Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tryb Usb Film W Tv Lg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 lyca

lyca

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 21:26

AKTYWACJA MOŻLIWOŚCI OGLĄDANIA FILMÓW Z USB NA TV MARKI LG.

NA STARSZYCH LUB TAŃSZYCH MODELACH JEST OPCJA OGLĄDANIE ZDJĘĆ ORAZ SŁUCHANIA MUZYKI Z USB ALE NIE MOŻNA OGLĄDAĆ FILMÓW.

Wyszperałem w necie i sprawdziłem na swoim Tv Lg i zadziałało.

Opis jak to zrobić macie pod tym linkiem http://openlgtv.org....e_menus_/_modes

Ja aktywowałem za pomocą starej nokii n95 8gb , lg czyta formaty: avi , xvid , mov , mp4 , mkv , mpeg , itd.  niestety wszystko zależy jaki był użyty kontener w danym kodeku , i tak np. jeden film mkv nam odczyta a drugiego już nie.

Jak będzie taka potrzeba to zrobię filmik jak to zrobić i jak to wygląda w praktyce :)

Offline #2 supergonzo4

supergonzo4

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 110
  • PipPip
  • 442 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 06:12

Jak ktoś znajdzie sposób na odtwarzanie filmów z napisami w tv philips , byłbym "dźwięczny" .

Offline #3 seba2424

seba2424

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 07:14

AKTYWACJA MOŻLIWOŚCI OGLĄDANIA FILMÓW Z USB NA TV MARKI LG.

NA STARSZYCH LUB TAŃSZYCH MODELACH JEST OPCJA OGLĄDANIE ZDJĘĆ ORAZ SŁUCHANIA MUZYKI Z USB ALE NIE MOŻNA OGLĄDAĆ FILMÓW.

Wyszperałem w necie i sprawdziłem na swoim Tv Lg i zadziałało.

Opis jak to zrobić macie pod tym linkiem http://openlgtv.org....e_menus_/_modes

Ja aktywowałem za pomocą starej nokii n95 8gb , lg czyta formaty: avi , xvid , mov , mp4 , mkv , mpeg , itd.  niestety wszystko zależy jaki był użyty kontener w danym kodeku , i tak np. jeden film mkv nam odczyta a drugiego już nie.

Jak będzie taka potrzeba to zrobię filmik jak to zrobić i jak to wygląda w praktyce :)

a da rade jeszcze z napisami :) bo mam lg i napisów u mnie nie czyta :(

Offline #4 dzonymasa

dzonymasa

TetraHydroCannabinol

• Użytkownik forum
  • 795
  • PipPipPipPip
  • 1747 postów
  • Gadu-Gadu: 328656
  • Miejscowość:BIESZCZADY--IRLANDIA
  • Zainteresowania:Wszechstronne !!!

Napisano 25 wrzesień 2014 - 14:04

http://www.cdrinfo.p...mkv-11126234614

http://ocforum.pl/11...do-filmu-38753/

Jak znajde programik ( w sumie dwa do wrzucania napisow. ) to zapodam , sam kiedys przerabialem zeby ogladac na PS3 ale to było z 5 lat temu jak sie sciagało tylko dvdrip albo avi dzisiaj jak sciagam mkv albo brrip tk juz nie konwertuje bo film ogladany czy to na kinie domowym czy na tv jak w tym przypadku mija sie z celem bo przez usb traci sie na jakosci ( mowa tu o filmach hd ) dlatego z tych opcji polecam podpiac laptopa do tv przez hdmi i mamy pikny obraz ;) bez kombinowania z napisami . Z odtwarzaczy polecam kmplayer odpowiedni do filmow w wysokiej rozdzielczosci i z kodekami .

Użytkownik dzonymasa edytował ten post 25 wrzesień 2014 - 14:06

relgepokx5t7ssy3.png

Offline #5 lyca

lyca

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 7
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 16:44

Jak ktoś znajdzie sposób na odtwarzanie filmów z napisami w tv philips , byłbym "dźwięczny" .

Głupie pytanie ale czy zaznaczasz w opcjach , odtwarzaj napisy gdy są dostępne.

Format napisów bodajże musi być srt , film i napisy w jednym folderze , długość nazwy nie może przekraczać 128 znaków.

Dokładny model tv by pomógł, ale wszystko jest ładnie pięknie zawsze opisane w manualu do danego tv.

Co do napisów w Lg nie sprawdzałem , bo już dawno niczego nie oglądałem z napisami.

U mnie nie ma różnicy w odtwarzaniu poprzez usb czy laptop.

Mam rocznego Panasonica z panelem IPS i 4 letni Lcd  LG to mogę się wypowiedzieć na ten temat , oczywiście nie każdy TV poradzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów , nie każdy format odczyta , no i pamięć usb lub dysk też jest ważny w takiej opcji odtwarzania filmów.

Dla mnie usb jest wygodniejsze niż podłączanie kompa , tym bardziej że używam tylko amplitunera + kolumny.

Ciekawosta: Avatar w pliku m2ts 75gb panas otwiera w 2 sekundy.

LG niestety jest wolniejszy nawet na zwykłym avi o rozmiarze np. 3Gb

Ogólnie dodałem post na temat aktywacji tylko jako ciekawostkę  , jednym może się przydać innym niekoniecznie.

Offline #6 supergonzo4

supergonzo4

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 110
  • PipPip
  • 442 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 20:00

lyca gadałem z sevicem philips i mówili ,że w ten model nie odtwarza napisów , może jednak ktoś mądrzejszy napisał własny upgrade do tego TV. Kino domowe philips napisy odtwarza bez problemu a kupione wszystko w krótkim odstępie czasowym. 

Kumpel nabył jakiegoś LG 3D i mówi , że odtwarza wszystko (mkv, divx, avi ....) i z napisami . Tak ja i Tobie mi wygodniej wsadzić palec z filmem w TV , niz podłączać kompa.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.