Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wild Atlantic Way

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Swamper

Swamper

Działacz

• Użytkownik forum
  • 864
  • PipPipPipPip
  • 1623 postów

Napisano 08 maj 2014 - 11:21

Byc moze nie kazdy jeszcze odkryl, ale niedawno ruszyl w Irlandii projekt Wild Atlantic Way. Generalnie jest to dobrze oznakowana trasa wzdluz wybrzeza atlantyku (ok 2500 km trasa - wiec jest co objezdzac ). Ja poki co zaliczylem fragment w Mayo i Kerry, nastepnie Donegal potem Cork. Po drodze wszytskie atrakcje male i duze dosc dobrze oznakowane, projekt dobrze przygotowany.

http://www.failteire...wildatlanticway

Pogoda coraz lepsza ;) wiec szykowac/przegladac wehikuly i w droge :)

I want to die peacefully in my sleep like my grandfather.... not screaming in terror like his passengers!

Offline #2 mielizna

mielizna

filozof z Koziej Wólki

• Banned
  • 1728
  • 8949 postów
  • Miejscowość:Béal Atha Seanaidh

Napisano 08 maj 2014 - 11:30

Właśnie zastanawiałem się po co są te oznaczenia pod znakami drogowymi po całej okolicy. :D

Offline #3 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 20 sierpień 2014 - 15:03

Dla tych co preferuja jednoslady. Moze ktos sie przylaczy :)

http://www.todestina...ride-wild-2014/

Offline #4 Swamper

Swamper

Działacz

• Użytkownik forum
  • 864
  • PipPipPipPip
  • 1623 postów

Napisano 14 listopad 2014 - 14:59

Jedna z 'atrakcji' wild atlantic way - z innej perspektywy :)

I want to die peacefully in my sleep like my grandfather.... not screaming in terror like his passengers!

Offline #5 zyraf

zyraf

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 29
  • Pip
  • 101 postów

Napisano 15 listopad 2014 - 07:51

Ktoś wie gdzie znajduje się ten most pokazany w pierwszym filmiku w 2.25 minucie ?

Offline #6 dzonymasa

dzonymasa

TetraHydroCannabinol

• Użytkownik forum
  • 795
  • PipPipPipPip
  • 1747 postów
  • Gadu-Gadu: 328656
  • Miejscowość:BIESZCZADY--IRLANDIA
  • Zainteresowania:Wszechstronne !!!

Napisano 15 listopad 2014 - 08:13

Swamper a w tym kajaku to sami machamy czy z jakims przewodnikiem/instruktorem ? <br /><br />@zyraf patrz gdzies tam za Cork jak dobrze pamietam jest to miejsce , ktos kto byl to da dokladne namiary :) sam tez sie tam kiedys wybiore :)

relgepokx5t7ssy3.png

Offline #7 Gohu77

Gohu77

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 62
  • Pip
  • 172 postów
  • Miejscowość:clona

Napisano 15 listopad 2014 - 10:57

Ktoś wie gdzie znajduje się ten most pokazany w pierwszym filmiku w 2.25 minucie ?

Mizen head. tak mysle . po odnowieniu juz. west cork. 

Offline #8 Swamper

Swamper

Działacz

• Użytkownik forum
  • 864
  • PipPipPipPip
  • 1623 postów

Napisano 17 listopad 2014 - 11:11

Dokladnie - Mizen Head - dobrze go pamietam bo zaliczylem lbem o poprzeczke na samym srodku;)

Swamper a w tym kajaku to sami machamy czy z jakims przewodnikiem/instruktorem ? <br /><br />@zyraf patrz gdzies tam za Cork jak dobrze pamietam jest to miejsce , ktos kto byl to da dokladne namiary :) sam tez sie tam kiedys wybiore :)

A to nie wiem - filmik znalazlem na necie :) Ale z tego co czytalem to indywidualnie sie tam ludzie wybieraja - tez mam taki plan w przyszlym roku

Offline #9 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 12:27

Hej :)

Odswiezam "kotleta" :P

Zastanawiam sie jaka jest wiedza na temat Wild Atlantic Way we Polsce? Czy ktos promuje WAW? Sa chetni na zwiedzanie? A takze, tutaj, Polacy zamieszkujacy w Irlandii, czy chetnie sie wybieraja, czy wola obrac kierunek na jakies nieco cieplejsze wyspy?

Offline #10 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1528 postów
  • Miejscowość:Munster Countryside

Napisano 03 marzec 2017 - 00:52

Zastanawiam sie jaka jest wiedza na temat Wild Atlantic Way we Polsce? Czy ktos promuje WAW? Sa chetni na zwiedzanie? A takze, tutaj, Polacy zamieszkujacy w Irlandii, czy chetnie sie wybieraja, czy wola obrac kierunek na jakies nieco cieplejsze wyspy?

Pewnie z 70% Irlandczyków nie wie co to :) Mapy które są zamieszczone w materiałach na stronie http://www.failteire...lantic-Way.aspxsą w bardzo niskiej, fatalnej wręcz rozdzielczości. Nie da się tego używać. A przecież mapa to przy turystyce podstawa. Tak jak wiele projektów zdaje mi się to nieco nietrafione, miejscami mocno nieopracowane. Choćby latarnie - znam przynajmniej jedną na trasie której nie mają w wykazie w przewodniku https://en.wikipedia..._Lighthouse.jpg . Wstyd. Może jeszcze ruszy - bo to relatywnie nowa incjatywa - nie ma chyba jeszcze 10 lat.

...  ...

Offline #11 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 19:03

Pewnie z 70% Irlandczyków nie wie co to :) Mapy które są zamieszczone w materiałach na stronie http://www.failteire...lantic-Way.aspxsą w bardzo niskiej, fatalnej wręcz rozdzielczości. Nie da się tego używać. A przecież mapa to przy turystyce podstawa. Tak jak wiele projektów zdaje mi się to nieco nietrafione, miejscami mocno nieopracowane. Choćby latarnie - znam przynajmniej jedną na trasie której nie mają w wykazie w przewodniku https://en.wikipedia..._Lighthouse.jpg . Wstyd. Może jeszcze ruszy - bo to relatywnie nowa incjatywa - nie ma chyba jeszcze 10 lat.

Nie wiem, kiedy tak dokladnie WAW ma swoj poczatek, ale ja pracowalam na nad projectem, ktory WAW uwzglednial, wiec dla mnei to sie zaczelo w 2014. Obecie tutaj w Kerry zostaly postawione znaki informacyjne w punktach widokowych. Tarbert Lighthouse dodalam na strone GoKerry w 2014 ;) ze strony Activeme.ie. Nie skupialam sie jednak na tej czesci Kerry, ale wokol Tralee :P.

Offline #12 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1528 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 20:55

Nie skupialam sie jednak na tej czesci Kerry, ale wokol Tralee :P.

:) Ja z kolei nie bywałem często w Tralee, ale w tym roku prawdopodobnie będę dużo częściej.

Nie jestem też specjalnie związany z Tarbert, tam z atrakcji są więzienie-muzem (dostępne) przeprawa promowa (co godzinę) no i możliwość sfotografowania tej latarni (widać ją z końcówki molo, teleobiektyw wskazany - nie wiem czy da się podejść).

Chodzi mi raczej o zasadę, że organizują duży projekt i pomijają jakieś -tam historycznie ciekawe obiekty, a tym bardziej, że w pliku 150-Secrets-of-the-Wild-Atlantic-Way.pdf 48 strona jest przeznaczona właśnie latarniom - no i tej brakuje. I to jest jedyna (!) rzecz którą sprawdziłem - bo się domyślałem, że mogli zagapić dużo więcej :)

...  ...

Offline #13 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 10:58

:) Ja z kolei nie bywałem często w Tralee, ale w tym roku prawdopodobnie będę dużo częściej.

Nie jestem też specjalnie związany z Tarbert, tam z atrakcji są więzienie-muzem (dostępne) przeprawa promowa (co godzinę) no i możliwość sfotografowania tej latarni (widać ją z końcówki molo, teleobiektyw wskazany - nie wiem czy da się podejść).

Chodzi mi raczej o zasadę, że organizują duży projekt i pomijają jakieś -tam historycznie ciekawe obiekty, a tym bardziej, że w pliku 150-Secrets-of-the-Wild-Atlantic-Way.pdf 48 strona jest przeznaczona właśnie latarniom - no i tej brakuje. I to jest jedyna (!) rzecz którą sprawdziłem - bo się domyślałem, że mogli zagapić dużo więcej :)

Tak to zwykle bywa, ze sie bierze te obiekty o ktorych cos wiadomo. Jakkolwiek, probuje sie wyszukac takie "hidden gems" :). Ja mam na swojej liscie pare rzeczy, ktore wlasciwie wyszly przy okazji grzebania po bibliotece albo jakichs research papers. Jak "odpale" bloga, to dam znac :D

Offline #14 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 23:39

Entrops, specjalnie dla Ciebie, bedzie latarnia :D

https://www.youtube....iiKSx9NjU&t=70s

Offline #15 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1528 postów

Napisano 07 marzec 2017 - 09:11

Entrops, specjalnie dla Ciebie, bedzie latarnia :D

https://www.youtube....iiKSx9NjU&t=70s

Wychodzi na to, że ja jakiś miłośnik latarni jestem :P - a to tylko był przypadkowy obiekt, żeby zobaczyć ocean to muszę z 5 km przejechać. Ale filmik fajny.

...  ...

Offline #16 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 18:23

No te 5 km, to strasznie duzo ;).Ja bede "zwiedzac" miejsca "off the beaten track". Wciagnela mnie historia miasteczka; sredniowieczne zamki, najazdy Vikingow, jakies standing stones, i ring forts :)

Offline #17 Entrops

Entrops

Działacz

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPipPip
  • 1528 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 20:02

No te 5 km, to strasznie duzo ;).Ja bede "zwiedzac" miejsca "off the beaten track". Wciagnela mnie historia miasteczka; sredniowieczne zamki, najazdy Vikingow, jakies standing stones, i ring forts :)

Z takich dosyć nieznanych, ale zadbanych i dostępnych (i bezpłatnych) to polecam ruiny zamku w Kanturk. Raczej przejazdem, bo to na kilka/nascie minut spacerkiem. Linkuję miejsce, bo trochę ciężko znaleźć jak się nie wie gdzie:

https://www.google.i...12!8i6656?hl=plWygodny parking jest z 50m dalej.

...  ...

Offline #18 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 130
  • PipPipPipPip
  • 1911 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 18:50

O prosze! Jakies twa tygodnie temu bylam w Mallow. Byloby po drodze ;).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.