Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Android Box

TV POLSAT android satelita

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Mickiewicz44

Mickiewicz44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 03:21

Witam,

zmienilismy mieszkanko na takie bez opcji montazu satelity. Telewizor mamy marki 'sony' kilkuletni, gibki, ale nie jest to smart tv. Stád moje pytanie. Czy mozna podpiác android boxa pod full hd tv, ale nie bedacy smart tv? Jestem laikiem w tym temacie i bede wdzieczny za kazde info. Z jakich opcji korzystacie w tym momencie? Pozdrawiam

Offline #2 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 05:23

Jak się pytasz o sony to ja mam coś takiego ale to chyba nie android ale daje radę. http://store.sony.co...nternet-Players

Ja mam trochę starszy model jak ten w linku bo sony nszgs7 i jest niezły więc ten nowszy na pewno jest rakieta.Zerknij na pilota bo spokojnie się nim smiga po necie.

btw. A może to i android bo mam google play.

Użytkownik mielizna68 edytował ten post 19 styczeń 2015 - 05:30

Offline #3 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 07:54

Zewnętrzne urządzenia "chodzą" po HDMI, więc nie ma znaczenia co ma wbudowane telewizor - ma obsługiwać zewnętrzne źródło HDMI. Resztą logiki zajmuje już się to zewnętrzne urządzenie.

Dominik (bachus)

Offline #4 Mickiewicz44

Mickiewicz44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:31

Dzieki dioni. Dzieki mielizna68. Powiedzcie mi tylko czy na takie 'cudenko', sony player czy inny android box, faktycznie moze zastapic antene satelitarna? Taki np tvnplayer nie dziala na zagranicznym IP, wiec czy jest mozliwosc ogladania 'normalnej' tv przez android boxa? Cos, ktos?

Offline #5 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:42

Hej, weeb.tv zainstalowany na XBMC.

Zainstaluj sobie dla testu na komputerze XBMC, potem dodatek (plugin) do weeb.tv i zobacz jak to działa.

Dominik (bachus)

Offline #6 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1962
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7147 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:46

Android Box (wg specyfikacji) podlaczasz pod swoja siec internetowa, czyli  otrzymujesz "telewizje internetowa" jaka koncowy produkt. Lista dostepnych kanalow tutaj: http://androidtvsolu...mx-android-tv/. Do wyboru masz tez Chromecast od google'a, ale z ograniczona lista kanalow: http://www.google.co...ces/chromecast/

Jesli zalezy Ci na polskiej telewizji, to tylko ta opcja: http://www.gadzetozo...op-box-lan-wlan

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #7 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:48

Na android https://play.google....=org.hola&hl=en

Na przeglądarkę chrome https://chrome.googl...lfbnlmeio?hl=en

Albo są płatne po 20 zł na miesiąc i ponoć bardzo dobrze chodzą.

Użytkownik mielizna68 edytował ten post 19 styczeń 2015 - 11:49

Offline #8 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1962
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7147 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:50

Na android https://play.google....=org.hola&hl=en

Na przeglądarkę chrome https://chrome.googl...lfbnlmeio?hl=en

Albo są płatne po 20 zł na miesiąc i ponoć bardzo dobrze chodzą.

I podlaczyc laptopa pod tv, zawsze to jakies wyjscie.

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #9 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 12:11

I podlaczyc laptopa pod tv, zawsze to jakies wyjscie.

Chyba nie potrzeba przy tym soniaku a niedrogie są. Wieczorem sprawdzę bo do roboty zaraz wychodzę. U mnie to tak wygląda, mam zamocowane za tv i nic nie widać, żadnej kablologii bo się wpiąłem w profil plastikowy co mam po eircomie. Podpięte jest pod subwoofer to ładnie śmiga. Pilot ma wygodną klawiaturę i wbudowanego pada (myszka) jak w laptopie. Ten tv wisi w kuchni

[attachment=31289:WP_20150119_001.jpg]

[attachment=31290:WP_20150119_002.jpg]

[attachment=31291:WP_20150119_003.jpg]

[attachment=31292:WP_20150119_004.jpg]

Offline #10 Sknerus

Sknerus

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 68
  • Pip
  • 154 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:06

Mam takiego android boxa w sypialni i zupelnie daje rade. Instalujesz Webb tv i wszystko fajnie dziala.

Mozesz kupic np. cos takiego

http://www.amazon.co...ailpage_o04_s00

Offline #11 Mickiewicz44

Mickiewicz44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 15:00

Dzięki wszystkim za (p)odpowiedzi. Dziwię się sobię, że wcześniej nie sprawdziłem takiej opcji. W dobie internetu, zielonego keczupu i małżeństw przez internet antena satelitarna wydaje się być totalnym antykiem.

Zdrówko!

Offline #12 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 21:47

antena satelitarna wydaje się być totalnym antykiem.

Nie wiem nie wiem. W jakości HD dużo oglądając to możesz spokojnie przelecieć te niby unlimited czyli 300gb.

Offline #13 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:07

Zakładając, że przy tych kodekach idzie 2 Mbit/s -  na godzinę uciągnie się niecały 1GB, to trzeba oglądać telewizje non-top w miesiącu 12 dni, co daje średnio 10h/dzień. Poważnie jeszcze są ludzie, co nie wyłączają telewizora ani na chwilkę? Mogę zrzucić z ~2 lat statystyki weeb.tv

Użytkownik dioni edytował ten post 20 styczeń 2015 - 22:08

Dominik (bachus)

Offline #14 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:57

Zakładając, że przy tych kodekach idzie 2 Mbit/s -  na godzinę uciągnie się niecały 1GB, to trzeba oglądać telewizje non-top w miesiącu 12 dni, co daje średnio 10h/dzień. Poważnie jeszcze są ludzie, co nie wyłączają telewizora ani na chwilkę? Mogę zrzucić z ~2 lat statystyki weeb.tv

Ale jak to liczysz? Przecież to nie tylko tv? Ściągając z dziesięć filmów w dobrej jakość już masz na dzień dobry z 50gb, radio włączone cały dzień 1gb czy więcej, a reszta? Mam kumpla co się w 300 nie mieści ale jakoś vodafone mu nic nie przycina. A i tv ogląda z satki. :D

Offline #15 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:01

Ja wychodzę z domu a nie tylko backupuję internet i skupiam się na oglądaniu TV, więc mi wystarcza ;-) Bywają miesiące, że jestem poniżej 50GB

Dominik (bachus)

Offline #16 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:16

Ja wychodzę z domu a nie tylko backupuję internet 

Można też w drugą stronę, zapomniałeś?:)

Offline #17 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 07:51

Masz rację, też wracam do domu ;-) Upload w normalnych warunkach domowych to rzecz marginalna i tylko wynikająca z narzutu wynikającego z protokołu TCP/IP. Jak ktoś jest 'seeduje', to już jego sprawa i ryzyko :-)

Użytkownik dioni edytował ten post 21 styczeń 2015 - 07:52

Dominik (bachus)

Offline #18 mielizna68

mielizna68

Działacz

• Banned
  • 704
  • 1906 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 08:28

Masz rację, też wracam do domu ;-) Upload w normalnych warunkach domowych to rzecz marginalna i tylko wynikająca z narzutu wynikającego z protokołu TCP/IP. Jak ktoś jest 'seeduje', to już jego sprawa i ryzyko :-)

A Ty dalej swoje. A kamera HD IP na warsztacie czy na zewnątrz chałupy itd. Ludzie różna mają potrzeby.:D

Sam bym postawił ale mam mały upload. Ludzie mają serwery w domach.

Co do tej tv po dziesięć godzin dziennie to żadne wyzwanie bo niektórzy siedzą i jak włączą o 10am i się gapią do 8pm to chyba standard? Spytaj się tych co na zasiłku czy emeryturach. Sam czasem wieczorem usiądę gdzieś o dziesiątej, robię coś na kompie i zerkam kątem oka jak coś ciekawego ale w sumie nie oglądam ale mam ''lampkę nocną'' :P

Dobra, w swoim chciałem zainstalować tę appkę by oglądać polską tv ale się nie da bo za stara wersją sprzętu ale spokojnie można jechać przez chrome zewnętrzną bramką.

A może się da skonfigurować połączenie ale w to się nie bawiłem.

Offline #19 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 09:26

Oj tam, mówię o przeciętnym Kowalskim, którego wiedza tajemna nie wykracza powyżej weeeb.tv i FB. Co do telewizora - udało mi się wyleczyć, że jest to domowa kapliczka i ma być włączona cały czas - wolę radio ;-)

Dominik (bachus)

Offline #20 Mickiewicz44

Mickiewicz44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 22 luty 2015 - 14:05

Witam ponownie :)

około miesiąca korzystam już z boxa xbmc. Wtyczka m-Tv Guide streamowana z weeb.tv ogólnie daje radę ale brakuje mi do szczęścia możliwości obejrzenia kilku podstawowych kanałów typu polsat, tvn, tvn24. Odbieracie je jakoś?

Również z tagiem TV, POLSAT, android, satelita

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.