Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Orzeczenie O Niepelnosprawnosci

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 cygansligo

cygansligo

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 październik 2014 - 11:13

Czy orzeczenie o niepelnosprawnosci wydane w Polsce jest honorowane w Irlandi i czy przysluguja z tego tytułu jakies ulgi tak jak w Polsce.

Offline #2 konix78

konix78

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 198
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 22 październik 2014 - 18:01

Ty chcesz przyleciec i isc na rente od razu ? :) Gdyby tak bylo, ze irlandzki lekarz orzecznik przyznaje benefity/ rente bez wizyty u niego to 80% rodakow na obczyznie bylaby "disabled".

Ale moze tak jest,  tutaj juz mnei nic nei zdziwi ;)

Użytkownik konix78 edytował ten post 22 październik 2014 - 18:02

Offline #3 katkica

katkica

Działacz

• Użytkownik forum
  • 161
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Miejscowość:Kielce Dublin

Napisano 22 październik 2014 - 18:10

Na podstawie polskiej decyzji mozesz jedynie po wizycie u GP wystąpić o kartę parkingową -o ile Ci przysługuje (naszej nie honorują z wyjątkiem tych na okreslony termin.Ja miałam z Polski na stałe i sklampowali mi auto twierdzac ,że nie ma terminu waznosci dokumentu.Odwołanie nic nie dało)

Offline #4 Grazyna01

Grazyna01

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 październik 2014 - 21:16

Na podstawie polskiej decyzji mozesz jedynie po wizycie u GP wystąpić o kartę parkingową -o ile Ci przysługuje (naszej nie honorują z wyjątkiem tych na okreslony termin.Ja miałam z Polski na stałe i sklampowali mi auto twierdzac ,że nie ma terminu waznosci dokumentu.Odwołanie nic nie dało)

nie mieli pawa.yrzeba było tylko przetłumaczyc.

Offline #5 katkica

katkica

Działacz

• Użytkownik forum
  • 161
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów

Napisano 22 październik 2014 - 22:40

nie mieli pawa.yrzeba było tylko przetłumaczyc.

Mieli ,a co tłumaczyć słowo bezterminowo.W ich orzecznictwie nie istnieje takie słowo.Nawet jak Ci urwie ręce i nogi dostajesz orzeczenie na okreslony czas -co najmniej jakby mogły odrosnąc.Niedawno była dość głosna sprawa dziecka ,które stawało po raz któryś na komisję a miało mongolizm.(wiadomo ze dozywotni a tylko kłopot dla opiekunów muszących odnawiać co kilka lat decyzje)

Offline #6 tomise3

tomise3

Działacz

• Użytkownik forum
  • 593
  • PipPipPipPip
  • 2197 postów

Napisano 23 październik 2014 - 07:03

Czy orzeczenie o niepelnosprawnosci wydane w Polsce jest honorowane w Irlandi i czy przysluguja z tego tytułu jakies ulgi tak jak w Polsce.

najpierw popracuj troche, zaplac skladki, wnies cos od siebie, a nie przyjedziesz i odrazu na socjal do koryta jak te murz..y i jedyny cel w zyciu to "co mi sie jeszcze nalezy" czyli na sepa

Czytanie ze zrozumieniem rzecz ciężka, coraz rzadziej spotykana 

Offline #7 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 155
  • PipPipPipPip
  • 1823 postów

Napisano 29 październik 2014 - 16:18

tomise3 i reszta ujadaczy, dla waszej wiadomości i reszty z reszta tez, Polska, czyli wszyscy tam pracujący rodacy od 10 lat ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy, a pośrednictwem podatkow, wplacaja mase szmalu do unijnej kasy, dość powiedzieć, ze jest co roku danina bodaj 2x wieksza, niż otrzymywane od EU subwencje, Zatem, pracując i placac w PL podatki, niejako już dokladaja się do budzetow państw unijnych. kwestia tylko z ktoego budżetu uszczkną cos dla siebie.

Poza tym, jak nawet ktoś przyjedzie i otrzyma świadczenia rentowe czy inne, to sila rzeczy nie dostanie tych pieniędzy od państwa, które opuscil, a niby czemu ma się skladac i nic nie dostać?

zanim wiec będzie dalej ujadac, pieski, zastanowcie się najpierw czy aby na pewno macie o co

Offline #8 konix78

konix78

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 198
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 29 październik 2014 - 16:51

Poza tym, jak nawet ktoś przyjedzie i otrzyma świadczenia rentowe czy inne, to sila rzeczy nie dostanie tych pieniędzy od państwa, które opuscil, a niby czemu ma się skladac i nic nie dostać?

zanim wiec będzie dalej ujadac, pieski, zastanowcie się najpierw czy aby na pewno macie o co

Nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem bo cos jezyk polski Ci sie "nie klei " , ale mneij wiecej, ze jak przyjedzie facet z Polski bez nogi to dostanie rente z Irlandii pomimo tego ze ani jednej skladki PRSI nei ma oplaconej bo jestesmy w Unii Europejskiej jedna wielka szczesliwa rodzina i wszyscy wplacamy do jednej kasy ?

Użytkownik konix78 edytował ten post 29 październik 2014 - 16:57

Offline #9 Fletcher

Fletcher

Działacz

• Użytkownik forum
  • 155
  • PipPipPipPip
  • 1823 postów

Napisano 31 październik 2014 - 23:52

no coz, nie odpowiadam za twoja edukacje, wiec nie obchodzi mnie czy dobrze zrozumiales. z reszta, trochę podziwu za odważne przyznanie się do tego nawet by Ci się nalezalo, ale sadze, ze zrobiles to nieświadomie.

wlanie tak, wszyscy, z zalozenia jesteśmy jedna (szczesliwa?-dyskusyjne) rodzina i wpłacamy do jednej kasy, masz co do tego wątpliwości?

zenujace, ze trzeba takie rzeczy wyjasniac, no ale coz...jak to mowia, madrej glowie...itd.

w którym miejscu znalazes twierdzenie, ze facet ta rente dostanie?

sens posta jest taki, żeby nie szczekac wiecznie na ludzi, bo nic innego nie robi większość tutejszych trolli. ten nic nie wplacil, tamci się nie dokladaja, oni nie przepracowali, a WY, biedni, ciężko-co-rano-pracujący utrzymujecie znakomita większość nierobów, rencistów i memerytow, żeby nie wy, swiatowa gospodarka by runela

Czlowieku, gość się zapytal, co jest powszechnie w swiecie uznanym sposobem zdobywania informacji, mało tego, wręcz zalecanym jako szczegolnie użyteczny sposób, ale miast tej nformacji otrzymuje od autorow porcje stresu jaka owi inkasują w swojej codzienno-szarości.

gwoli scislosci, żeby otrzymać swiadczenie rentowe w takiej np. Irlandii musi, MUSI wykazac, ze nie pobiera podobnego, a w zasadzie zadnego świadczenia socjalnego z kraju pochodzenia, poki pozostaje jego obywatelem. A czy takie swiadczenie otrzyma tutaj...coz, wlasnie o to pytal, ale raczej nikt nie zlizyk się nawet do konstruktywnej odpowiedzi bliżej niż jak stad na Saturna

a Ty, konix78, jesteś nieco bliżej zrozumienia niż Saturn Ziemi?

PS. jak zechcesz wyswiadczyc mi te uprzejmość i wylegitymujesz się dyplomem co najmniej magisterskim z filologii polskiej, to uznam twoje uwagi na temat mojego polskiego, poki co, zatrzymaj swe infantylne uwagi dla siebie

Użytkownik Fletcher edytował ten post 31 październik 2014 - 23:54

Offline #10 Bravo12

Bravo12

Life = online

• Banned
  • 592
  • 2556 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 19:22

to dałas sie zrobic w h,, prawo unijne , polskie karty sa taksamo respektowane , sprawdzone w sadzie 

Raz dwa trz

Offline #11 katkica

katkica

Działacz

• Użytkownik forum
  • 161
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 20:59

to dałas sie zrobic w h,, prawo unijne , polskie karty sa taksamo respektowane , sprawdzone w sadzie 

Masz ochotę powalczyć zapraszam .Stań na miejscach inwalidzkich pod biblioteką na Blanchardstown ale koniecznie na legitymacji miej w miejscu terminu przydatnosci- BEZTERMINOWO-potem sie pomądrzysz.To tak jak z respektowaniem polskiego dowodu osobistego-zmuś co niektórych ćwoków do respektowania go gdy kupujesz ###### albo alkohol a potem odwołuj sie do prawa unijnego. -_-

I chyba w polskim sądzie.

Użytkownik katkica edytował ten post 01 listopad 2014 - 20:59

Offline #12 rumcajs8

rumcajs8

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 22:29

najpierw popracuj troche, zaplac skladki, wnies cos od siebie, a nie przyjedziesz i odrazu na socjal do koryta jak te murz..y i jedyny cel w zyciu to "co mi sie jeszcze nalezy" czyli na sepa

[beeep] ci do tego zal ci [beeep]e sciska,posciska i prestanie baranie jeden.

Offline #13 Bravo12

Bravo12

Life = online

• Banned
  • 592
  • 2556 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 10:26

Masz ochotę powalczyć zapraszam .Stań na miejscach inwalidzkich pod biblioteką na Blanchardstown ale koniecznie na legitymacji miej w miejscu terminu przydatnosci- BEZTERMINOWO-potem sie pomądrzysz.To tak jak z respektowaniem polskiego dowodu osobistego-zmuś co niektórych ćwoków do respektowania go gdy kupujesz ###### albo alkohol a potem odwołuj sie do prawa unijnego. -_-

I chyba w polskim sądzie.

akurat sytuacja z którą miałem do czynienia wydażyła się w blenczu , na narodowym basenie podczas para olimpiady na której to irlandka pozwała basen i przegrala, bo polak był wczesniej na tym miejscu z bez terminową kartą ,sprawa była krótka prawo unijne obowiązuje też w irlandii i muszą polskie karty akceptować czy maja termin czy nie 

Użytkownik Bravo12 edytował ten post 02 listopad 2014 - 10:28

Raz dwa trz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.