Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kary Za Jazde Na Learner Permit Bez........

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 hud44

hud44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 luty 2014 - 00:22

Witam mam prawko od 17 Stycznia 2014r Learner Permit

Oficjalnie powinienem mieć kierowcę z pełnym prawo jazdę podczas jazdy do momentu wyrobienia pełnego prawka.

Co mi grozi w przypadku złapania przez gardę jak będę jechał sam na (L)

Przepisy i kary ponoć się zaostrzyły.   

Offline #2 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 633
  • PipPipPipPipPip
  • 4793 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 12 luty 2014 - 00:42

Oficjalnie czy realnie ??

Oficjalnie "minimum 1000e - up to 2000e" plus 2-5 pkt, ale codzienność pokazuje, że da się to obejść bez punktów i kar finansowych.

Wiele zależy od sytuacji, nastroju gardziarza i tym podobnych okoliczności "łagodzących".

Mam zgadywać średnią ?? Powiedzmy że 1000e + 3pkt. Chyba że sytuacja wymaga ostrzejszych kar, wtedy nie licz na "łagodny wymiar kary".

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #3 ErgoPirate

ErgoPirate

Paranoiczny neurotyk

• Banned
  • 491
  • 1276 postów
  • Miejscowość:Orbita Saturna
  • Zainteresowania:..te.. interesowania to dyskoteki, dziewczyny i w ogole takie-takie. A tak w ogole to nauka mnie bardziej kreci.

Napisano 12 luty 2014 - 06:54

Oficjalnie powinienem mieć kierowcę z pełnym prawo jazdę podczas jazdy do momentu wyrobienia pełnego prawka.

Moja zona jezdzi sama, kiedys na bezczelnego podjechala obok radiowozu i zapytala co jej grozi itp. Gardziarze sie tylko usmiechneli i powiedzieli ze zalezy na kogo trafi i zeby uwazala na drodze :)

Offline #4 Oxide

Oxide

Guru

• Użytkownik forum
  • 1131
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5519 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 12 luty 2014 - 07:36

w razie wypadku z twojej winy będziesz obciążany kosztami naprawy auta z którym się zderzyłeś, kosztami leczenia ofiar plus sprawa w sadzie. Ubezpieczenie jest nieważne jak jeździsz bez drugiego kierowcy.

Użytkownik Oxide edytował ten post 12 luty 2014 - 07:37

Offline #5 smartcode

smartcode

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 204
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • Miejscowość:Dublin
  • Zainteresowania:Chemia I Fizyka

Napisano 12 luty 2014 - 09:24

jesli masz L i jezdzisz jak wiekszosc sam - to masz duze poklady fantazji.

i jestes nieodpowiedzialny! bo wszyscy/wiekszosc tak robi to i ty!

malo kto potem sie chwali publicznie jakie moga byc tego prawne konsekwencje i klopoty!

nie daj boze ze ktos w ciebie wjedzie, lub wejdzie ci pod kola, - bedzie to nie z twojej winy!

- ale ty za to poniesiesz odpowiedzialnosc za to, i mozesz placic mega duze odszkodowania,

ktore na wiele lat cie zbankrutuja, czy to jest tego warte?

Użytkownik smartcode edytował ten post 12 luty 2014 - 09:25

Offline #6 blzfw

blzfw

Działacz

• Użytkownik forum
  • 347
  • PipPipPipPip
  • 2068 postów

Napisano 12 luty 2014 - 11:02

Jak mialem lerner permit to se walnalem tyl/przod "L" podbil do mnie w pracy supervisor i mowi; jak nie masz "L" to raczej nie spytaja na kogo to "L". Jak masz wszystkie dyski to puszaczaja dalej. Mnie wiele razy zatrzymywali - nigdy nie mam prawka ze soba, mowie ze to moje auto i to wszystko.

niech sie wstydzi ten co robi, nie ten co widziDlaczego wspolczuc komus kto ma zle na wlasne zyczenie?

Offline #7 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 123
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 luty 2014 - 11:35

No coś Ty sobie ubzdurał  że masz prawo jazdy nasz tylko pozwolenie na naukę na drodze publicznej  :)

Offline #8 hud44

hud44

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 luty 2014 - 13:19

Tylko zapytałem i od razu fala krytyki  :blink:  Nie mam zamiaru jeździć sam. choć wszyscy w kolo tak robią i nawet nie maja L naklejone żeby sie w oczy nie rzucać. 

Offline #9 wagon101

wagon101

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2014 - 17:16

Tylko zapytałem i od razu fala krytyki  :blink:  Nie mam zamiaru jeździć sam. choć wszyscy w kolo tak robią i nawet nie maja L naklejone żeby sie w oczy nie rzucać. 

Tak to jest na tym forum same Święte Krowy, które nigdy błędów nie poepałniają... :P

Offline #10 grzegorzwl1

grzegorzwl1

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 123
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 luty 2014 - 17:47

No teraz jak się dowiedziałem że wszyscy dookoła na LP jeżdżą to chyba bardziej ostrożny będę :)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.