołania. Dziękujemy za zainteresowanie, życzymy wszystkim pasażerom udanej podroży liniami PKP.

Rooster.

Offline #6 zibi677

zibi677

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 22 lipiec 2015 - 05:28

Czyli Vodafone, o2, three, meteor lub Tesco te sieci oferują internet mobilny czy są jakieś inne jeszcze?

Offline #7 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 22 lipiec 2015 - 20:26

Vodafone, Meteor, Three+O2(są razem teraz - wykupili), TESCO mobile - to najważniejsze.  Tesco chyba nie ma osobnej infrastruktury - ale nie wiem na czyjej jedzie.

Niestety Three w ostatnich dniach działa mi fatalnie. Wcześniej DL rzędu do 40Mbps I sygnał był "średniej jakości" - teraz wieczorem poniżej 4 Mbps :( (na LTE!, antena zewn. blisko nadajnik, brak zakłóceń - "sygnał" max) Z rana jest lepiej - od 14 do 20Mbps. Wygląda na to, że zmienili nadajnik na mocniejszy i nie dostosowalli przepustowości łącz :(.

...  ...

Offline #8 Tomekdz1983

Tomekdz1983

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 05:24

Podlacze się pod temat, jak na chwile obecną jest z tym netem tzn. ktora sieć oferuje najwięcej giga a może jest gdzieś internet bez limitu, jeżeli tak to w jakiej sieci i za jaką cenę? Oczywiście chodzi mi o pre-paid.

Offline #9 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 10:48

Kiedys Three bylo najlepsze, ale tych operatorow w IRE masz kilku na krzyż, przejrzyj oferty.

Offline #10 Ark73

Ark73

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 grudzień 2015 - 12:46

Od ponad roku używam tesco mobile. (Polecam!)  Ładuję co miesiąc za 15euro.

10euro przeznaczam na 5Gb internetu i mam 10.000 minut do wszystkich w Irlandii.

5 euro zostaje mi na rozmowy międzynarodowe.

Wcześniej miałem vodafon. Nie byłem zadowolony.

Offline #11 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1020 postów
  • Miejscowość:Achill Island

Napisano 31 grudzień 2015 - 12:53

Od ponad roku używam tesco mobile. (Polecam!)  Ładuję co miesiąc za 15euro.

10euro przeznaczam na 5Gb internetu i mam 10.000 minut do wszystkich w Irlandii.

5 euro zostaje mi na rozmowy międzynarodowe.

Wcześniej miałem vodafon. Nie byłem zadowolony.

Tesco prawdopodobnie ma jedną z najlepszych ofert o ile nie najlepszą, tyle że @Tomekdz1983 chodziło o "najwięcej giga" lub bez limitu.

To raczej coś takiego "All You Can Eat" jak doładujesz za 2 dyszki.

http://www.three.ie/...e-plans/prepay/

Edit:

To wszystko zależy od tego czy do telefonu czy do kompa.

Użytkownik Tony_Soprano edytował ten post 31 grudzień 2015 - 12:58

Offline #12 Tomekdz1983

Tomekdz1983

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 00:55

No właśnie chciałbym uzywac pod laptopem wiec chyba tree wydaje się najlepsze

Offline #13 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1020 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 08:59

No właśnie chciałbym uzywac pod laptopem wiec chyba tree wydaje się najlepsze

Jak pod laptopem to musisz wybrać któryś z tych pakietów

http://www.three.ie/...-pay-broadband/

Modem najlepiej wybierz ten ostatni ze ze względu na obsługę 4g (szybsza prędkość)

http://www.three.ie/.../data/contract/

Edit: zanim się zdecydujesz to sprawdź wcześniej zasięg 4g bo nie wiem gdzie mieszkasz

Coverage checker.

http://www.three.ie/explore/4G/

Użytkownik Tony_Soprano edytował ten post 01 styczeń 2016 - 09:04

Offline #14 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 01 styczeń 2016 - 10:25

W "three" huawei-e5573 jest wart uwagi - to 4G, nie jest drogi i ma gniazda do podpięcia zewnętrznej anteny GSM jeżeli zasięg słaby. Chodzi nie tylko po USB ale i po wi-fi, więc możesz położyć w wygodnym miejscu gdzie masz lepszy sygnał. Oczywiście lepszy jest "stacjonarny" B593 ale różnica w cenie znacząca.

...  ...

Offline #15 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 11:31

Wez sobie moedem stacjonarny, jak beda zaklocenia po wi-fi zawsze kablem sobie podepniesz.

Offline #16 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1020 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 11:59

Wez sobie moedem stacjonarny, jak beda zaklocenia po wi-fi zawsze kablem sobie podepniesz.

Najlepszym rozwiązaniem było by kupienie routera/modemu obsługującego karty sim.

Edit: tylko takiego który obsługuję również 4G

Użytkownik Tony_Soprano edytował ten post 01 styczeń 2016 - 12:15

Offline #17 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1089
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5335 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 14:51

To chyba to: http://www.three.ie/...wei-b315/?src=p

Offline #18 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1020 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 18:26

Dokładnie ten może być ;)

Offline #19 Bartoszl

Bartoszl

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 21 postów
  • Miejscowość:Cavan

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:14

To ja mam takie pytanko czy jesli mam abo w three i unlimited broadband , robiac z tel router i podpinajac ze 2 kompy nadal jest unlimited czy jest inaczej ? ( bo to ze moga po pakietach sprawdzic ze komp jest podpiety to wiem ze jest wykonalne tylko czy to robia )

Użytkownik Bartoszl edytował ten post 01 styczeń 2016 - 21:16

Offline #20 TonySoprano

TonySoprano

Działacz

• Moderator
  • 47
  • 1020 postów

Napisano 01 styczeń 2016 - 21:27

To ja mam takie pytanko czy jesli mam abo w three i unlimited broadband , robiac z tel router i podpinajac ze 2 kompy nadal jest unlimited czy jest inaczej ? ( bo to ze moga po pakietach sprawdzic ze komp jest podpiety to wiem ze jest wykonalne tylko czy to robia )

Unlimited to sprawa dyskusyjna, zazwyczaj jest gdzieś  * napisane drobnym druczkiem że jest limit. Ja np mam internet z Upc, w nazwie usługi mam unlimited  a prawda jest taka że do 500gb na mc.

(kiedyś było 200gb) A odnośnie telefonu jako router, to raczej nie będziesz zadowolony. Często muli, rozłącza się itd. Niestety nie wiem czy sprawdzają podpięcie komputera.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.