Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Radek12345

Radek12345

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:00

Czy ktos zapisal sie juz do grupy ludzi placacych za wode? placicie?

Offline #2 Yoaska67

Yoaska67

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 16
  • Pip
  • 76 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 23:59

nic nie dostalam

Offline #3 MAKAR1

MAKAR1

Guru

• Banned
  • 1551
  • 5225 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 06:04

woda jest mokra!

:D

Użytkownik MAKAR1 edytował ten post 28 styczeń 2015 - 06:04

Socjalizm (zwany dziś lewicą) jest ustrojem nieustannie walczącym z problemami ekonomicznymi nieznanymi w cywilizowanym świecie.... :D

Offline #4 mezatka19

mezatka19

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 78 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 06:13

Opłata za wodę została podobno przełożona  doarrow-10x10.png kwietnia.z powodu strajków.

Offline #5 wielebny

wielebny

Far far away

• Banned
  • 447
  • 2011 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 06:38

https://www.water.ie...ations/charges/

Na dole strony
Dołączona grafika

Offline #6 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1124
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 28 styczeń 2015 - 07:11

Irlandzczycy sie nie zapisuja, a ja nie bede sie wylamywal. Z tego co widze to tylko masowo Polacy sie zapisuje bo sa przerazeni ze jakas kare na nich naloza.

Użytkownik Oxide edytował ten post 28 styczeń 2015 - 07:12

Offline #7 supergonzo4

supergonzo4

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 110
  • PipPip
  • 441 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 07:24

Kwity w szufladzie, ale coraz bliżej kubła na śmieci ...

Offline #8 konto1usuniete

konto1usuniete

Permanentny ZNPM

• Użytkownik forum
  • 1968
  • PipPipPipPipPip
  • 4098 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 08:25

Opłata za wodę została podobno przełożona doarrow-10x10.png kwietnia.z powodu strajków.

Rejestracja zostala przedluzona do 2 lutego, pierwszy rachunek bedzie wystawiony w kwietniu za okres od 1 stycznia do 31 marca.

Gdyby Noe miał dar czytania przyszołści, bez wątpienia zatopiłby arkę. Emil Cioran

Offline #9 wielebny

wielebny

Far far away

• Banned
  • 447
  • 2011 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:20

Wyslalismy dzisiaj tylko kurcze nie spisalem pinu :/
Dołączona grafika

Offline #10 gagacia

gagacia

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 39 postów
  • Miejscowość:dublin15

Napisano 28 styczeń 2015 - 13:21

A co jesli sie wyprowadzasz w marcu (nie wiesz gdzie jeszcze). jak sie zarejestrowac? teraz miewzkam w mieszkanie gdzie nie ma meter ale moze w nowym bedzie..

Offline #11 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1968
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7173 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:06

A co jesli sie wyprowadzasz w marcu (nie wiesz gdzie jeszcze). jak sie zarejestrowac? teraz miewzkam w mieszkanie gdzie nie ma meter ale moze w nowym bedzie..

Tuz przed przeprowadzka informujesz Irish Water o zmianie adresu. Jak juz znajdziesz nowe lokum, to na pewno bedziesz wiedziala, czy ma ono licznik. 

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #12 Dorime

Dorime

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 33
  • Pip
  • 191 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 14:40

Wyslalismy dzisiaj tylko kurcze nie spisalem pinu :/

Też właśnie dziś wysłałam.

Offline #13 Ogon

Ogon

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 17
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 16:14

Nawet nie otwierałem koperty,od razu wyladowala w kuble ze smieciami.Za tv licence 7 lat nie place,nigdy zadnej kontroli ani wezwania nie było,Z woda również nie będę sie wychylal.

Offline #14 zyraf

zyraf

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 29
  • Pip
  • 101 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:06

Irlandzczycy sie nie zapisuja, a ja nie bede sie wylamywal. Z tego co widze to tylko masowo Polacy sie zapisuje bo sa przerazeni ze jakas kare na nich naloza.

nie kary się boją tylko tego że dodatku z socjala nie dostaną jak się nie zarejestrują :)

Offline #15 PanKapitan

PanKapitan

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1020
  • PipPipPipPip
  • 1969 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:50

Za tv licence 7 lat nie place,nigdy zadnej kontroli ani wezwania nie było

Znajdą Cię.
Mnie znaleźli po 6 latach.

Inspektor poprosił o zarejestrowanie i opłacenie abonamentu na poczcie.
Gdybym jednak nie dał rady podołać temu zadaniu (w 6 czy 8 tygodni) miałem dostać zaproszenie na spotkanie z sędzią.

Offline #16 Dorime

Dorime

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 33
  • Pip
  • 191 postów

Napisano 12 luty 2015 - 11:29

Czy dostał ktoś pisemne potwierdzenie otrzymania jego zgłoszenia  z Irish Water?

Jak pisałam wyżej, 28 stycznia wysłałam mój druk, a juz 30 stycznia Irish Water wysłało mi list z informacją, że otrzymali moje zgłoszenie i będą teraz przetwarzać wszystkie dane. Na początku zdziwiłam się trochę, że list był zaadresowany 'occupier' - przecież podałam im swoje dane. Potem poszłam po rozumek do głowy i stwierdziłam, że trochę im zajmie wprowadzenie danych z wszystkich aplikacji, więc wysłali taki list z danymi, które mieli do tej pory.

Offline #17 PiotrekIRELAND

PiotrekIRELAND

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 32 postów
  • Miejscowość:Dublin Centre /Ratoath /Ashbourne//Blanchardstown

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:27

Hej, i co wysłaliście te formularze z rejstracją??? Pytam gdyż tylko parę osób które znam to zrobiło i otrzymało już rachunki, a co z resztą ? Bo inni mówią nie rejestruj się, nie ma sensu a inni straszą, że możesz mieć problemy. Odgrzebcie temat bo to ważne :)

Użytkownik PiotrekIRELAND edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 19:28

Offline #18 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 590
  • PipPipPipPip
  • 1749 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:54

Zarejestrowałem się już dawno, pierwszy rachunek opłacony; prędzej czy później i tak te pieniądze wyegzekwują, więc po co robić sobie kłopoty. Inna sprawa, że jestem osobą wynajmującą a w takiej sytuacji opłata będzie automatycznie przerzucona na landlorda - nie chcę, aby miał podstawy do wywalenia mnie z mieszkania.

Użytkownik dioni edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 19:55

Dominik (bachus)

Offline #19 gucio

gucio

Nowicjusz

• Root Admin
  • 100
  • 29 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:08

Ja zarejestrowałam się jeszcze w tamtym roku. Rachunek przyszedł gdzieś w maju, zapłaciłam go całe 64,10 e. Mimo, że jak większości nie podoba mi się płacenie za wodę, to przecież w takiej sytuacji łaski nie robię. Skoro używam, to płacę. Generalnie doceniam fakt, że przez tyle lat co tu mieszkam nie musiałam płacić i tego się trzymam. Życie.

Offline #20 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1124
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5472 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:24

nie rejestrowalem sie bo zaden z moich znajomych irlandczykow tez tego nie zrobil, kazdy mowi aby wywalic te rachunki/formularze rejestracyjne do kosza. Jedyni ktorzy sie porejestrowali to polacy, bo panicznie sie boja jakis nie istniejacych kar. Jestescie tu goscmi, wiec skoro gospodarze mowia nie to nie wylamujcie sie i nie wylazcie przed szereg !!! Kazdy irlandczyk wam powie ze oplaty za wode to jeszcze dluga batalia a pewnie nic z tego nie wyjdzie. Pogadajcie z nimi to sie ciekawych rzeczy dowiecie, kiedys oplat za wywoz smieci tez nie bylo, potem mialy byc symboliczne 10-20 funtow na rok, a teraz sa po 200 euro na rok. Oni to pamietaja i wiedza ze tk samo bedzie z oplatami za wode, teraz 65 euro, za rok - dwa 250 euro na miesiac.

Ostateczny termin rejestracji przesuneli na Grudzien, ciekawe ile razy jeszcze go przesuna, bo juz ostatecznych terminow mielismy chyba 2 o ile dobrze pamietam ;)

Użytkownik Oxide edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 20:31

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.