Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Psycholog/psychoterapeuta W Irlandii

Galway Limerick Dublin Waterford Cork

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Offline #21 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 14:24

Osoby, które przeżywają problemy w związku, zapraszam do nowego artykułu: http://psychologwirl...-partnerem.html

Offline #22 arate

arate

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 10:46

W przypadku nerwicy tez polecam zdecydowanie sesje face to face. Jesli chodzi o Dublin to faktycznie mozesz wybrac sie do Magdy, tylko ona pracuje takze z dziecmi, ale jesli chcesz kogos kto zajmuje sie tylko doroslymi i ma doswiadczenie z róznymi rodzajami nerwicy to moge z czystym sumieniem polecic Marte Biczkowska (http://therapyroomco...com/therapyroom). Pracuje w roznych miejscach w Dublinie, stosuje terapie poznawczo-behawioralna i inne wspierajace, co uwazam za skuteczne w problemie, ktory opisujesz. Jest tez konkretna i z pewnoscia nie bedziesz chodzic tylko po to zeby sie wygadac. Jesli nie jestes przekonana i szukasz kogos innego to warto, zeby w zakresie swojej terapii miał CBT (poznawczo- beahawioralne podejscie).
Powodzenia! Jeśli się umówisz do kogoś i będziesz zadowolona to zachęcam do wyrazenia opinii na blogu, aby nastepne osoby z podobnym problemem mialy latwiej :D

Dziękuje Ci bardzo za pomoc, wczoraj mój nażeczony próbował się skontaktować z Panią Magdą, ale ciężko jest porozmawiać z nią sam na sam, i wypytać dokładnie o np sesje, o to co proponuje itp. Chyba szkoda zachodu... A Pani Marta ile bierze za godzine terapii? Widzę ze ma 50e, to chyba aktualne?
Pozdrawiam!

Acha , i doczytałam na jednej stronie że Pani Marta, nie zajmuje się NN :/ W sensie wyczytałam na tym takim profilu EMC Health. Tam jest i Pani Marta i Magda.

Użytkownik arate edytował ten post 24 styczeń 2013 - 11:09

Offline #23 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:29

Dziękuje Ci bardzo za pomoc, wczoraj mój nażeczony próbował się skontaktować z Panią Magdą, ale ciężko jest porozmawiać z nią sam na sam, i wypytać dokładnie o np sesje, o to co proponuje itp. Chyba szkoda zachodu... A Pani Marta ile bierze za godzine terapii? Widzę ze ma 50e, to chyba aktualne?
Pozdrawiam!

Acha , i doczytałam na jednej stronie że Pani Marta, nie zajmuje się NN :/ W sensie wyczytałam na tym takim profilu EMC Health. Tam jest i Pani Marta i Magda.

Nie zawsze wszystkie problemy sa wypisane na profilu szczegolowo i nerwica natrect podlega pod 'anxiety' - zaburzenia lękowe i Marta wymienia tez eating disorders (czyli zaburzenia odzywiania) - http://therapyroomco...om/therapyroom. Z tego co wiem to koszt sesji to 50e i mozna sie umowic w roznych lokalizacjach nie tylko EMC, ale takze prywatnie (Marta Biczkowska +353 860 450 3005) (to daje wieksza swobode godzinowa dla osob pracujacych 10-22). Mam nadzieje, ze to pomoze.

Offline #24 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 02 kwiecień 2013 - 16:01

Obiecywałam długo, że w Limerick będą dostępne warsztaty i się doczekaliście. Plan weekendowych warsztatów dotyczących wprowadzania zmian w swoim życiu już powstał :)

Szykujcie wolny weened 11-12 maj 2013. Prawdopodobne godziny to sb 11-17 z przerwą oraz ndz 14-18.30 z przerwą. Będzie o związku myśli, emocji, zachowań i jak lepiej ze sobą sobie radzić. Kolejny blok to relacje i komunikacja - czyli jak być szczęśliwszy z innymi oraz na koniec o tym jak sprawić, by nasze życie stało się pełniejsze, czyli o naszych celach i wartościach.

Nie zabraknie oczywiście ciekawych ćwiczeń związanych ze stresem i trudnymi emocjami. Wszystko na podstawie CBT, ACT, Mindfulness. Będzie dużo ćwiczeń, zabaw, ćwiczeń, rozmów i jeszcze raz ćwiczeń :D Jak do tej pory atmosfera na tego typu warsztatach dopisywała, więc mam nadzieję, że uczestnicy z Limerick nie będą inni. Cena warsztatów ciągle w trakcie negocjacji, ale powinno się zamknąć w 50e za cały weekend!

A dla kogo takie warsztaty?

- jeśli ktoś chce uzupełnić indywidualną terapię pomysłami i doświadczeniami innych (warsztaty to nie terapia grupowa, możesz być aktywnym uczestnikiem albo słuchaczem, zachować pełną anonimowość lub dzielić się przeżyciami - pełna wolność)

- jeśli nie masz ochoty na wizyty u psychologa/nie potrzebujesz, a chciałbyś/chciałabyś coś zmienić w swoim życiu

- jeśli czujesz, że stoisz w miejscu i coraz częściej ogarnia Cię frustracja

- jeśli jesteś ciekawy/a nowości, ludzi i ciągłego rozwoju

- jeśli zauważasz drobne problemy w swoim życiu/związku i nie wiesz co dalej

- jeśli brakuje Ci wsparcia i ludzi 'prawdziwie słuchających'

A może Wy macie jakieś pomysły, pytania?

Zapraszam do komentarzy lub kontaktu: http://hiacyntaroman...#!contact/c1gzt

Pozdrawiam!

Offline #25 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 08 kwiecień 2013 - 18:26

Zapraszam do zapoznania sie ze szczegolami warsztatow.

Zapraszam do zapoznania sie ze szczegolama warsztatow.

Załączone pliki

Offline #26 Maselko

Maselko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 10:07

dzien dobry, szukam dobrego psychologa dla kolezanki, lekarz w polsce stwierdzil u niej depresje, nie moze jesc i pic, prosze o pomoc

Użytkownik Maselko edytował ten post 11 kwiecień 2013 - 10:08

Offline #27 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 12:38

dzien dobry, szukam dobrego psychologa dla kolezanki, lekarz w polsce stwierdzil u niej depresje, nie moze jesc i pic, prosze o pomoc

Czesc Maselko,

Sytuacja koleżanki wygląda poważnie, warto udać się do psychologa, który być może zaleci też wizytę u psychiatry, jeżeli farmakoterpaia okaże się konieczna.

W jakim rejonie mieszka koleżanka? Tutaj jest lista specjalistów w Irlandii: http://psychologwirl...ecjalistow.html

W poleceniach osób korzystających z usług psychologa jak na razie pojawia się nazwisko Marty Biczkowskiej (pracuje m.in. w podejściu poznawczo-behawioralnym, więc skutecznym w przypadku depresji).

Szkoda, że tak mało osób chce się dzielić i polecać psychologów.

Może opcja Skype'a okazać się przydatna, jeśli koleżanka mieszka gdzieś daleko od dostepnych psychologów. Przykład: http://hiacyntaroman...!services/c1mhs

Duży wybór psychologów daje MyMind w Dublinie...sprecyzuj rejon to postaram się kogoś odpowiedniego wyszukac albo może ktoś z korzystajacych się odezwie...

Pozdrawiam!

Offline #28 Bully

Bully

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 43
  • Pip
  • 80 postów
  • Miejscowość:Bhaile Átha Cliath
  • Zainteresowania:Rozne;-)

Napisano 11 kwiecień 2013 - 15:19

Ogolnie polecam kogos znajomego co potrafi sluchac lub psychol ale to juz koszta nie za niskie.Odradzam psychiatre ktory żongluje lekami.Sam tego doswiadczylem po zalamaniu nerwowym i depresji.Jestem kierowca wielkich ciezarowek.Zazywalem leki po ktorych niby moglem prowadzic auta.Zapomnij.Wiekszosc otumania.Malo brakowalo do powaznego wypadku po ktorym na 100%  albo ja albo ktos by zginal. Dlatego polecam kogos bliskiegolub kolege/nke tzn.,dobrego sluchacza,dobra dieta owocowo-warzywna(bardzo wazne),b-complex+magnez,troche ruchu i przede wszystkim pozamykaj,pozapinaj  nierozwiazane problemy-sprawy.Pozdrawiam;-)

Nuda to pierwszy krok do konca abstynencji. ''Sprzedawcy''

Offline #29 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 11 kwiecień 2013 - 15:41

Ogolnie polecam kogos znajomego co potrafi sluchac lub psychol ale to juz koszta nie za niskie.Odradzam psychiatre ktory żongluje lekami.Sam tego doswiadczylem po zalamaniu nerwowym i depresji.Jestem kierowca wielkich ciezarowek.Zazywalem leki po ktorych niby moglem prowadzic auta.Zapomnij.Wiekszosc otumania.Malo brakowalo do powaznego wypadku po ktorym na 100%  albo ja albo ktos by zginal. Dlatego polecam kogos bliskiegolub kolege/nke tzn.,dobrego sluchacza,dobra dieta owocowo-warzywna(bardzo wazne),b-complex+magnez,troche ruchu i przede wszystkim pozamykaj,pozapinaj  nierozwiazane problemy-sprawy.Pozdrawiam

Bardzo dobra rada Bully, zwłaszcza z dietą i witaminami. Problem często jednak bywa taki, że takiego dobrego kolegi brak i również brakuje motywacji, żeby zabrać się za dietę. Niestety ludzie często wybieraja leki, bo wymaga to najmniej wysiłku...a często biorą je jeszcze nieregularnie, sami odstawiają...a lekarze, wiadomo, często Gp przepisuje silne leki, a tym powinien zając się doświadczony psychiatra. I leki to z reguły dobre wyjście, ale w poważnych stanach, żeby od czegoś zacząć. Ludzie z drobnymi problemami mają trudnośc, by stosować się do zaleceń psychologa (robić jakieś ćwiczenia, cokolwiek), a co dopiero ktoś w trakcie cięzkiego epizodu depresji...

Rozumiem osoby rozczarowane, że leki jednak cudów nie zdziałały, bo niby jak...a terapia jest tym skuteczniejsza im dana osoba ma wiekszą motywację do zmiany.

Czy znajdą się jacyś odważni, do anonimowego polecenia psychologa? To zdumiewające, jak łatwo polecać pediatrę a temat o psychologu to ciągle tabu...

Pozdrawiam!

A to też krótka informacja dla tych, co rozważają wziącie udziału w warsztatach, ale mają obawy, jak to będzie wyglądać, krępują się innych (zwłaszcza obecności znajomych twarzy...), traktują to jako terapię grupową...a niepotrzebnie!

Często osoby chcą wziąć udział w warsztatach, ale boją się, że spotkają na nich znajomych i będą czuć się skrępowani.

Warsztaty to praktyczna forma zdobywania wiedzy/umiejętności przebiegająca w swobodnej atmosferze, często przy kawie i ciastku. Oprócz 'twardej' wiedzy, pojawiają się też zabawy i dyskusje. Praca odbywa się w grupie, parach lub poprzez indywidualne ćwiczenia.
Nikt nie jest 'wywoływany do odpowiedzi' i od nikogo nie wymaga się opisywania swoich osobistych problemów, chyba, że sam tego będziesz chciał.

Jeśli obawiasz się, że ktoś ze znajomych pojawi się na tych samych warsztatach wiedz, że omawiane tam kwestie będą typowe dla osób w różnych sytuacjach i nie będzie analizowania osobistych przypadków uczestników. Równocześnie jest zapewniona wolność wypowiedzi i dzielenia się opiniami, przeżyciami.
To co wyniesiesz z zajęć jest Twoje i od Ciebie zależy na ile z nich skorzystasz.

Jeśli lubisz uczyć się przez zabawę i chcesz spędzić wartościowy czas z innymi ludźmi pomyśl o warsztatach.

Terminy warsztatów dostępnych w języku polskim w Irlandii znajdziesz tutaj: http://psychologwirl...ktualnosci.html

Offline #30 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 26 kwiecień 2013 - 12:52

Dzięki Waszym sugestiom, powstała nowa, ostateczna formuła majowych warsztatów w Limerick. Pierwszego dnia skupimy sie na stresie, a drugiego na związkach i związanych z nimi problemach oraz sposobach na skuteczną komunikację.

Ruszyły zapisy, więc zapraszam, bo liczba miejsc ograniczona!

Załączone pliki

Offline #31 TerapiaCork

TerapiaCork

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:58

Terapia Cork oferuje psychoterapię indywidualną, zajmuję się między innymi depresją, lękami, problemami w związkach, zaburzeniami nerwicowymi, sytuacjami kryzysowymi (np: śmierć lub choroba bliskiej osoby, rozpad związku, strata pracy), zaburzeniami zachowania, problemami związanymi z seksualnością oraz współuzależnieniem.

www.terapiacork.com

Załączone pliki

Offline #32 Mentis

Mentis

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 19:22

Mentis w Limerick zaprasza osoby zainteresowane terapią indywidualną oraz terapią par.

Oferujemy również trening EEG Biofeedback (zwany też neurofeedbackiem), który można stosować w połączeniu z konwencjonalną psychoterapią.

Osoby, dla których wizyta w gabinecie z różnych powodów jest niemożliwa lub problematyczna mogą skorzystać z porady psychologa przez Internet.

Więcej szczegółów na stronie: mentis.ie.

Offline #33 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:42

26.09 lub 29.09 odbędą się nasze ostatnie warsztaty w Limerick! Szczegóły tutaj: http://psychologwirlandii.blogspot.ie/

Zapraszamy!

Offline #34 Psychoterapeuta1

Psychoterapeuta1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 16:16

Kłaniam się!

Zapraszam serdecznie do odwiedzenia mojej strony internetowej 

http://www.counselli...hoterapia.com/ 

Wszystkiego Dobrego!

Offline #35 JoannaXYZ

JoannaXYZ

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2017 - 22:05

Witam. Poszukuję polskiego psychologa w Laois. Przyznaję, że mam problem ze znalezieniem specjalisty na miejscu, więc rozważam kontakt przez Internet i natrafiłam na grupę Przestrzeń Pomocy. Czy miał ktoś z nimi doświadczenie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Dodam, że interesuje mnie terapia dzieci i młodzieży.

Również z tagiem Galway, Limerick, Dublin, Waterford, Cork

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.