Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Dobry Prawnik W Dublinie.

prawnik dublin odszkodowanie wypadek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 townends

townends

Działacz

• Użytkownik forum
  • 188
  • PipPipPipPip
  • 2386 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 08 styczeń 2013 - 23:12

http://www.andersongallagher.ie/

DObrze, szybko, czy tanio nie wiem, ale jesli tanio to nie idzie w parze z dobrze. DObry kontakt, nikt nie olewa klijenta.

do bani...
klikam na chinska flage, a tu lipa... nic sie nie dzieje...
chcialem sobie poczytac ich strone po chinsku... :-/

Offline #22 MarcinSzulc

MarcinSzulc

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 6
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 10:53

A kto się z Was orientuje jak to wygląda finansowo, oczywiście wiem, że sprawy tę załatwiane są po zakończonej sprawie ale:

- co w momencie gdy taką sprawę się przegra a wcześniej nie doszło do ugody - kto wówczas płaci wynagrodzenie dla kancelarii ale co najważniejsze kto pokrywa takie koszty jak raporty medyczne, itp.

- czy strona pozwana po zakończonej sprawie, ugodzie lub przegranej ma jakieś zobowiązania finansowe co do naszej kancelarii,

- spotkałem się z dwoma rodzajami opłat: wynagrodzenie dla kancelarii 10% oraz koszty, np. raporty medyczne - jak to jest/było u Was,czyli nie dość, że płacę kancelarii 10% od uzyskanego odszkodowania to dodatkowo zwracam kancelarii koszty "zewnętrze" jakie poniosła, np. za raporty, czy chociażby wynajęcie tłumacza, który będzie obecny na rozprawie, czy ugodzie.

Oczywiście zależy mi, ażeby wypowiadały się osoby, które mają wiedzę praktyczną a nie jedynie się domyślają.

Dzięki z góry

Tak naprawdę to wszystko zależy od umowy z własną kancelarią.
  • Jeśli sprawa zostanie przegrana, a umowa z kancelarią była "no win no fee", to własnej kancelarii nie należy się nic. Można się niestety spodziewać (zależnie od decyzji sędziego) rachunku strony pozwanej za ich koszty zastępstwa procesowego. Sędzia może, ale nie musi przyznać koszty przeciwko powodowi, jeśli uzna to za stosowne. Regułą jest, że przegrywający płaci, ale zdarza się, że przegrywający powód nie jest obciążany kosztami, jeśli działał w dobrej wierze.
  • Analogicznie, po wygranej sprawie, pozwana strona przegrana (winowajca) ponosi koszty zastępstwa procesowego - czyli płaci rachunek u kancelarii wygrywającego.
  • Jeśli sprawa kończy się w sądzie (czy to wyrokiem czy ugodą) koszty raportów są ostatecznie ponoszone przez przegrywającego (winowajcę). Znowu, kwestia tego kto w czasie postępowania ponosi ich koszty to kwestia umowy z kancelarią. Jeśli kancelaria je ponosi to dostanie ich zwrot razem ze kosztami zastępstwa procesowego. Czasem Otrzymanie tych kosztów trwa dosyć długo, więc niektóre kancelarie potrącają te koszty z odszkodowania i zwracają klientowi w terminie późniejszym, gdy same dostaną ich zwrot od przegrywającego winowajcy.
W każdym przypadku, pytanie do własnego prawnika o szczegóły nie powinno być problemem, a prawnik powinien udzielić szczerej odpowiedzi na piśmie.

Marcin Szulc
Solicitor (prawnik)
Tłumacz Przysięgły
085 75 13 666
Rostra Solicitors, 78 Benburb Street, Smithfield, Dublin 7

Offline #23 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:10

Polecam Pana Marcina Szulc i możecie sobie gadać swoje i oczywiscie wieszac na nim psy bo przeciez to Polak i Was okradnie, naciagnie i w ogole nic nie zalatwi, na koniec upije sie z druga strona na procesie... Bzdura!!! ktos kto byl klientem doceni jego starania i pomoc, ktos kto siedzi na tym forum i tylko bazgrze zeby bazgrac lepiej niech sie nie wypowiada w sprawach o ktorych nie ma pojecia. pozdrawiam i zdecydowanie polecam

Offline #24 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1281
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:22

Polecam Pana Marcina Szulc i możecie sobie gadać swoje i oczywiscie wieszac na nim psy bo przeciez to Polak i Was okradnie, naciagnie i w ogole nic nie zalatwi, na koniec upije sie z druga strona na procesie... Bzdura!!! ktos kto byl klientem doceni jego starania i pomoc, ktos kto siedzi na tym forum i tylko bazgrze zeby bazgrac lepiej niech sie nie wypowiada w sprawach o ktorych nie ma pojecia. pozdrawiam i zdecydowanie polecam

Też słyszałam o Nim bardzo dobre opinie ale nie podoba mi się taka nachalna reklama swoich usług. Takie wywlekanie starych tematów tylko po to żeby zareklamować siebie jest po prostu niesmaczne.

Offline #25 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 370
  • 0 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:48

Też słyszałam o Nim bardzo dobre opinie ale nie podoba mi się taka nachalna reklama swoich usług. Takie wywlekanie starych tematów tylko po to żeby zareklamować siebie jest po prostu niesmaczne.

Raczej żałosne.
Gdyby byl az tak dobry to nie potrzebowalby reklamy.

Offline #26 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 11:56

Raczej żałosne.
Gdyby byl az tak dobry to nie potrzebowalby reklamy.

Wydaje mi sie ze nie potrzebuje reklamy, forum powinno dzialac jak dobra poczta pantoflowa wiec ludzie wymieniaja sie opiniami a prawnik to nie piekarz u ktorego kupujesz chleb codziennie, pomysl sama ile wokol Ciebie jest piekarni a ilu prawnikow. Z drugiej strony skoro juz mamy prawnika na naszym forum to zamiast go posadzac o zalosne reklamowania swoich uslug chyba lepiej sie z nim "zaprzyjaznic" nigdy nie wiadomo komu i w jakich okolicznosciach moze sie przydac

Użytkownik pamponikis edytował ten post 09 styczeń 2013 - 11:59

Offline #27 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 205
  • PipPipPipPipPip
  • 3596 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:11

Wydaje mi sie ze nie potrzebuje reklamy, forum powinno dzialac jak dobra poczta pantoflowa wiec ludzie wymieniaja sie opiniami a prawnik to nie piekarz u ktorego kupujesz chleb codziennie, pomysl sama ile wokol Ciebie jest piekarni a ilu prawnikow. Z drugiej strony skoro juz mamy prawnika na naszym forum to zamiast go posadzac o zalosne reklamowania swoich uslug chyba lepiej sie z nim "zaprzyjaznic" nigdy nie wiadomo komu i w jakich okolicznosciach moze sie przydac

Wiesz co to jest poczta pantoflowa?Widzisz "drobna " roznice miedzy poczta pantoflowa , a nachalna reklama swoich uslug.

Offline #28 knatalka

knatalka

Diablica :-)

• Użytkownik forum
  • 1281
  • PipPipPipPipPip
  • 4487 postów
  • Miejscowość:Z Piekła...

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:21

Zaprzyjaźnić? :huh:
Każdy prawnik za swoje usługi pobiera opłaty i nie widzę potrzeby zaprzyjaźniania się z potencjalnym usługodawcą.
Myślisz że taki prawnik da Ci poradę za darmo? Po przyjacielsku?
Po przyjacielsku to Ci żona nawet du.py nie da :lol:

Offline #29 hybrydaJ23

hybrydaJ23

Life = online

• Użytkownik forum
  • 205
  • PipPipPipPipPip
  • 3596 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:27

Wlasna.Bo cudza juz tak :P

Offline #30 Cichy39

Cichy39

Life = online

• Użytkownik forum
  • 1252
  • PipPipPipPipPip
  • 4808 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 12:28

masz meza?

Jak ktoś był dobrym pilotem, to latał i latał. Natomiast tych złych wysyłano do Akademii Sztabu Generalnego. Wracał potem taki do jednostki, zostawał dowódcą i najczęściej mówił: Ja wam teraz pokażę. A miał mniej godzin w powietrzu niż jego podwładni. Sądzę, że to się nie zmieniło.

Nie chcę się chwalić, ale kiedy w 1988 r. odchodziłem z wojska, miałem wylatane ponad 3 tys. godzin. Większość na samolotach ponaddźwiękowych. Ja po prostu samolot czułem [beeep]ą.

ppłk. Bohdan Likus

Offline #31 pamponikis

pamponikis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 28
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 13:28

dobra odpuszczam

Offline #32 KawaZchili

KawaZchili

Nowicjusz

• Banned
  • 370
  • 0 postów

Napisano 09 styczeń 2013 - 14:18

pomysl sama ile wokol Ciebie jest piekarni a ilu prawnikow. Z drugiej strony skoro juz mamy prawnika na naszym forum to zamiast go posadzac o zalosne reklamowania swoich uslug chyba lepiej sie z nim "zaprzyjaznic" nigdy nie wiadomo komu i w jakich okolicznosciach moze sie przydac

Zaprzyjaznij sie lepiej z regulaminem.

Offline #33 skorowianka

skorowianka

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 25 luty 2013 - 20:45

hej ja troszke w innej sprawie.czy znacie jakiegos prawnika z ktorym bym mogla sie skontaktować telefonicznie. chodzi mi o to zeby mogl mi przez telefon doradzic i przedstawic moje prawa

Offline #34 subaruRSK

subaruRSK

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 99
  • PipPip
  • 293 postów
  • Miejscowość:Kamień Pomorski

Napisano 07 marzec 2013 - 11:42

chyba wszystko zależy od kancelarii.Ja osobiście skorzystałem z
MAGUIRE McCLAFFERTY
8 Ontario Terrace
Portobello Bridge
Dublin 6

Tel.: +353 1 49 100 10
Fax: +353 1 49 100 11

umówiłem sie tel , na spotkaniu przedstawiłem sprawę zostałem konkretnie poinformowany co należy jak i gdzie zrobic......po poradzie wróciłem podpisałem papiery sprawa trwała 14mc , żadnych ukrytych i dodatkowych kosztów wyniosło mnie to 10% z całości odszkodowania więc jestem bardzo zadowolony i z czystym sumieniem polecam Irlandzką Kancelarię z Polskimi prawnikami.Polski Prawnik nie zawsze musi Cie wyrolowac i naciągnąc na jakieś tam koszty extra.Więc na odchodne moge polecic z czystym sumieniem MAGUIRE McCLAFFERTY :D :D :D ,bo 10% z całości to chyba nie wiele przy tych konkretnych sumach o odszkodowania :D :D :D

Offline #35 kondzior1410

kondzior1410

Life = online

• Użytkownik forum
  • 578
  • PipPipPipPipPip
  • 4013 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 11:51

bo 10% z całości to chyba nie wiele przy tych konkretnych sumach o odszkodowania

To standard.

Offline #36 asik68

asik68

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 07:13

Kochani, nie polecam kancelarii  Richard Grogan & Associates Solicitors mieszczacej sie w Dublin 2 . Irlandzki prawnik Richard i polski tlumacz Blazej. Idac do nich z problemem prawa pracy ,przyjmuja Twoje zazalenia w stosunku do pracodawcy. Stwierdzaja,ze sprawa jest bardzo dobra i podejma sie wyjasnienie i odszkodowania. Biora oplate 400 euro i na tym konczy sie ich zadanie. Nie robia nic aby pomoc pracownikowi oszukanemu przez pracodawce. Dogaduja sie z pozwanym , biora duza kase a nam mowia , ze nic nie udalo sie zrobic w tym temacie.

Przyklad z mojego doswiadczenia. Pracuje ponad 7 lat u irlandzkiego pracodawcy, okazuje sie ,ze falszowal payslipy i w ogole nie odprowadzal za mnie zadnych skladek , nie placil nadgodzin. Richard  stwierdzil ,ze sprawa jest bardzo dobra , do wygrania i ukarania pracodawcy. Po okresie 6 miesiecy zostalam wezwana na spotkanie i okazalo sie ,ze niestety nic nie wywalczymy. Zasugierowalam Blazejowi ,ze wzieli dobre pieniadze od mojego pracodawcy. Ten ze pan usmiechnal sie tylko idiotycznie. Dal takich cwaniakow jak ta kancelaria jest to dobra metoda na szybkie zdobywanie pieniedzy kosztem nas pokrzywdzonych pracownikow.

Bedac i czekajac na spotkanie podam kolejny przyklad. Dziewczyna pracuje w firmie ponad 9 lat, pracodawca lamie kodeks pracy , obnizajac nawet stawke godzinowa.Nasz kochany prawnik dopiero po okresie 6 miesiecy pyta sie jej ile ma na godzine. Nie interesuje sie nia w ogole. Okazuje sie ,ze prawnik ma juz przygotowany czek na kwote 3000 i P45. Dziewczynie nalezy sie kwota ponad 9000 . Nie zgadza sie na przyjecie tych warunkow. Prawnik wraz z Blazejem robia jej koszmarna awanture , a my czekajacy wszystko slyszymy. Dziewczyna wychodzi zaplakana.

Miejcie  przestroge i nie wiezcie Blazejowi . Ma dar przekonywania , wielu ludzi sie na to nabiera a pozniej czeka nas rozczarowanie.

Jesli ktos z Was niestety juz trafil na tych szustow to piszcie , chetnie wymienie sie doswiadczeniami. Moj mail asik68@wp.pl

mam zamiar  zamiesci taka przestroge we wszystkich gazetach jakich dam mozliwosc.

Pozdrawiam

Offline #37 Bluee

Bluee

Działacz

• Użytkownik forum
  • 501
  • PipPipPipPip
  • 1545 postów
  • Miejscowość:Dublin Jelenia Góra

Napisano 22 czerwiec 2013 - 07:36

nie lepiej zaplacic komus aby Ci tlumaczyl i isc do prawdziwego polecanego prawnika? co wy ludzie z tymi polakami? dentysta polak, psycholog a nawet prawnik.(czyt. konsultant). dam sobie rece poobcinac za trayers company. najlepsi prawnicy.

p.s. i kto bierze pieniadze przed zakonczeniem sprawy? 

Użytkownik Bluee edytował ten post 22 czerwiec 2013 - 07:38

Offline #38 Piotrek11aa

Piotrek11aa

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 19:49

Witam .

Moje pytanie brzmi jak długo kancelaria może trzymać pieniądze po zakończonej sprawie ? dodam że w domumentach nie ma nic na ten temat

z góry dzięki za odpowiedź

Offline #39 Bocian1

Bocian1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:32

Kochani, nie polecam kancelarii  Richard Grogan & Associates Solicitors mieszczacej sie w Dublin 2 . Irlandzki prawnik Richard i polski tlumacz Blazej. Idac do nich z problemem prawa pracy ,przyjmuja Twoje zazalenia w stosunku do pracodawcy. Stwierdzaja,ze sprawa jest bardzo dobra i podejma sie wyjasnienie i odszkodowania. Biora oplate 400 euro i na tym konczy sie ich zadanie. Nie robia nic aby pomoc pracownikowi oszukanemu przez pracodawce. Dogaduja sie z pozwanym , biora duza kase a nam mowia , ze nic nie udalo sie zrobic w tym temacie.

Przyklad z mojego doswiadczenia. Pracuje ponad 7 lat u irlandzkiego pracodawcy, okazuje sie ,ze falszowal payslipy i w ogole nie odprowadzal za mnie zadnych skladek , nie placil nadgodzin. Richard  stwierdzil ,ze sprawa jest bardzo dobra , do wygrania i ukarania pracodawcy. Po okresie 6 miesiecy zostalam wezwana na spotkanie i okazalo sie ,ze niestety nic nie wywalczymy. Zasugierowalam Blazejowi ,ze wzieli dobre pieniadze od mojego pracodawcy. Ten ze pan usmiechnal sie tylko idiotycznie. Dal takich cwaniakow jak ta kancelaria jest to dobra metoda na szybkie zdobywanie pieniedzy kosztem nas pokrzywdzonych pracownikow.

Bedac i czekajac na spotkanie podam kolejny przyklad. Dziewczyna pracuje w firmie ponad 9 lat, pracodawca lamie kodeks pracy , obnizajac nawet stawke godzinowa.Nasz kochany prawnik dopiero po okresie 6 miesiecy pyta sie jej ile ma na godzine. Nie interesuje sie nia w ogole. Okazuje sie ,ze prawnik ma juz przygotowany czek na kwote 3000 i P45. Dziewczynie nalezy sie kwota ponad 9000 . Nie zgadza sie na przyjecie tych warunkow. Prawnik wraz z Blazejem robia jej koszmarna awanture , a my czekajacy wszystko slyszymy. Dziewczyna wychodzi zaplakana.

Miejcie  przestroge i nie wiezcie Blazejowi . Ma dar przekonywania , wielu ludzi sie na to nabiera a pozniej czeka nas rozczarowanie.

Jesli ktos z Was niestety juz trafil na tych szustow to piszcie , chetnie wymienie sie doswiadczeniami. Moj mail asik68@wp.pl

mam zamiar  zamiesci taka przestroge we wszystkich gazetach jakich dam mozliwosc.

Pozdrawiam

Ja tez mnialem do czynienia  z Richard Grogan & Associates Solicitors i z  slynnym Blazejem i zostalem tak samo wyrolowany . Na poczatku wielkie obiecanki a potem nic i do tego trwalo to duzo czasu, wiec nie polecam wogule tej kancelari i jak ktos to czyta to przekazcie wszystkim naszym rodakom zeby trzymali sie z daleka szczegolnie od blazeja bo jest bezszczelny.

Ja tez mnialem do czynienia  z Richard Grogan & Associates Solicitors i z  slynnym Blazejem i zostalem tak samo wyrolowany . Na poczatku wielkie obiecanki a potem nic i do tego trwalo to duzo czasu, wiec nie polecam wogule tej kancelari i jak ktos to czyta to przekazcie wszystkim naszym rodakom zeby trzymali sie z daleka szczegolnie od blazeja bo jest bezszczelny.

Offline #40 kviat79

kviat79

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 lipiec 2013 - 09:55

Witam.

Czy zna ktoś prawnika który zajmuję się zasiłkami i sprawami Social Welfare?

Również z tagiem prawnik, dublin, odszkodowanie, wypadek

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.