Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Psycholog/psychoterapeuta W Irlandii

Galway Limerick Dublin Waterford Cork

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 09 maj 2012 - 09:55

Dla wszystkich szukających (teraz lub w przyszłości) polskiego psychologa/psychoterapeuty/psychiatry powstaje pomocny (mam nadzieję) przewodnik 'co, gdzie i jak' znaleźć w Irlandii.

http://psychologwirl...i.blogspot.com/

Często pojawiają się pytania na forum: 'szukam psychologa dziecięcego, mediatora rodzinnego itp.' Sama sporo grzebałam za tego typu informacjami i trudno jest na szybko coś sensownego znaleźć. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć przydatną 'bazę informacji'.

Pozdrawiam,

Offline #2 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 13:11

Informacja dla zainteresowanych: od 9.07.2012 przyjmuje polski psycholog w POLMEDzie w Limerick.
40 Parnell Street, Limerick

Godziny przyjęć:
Pn, wt i czw od 16.00 do 19.00

Offline #3 CentrumPomocyPsychologiczn

CentrumPomocyPsychologiczn

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 październik 2012 - 11:14

Bardzo dobry pomysl Kwiacynta!
Rzeczywiscie często nie wiemy gdzie szukać porad psychologicznych / terapii i u jakiego specjalisty.
Jest mnóstwo przeróznych terapii i ciężko to organąć. Wiele razy spotkałam się z pytaniami a co to CBT, CAT, psychoterpia.
W internecie jest mnóstwo wiadomości i ciężko wybrać te odpowiednie. Zresztą często nie są to łatwe poszukiwania, a czasem może to źle wpłynąc, jako, że ludzie wypisują przeróżne rzeczy o chorobach psychicznych.

Prawda jest taka, że większość z nas w jakimś momencie swojego życia będzie cierpieć bądź cierpiała z powodu nadmiernego stresu, depresji, lęków, zmartwień o przyszłość i przeszłość badź samotności.

Wraz z dwoma koleżankami "po fachu" -wykwalifikowanymi psychologami otwrzyłyśmy Nowe Centrum Pomocy Psychologicznej w Dublinie:

Dni przyjęć: poniedziałek ? sobota
Godziny: 8:00 - 22:00
Udzielamy porad i terapii dzieciom i osobom dorosłym.
51 Parnell Square West,
Dublin 1
Szczegóły usług: http://www.emc-healthcare.ie
Lewa strona stronki, szukaj: Centrum Pomocy Psychologicznej

Pozdrawiam serdecznie i super, że zajęłaś się tym tematem!
Centrum Pomocy Psychologicznej

Offline #4 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 15:07

Bardzo dobry pomysl Kwiacynta!
Rzeczywiscie często nie wiemy gdzie szukać porad psychologicznych / terapii i u jakiego specjalisty.
Jest mnóstwo przeróznych terapii i ciężko to organąć. Wiele razy spotkałam się z pytaniami a co to CBT, CAT, psychoterpia.
W internecie jest mnóstwo wiadomości i ciężko wybrać te odpowiednie. Zresztą często nie są to łatwe poszukiwania, a czasem może to źle wpłynąc, jako, że ludzie wypisują przeróżne rzeczy o chorobach psychicznych.

Prawda jest taka, że większość z nas w jakimś momencie swojego życia będzie cierpieć bądź cierpiała z powodu nadmiernego stresu, depresji, lęków, zmartwień o przyszłość i przeszłość badź samotności.

Wraz z dwoma koleżankami "po fachu" -wykwalifikowanymi psychologami otwrzyłyśmy Nowe Centrum Pomocy Psychologicznej w Dublinie:

Dni przyjęć: poniedziałek ? sobota
Godziny: 8:00 - 22:00
Udzielamy porad i terapii dzieciom i osobom dorosłym.
51 Parnell Square West,
Dublin 1
Szczegóły usług: http://www.emc-healthcare.ie

CentrumPomocyPsychologicznej, ciesze sie, ze pomoc pscyhologiczna w Dublinie tak sie szybko rozwija. Teraz nie jest problemem znalezienie psychologa w Irlandii, ale wybor pomiedzy specjalistami:)

Mam nadzieje, ze stronka z baza psychologow jakos w tym pomoze. Poniewaz ciagle cos powstaje, prosze, abyscie sie dzielili swoja wiedza, a ja bede umieszczac na blogu kolejne kontakty. Moze warto stworzyc temat z opiniami o psychologach dostepnych w Irlandii, aby kazdy mogl swiadomie wybrac?
Co sadzicie o tym?
Postaram sie tez rozwinac temat dotyczacy mobbingu, problemow w zwiazku oraz problemow wychowawczych (zwlaszcza kwestie adolescentow), bo widze, ze te tematy ciesza sie popularnoscia, a ciezko mi znalexc czas na ich uzupelnienie.
zapowiadam tez artykul o problemach seksulanych, ktory w niedlugim czasei powinien pojawic sie na blogu.

Pozdrawiam!

Offline #5 zabka73

zabka73

Life = online

• Użytkownik forum
  • 37
  • PipPipPipPipPip
  • 2631 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 16:31

Mam nadzieje iz psycholog po studiach, nie bedzie pisal jakim to jest ogromnym fachowcem...

Szczegolnie jak reklamuje sie jako specjalista od wszystkiego..od uzaleznien, po pelna pomoc psychologiczna nad dzieckiem --i to kazdym dzieckiem.
Z calym szacunkiem ale specjalista od wszystkiego nie da sie byc...byl juz jeden tak sie reklamujacy...spec od wszelkich problemow-wystepowal w tv i sadzie jako konsulatant..a potem afera, wiezienie proces...

Offline #6 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 12 grudzień 2012 - 18:26

W ktorym miejscu jakis specjalista reklamuje sie jako specjalista od wszystkiego? Prosze o cytat :)

Offline #7 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 13:23

Aby pomoc innym w trafnym wyborze psychologa, zapraszam do dzielenia sie swoimi opiniami i polecania specjalistow, z ktorych uslug korzystaliscie i jestescie zadowoleni. Zapraszam do zamieszczania opinii tutaj: http://psychologwirl...w-irlandii.html

Offline #8 sleepwalkerdh

sleepwalkerdh

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 176 postów
  • Miejscowość:Newbridge
  • Zainteresowania:music, Dj

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:19

dzizes jak dawno mnie tu na forum nie było. bry Pani psycholog :) melduje że żyje

... bo żyje się tylko raz !

Offline #9 gazecianka

gazecianka

Działacz

• Banned
  • 308
  • 1411 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 11:59

Wraz z dwoma koleżankami "po fachu" -wykwalifikowanymi psychologami otwrzyłyśmy Nowe Centrum

, ciekawe skąd ta pewność zresztą ze każdy będzie cierpieć ....chyba po odwiedzeniu tego instytutu jest to w karcie menu zagwarantowane ;p hheheeh

Mam nadzieje iz psycholog po studiach, nie bedzie pisal jakim to jest ogromnym fachowcem...

Szczegolnie jak reklamuje sie jako specjalista od wszystkiego..od uzaleznien, po pelna pomoc psychologiczna nad dzieckiem --i to kazdym dzieckiem.
Z calym szacunkiem ale specjalista od wszystkiego nie da sie byc...byl juz jeden tak sie reklamujacy...spec od wszelkich problemow-wystepowal w tv i sadzie jako konsulatant..a potem afera, wiezienie proces...

dokładnie zabka , ciekawe kto im sprawdza jakie uprawnienia maja i do czego ( oprócz tych wynikających z płatnośći za usługę oraz pewność ze każdy będzie cierpieć

taki tekst to wogóle nie w stylu zadnego psychologa

Offline #10 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 13:31

dzizes jak dawno mnie tu na forum nie było. bry Pani psycholog :) melduje że żyje

Nie wiem, do jakiej pani psycholog piszesz, ale jakby kazdy klient tak ładnie meldowal, ze zyje, to wielu psychologom zaoszczedziloby to ogromu stresu ;) (Wiekszosc z nas - nie kazdy, doswiadcza pewnego stresu w zyciu:))
Szkoda, ze tak malo osob chce pomoc innym i podzielic sie opiniami o konkretnych psychologach. Rozumiem, ze to dla niektorych (podkreslam niektorych) krepujaca sprawa przyznawac sie, ze korzystalo sie z pomocy, ale w ten sposob mozemy uniknac takich generalizacji jak: 'tylko biora kase', 'kto im sprawdza uprawnienia', 'specjalista od wszystkiego=specjalista od niczego'.

Jak na razie doczekalismy sie w temacie jedynie krytyki (dziekuje za wylapywanie niescislosci w niektorych postach - przepraszam, ze chwilowo nie uzywam pl znakow - musze popracowac nad ustawieniami).
Czekam jednak na konkretne opinie i doswiadczenia, aby kazdy mogl sam ocenic, czy taki psycholog mu odpowiada.

Aby wyjasnic pewne watpiwosci, psycholog, aby mogl pracowac w Irlandii, musi posiadac dyplom magistra psychologii, byc czlonkiem jednego ze stowarzyszen, ktore rozpoznaje kwalifikacje (np. Psychological Society of Ireland), warto, aby posiadal ubezpieczenie (Professional indemnity insurance) oraz dodatkowe kwalifikacje, kursy, praktyki (w zaleznosci od charakteru wykonywanej pracy), a takze byl pod stala superwizja.
Jesli macie watpliwosci, czy dany psycholog/terapeuta zajmuje sie problemem, ktory was interesuje, sprawdzcie na jego profilu lub zadzwoncie.
To nie prawda, ze kazdy (przynajmniej ja sie nie spotkalam, znajac zakres problemow) psycholog ma wymienione wszystkie problemy w zakresie swojej specjalizacji - warto zwrocic na to uwage. Po pierwsze nie da sie wszystkiego wypisac :P :), po drugie kazdy powienien zaznaczyc jaka grupa klientow sie zajmuje: czy pracuje z dziecmi, czyz rodzinami, czy z parami, czy klientami indywidualnymi, czy prowadzi grupy. Nie wyklucza to sytuacji, ze doswiadczony psycholog pracowal ze wszystkimi grupami klientow, czego np. wymaga praca jako terapeuta rodzinny. Z reguly jednak, to ze ktos pracowal z dziecmi, nie oznacza, ze sie w tym dobrze czuje i dobry psycholog wam to powie i poleci kogos innego.
Czasami sami klienci w pewien sposob 'zmuszaja' do zajecia sie problemem, ktory nie lezy do mocnych stron psychologa, z prostej przyczyny: Polacy szukaja polskiego psychologa i innego w okolicy nie ma...Stad kieruje Was do bazy psychologow i uspokajam, ze kazdy psycholog/terapeuta konsultuje sie ze swoim superwizorem i to minimalizuje ryzyko popelniania bledow. A wbrew pozorom (co czesto zauwazam), mlodzi, mniej doswiadczeni maja wiecej energii, motywacji do pomocy innym i sa bardzo nowatorscy i pomyslowi, a co najwazniejsze, szukaja nowych sposobow, testuja nowe kierunki terapii, a nie tkwia w tym co juz raz sie nauczyli.
To dla tych bojacych sie 'nieskalanego siwizna terapety' :)
To nie jest tez tak, ze terapeuta zajmuje sie tylko zaburzeniam lekowymi albo depresja. Uwierzcie mi, ze klient przychodzi czasem z wlasna diagnoza, a okazuje sie, ze ma tez inne problemy. To jest naturalnie wpisane w zawod, ze zakres wiedzy musi byc szeroki i bardziej kierunek terapii determinuje jej skutecznosc w pracy nad danym problemem niz ograniczanie sie do jakiejsc grupy klientow. Ale mnostwo moznaby na ten temat pisac, nie jest to tematem tego posta i chyba wiekszosc z was dawno przestala czytac...

Wiec na zakonczenie jeszcze raz prosze o komentarze na stronie: http://psychologwirl...w-irlandii.html
Tak, aby zainteresowani wiedzieli, gdzie szukac i nie musieli przesiewac przydatnych opinii od zlosliwych komentarzy.
Zapraszam!

Offline #11 roxcafe

roxcafe

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejscowość:limerick

Napisano 14 styczeń 2013 - 23:43

Ja bym chetnie skorzystala, potrzebuje sie wygadac, niestety nie stac mnie :rolleyes: bardzo sie ciesze, ze jest takie miejsce i mam swiadomosc, ze w kazdej chwili moglabym skorzystac. Powodzenia wiec :)

Offline #12 konto1usuniete

konto1usuniete

Permanentny ZNPM

• Użytkownik forum
  • 1968
  • PipPipPipPipPip
  • 4098 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 15 styczeń 2013 - 08:45

Ja bym chetnie skorzystala, potrzebuje sie wygadac, niestety nie stac mnie :rolleyes: bardzo sie ciesze, ze jest takie miejsce i mam swiadomosc, ze w kazdej chwili moglabym skorzystac. Powodzenia wiec :)

Roxcafe jesli potrzebujesz sie wygadac to poszukaj grupy wsparcia. Grupy sa darmowe, a potrafia dac wiecej niz niejeden psycholog.

Gdyby Noe miał dar czytania przyszołści, bez wątpienia zatopiłby arkę. Emil Cioran

Offline #13 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 17:35

Roxcafe jesli potrzebujesz sie wygadac to poszukaj grupy wsparcia. Grupy sa darmowe, a potrafia dac wiecej niz niejeden psycholog.

Nie wiem, czy roxcafe miała na myśli wygadanie się, bo nie ma z kim pogadać na temat swoich problemów czy są to raczej poważne problemy. W zależności od tego owszem bardzo wartościowe są grupy wsparcia, ale warto dobrać odpowiednia do swoich potrzeb, bo inaczej można poczuć się jeszcze bardziej 'niewysłuchanym'. Co do psychologa, to różne są ceny, istnieją mozliwości dopasowania częstotliwości spotkań do możliwości portfela, albo negocjacja opłaty. Jeśli jesteś z Limerick to usługi są tańsze niż w okolicach DUblina.
A wracając do grup wsparcia, to jak już wcześniej gdzieś pisałam, planuje zorganizować warsztaty dla kobiet w Limerick (forma zależna od potrzeb), z czasem mogą one pełnic funkcję grupy wsparcia, więc w razie czego śledźcie temat :)

Offline #14 arate

arate

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:07

Witam.
Moja znajoma potrzebuje opieki psychologa który ma doświadczenie w walce z nerwicą natręct, oraz zaburzeniami odrzywiania, może znacie jakieś namiary? Kogoś godnego polecenia no i wiadomo... na każdą kieszeń. Pozdrawiam serdecznie.

Offline #15 townends

townends

Działacz

• Użytkownik forum
  • 188
  • PipPipPipPip
  • 2386 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 21 styczeń 2013 - 20:31

A ile kosztuje tutaj taka wizyta, bo na necie znalazlem cos takiego?
http://psychotherapy...ne.com/?lang=pl (60 minut psychoterapii lub konsultacji online przez program Skype ? 25 Euro (100 PLN))
Doswiaczenia z tym niestety nie mam, wiec sie nie wypowiem...
No i nie i wiem tylko czy wirtualny psycholog zastapi normalna wizyte? ;)

Offline #16 arate

arate

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:00

To zależy z jakim psychoterapeuta taka minimalna stawka to 50e, ale sa tez 60e lub jedna osoba 80e... zrobilam mały przegląd internetowy i właśnie tego sie dowiedziałam. Chyba nie ma tutaj nikogo doświadczonego kto mógłby pomóc w tym temacie...:/

Offline #17 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 15:13

To zależy z jakim psychoterapeuta taka minimalna stawka to 50e, ale sa tez 60e lub jedna osoba 80e... zrobilam mały przegląd internetowy i właśnie tego sie dowiedziałam. Chyba nie ma tutaj nikogo doświadczonego kto mógłby pomóc w tym temacie...:/

Arate, nie wiem w jakim regionie szukasz terapeuty od nerwicy natręct. Jeśli podasz region to postaram Ci się pomoc w znalezieniu specjalisty. Koszt sesji face to face to z reguły 50e, ale zależy też od sytuacji. Co do sesji skype, to sa one polecane w sytuacjach, kiedy faktycznie wizyty osobiste są niemożliwe. Mam nadzieje, że osoby, ktore korzystały z tego typu terapii odezwą się, kogo polecją. W razie czego odsyłam do bazy: http://psychologwirl...ecjalistow.html

Offline #18 Buddy

Buddy

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 27
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • Miejscowość:Eire

Napisano 22 styczeń 2013 - 18:50

Ja słyszałem od znajomych o pani Pelweckiej w mymind, że im pomogła.
Widziałem niedawno, że teraz jest tylko na skypie właśnie.

Offline #19 arate

arate

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 09:38

Arate, nie wiem w jakim regionie szukasz terapeuty od nerwicy natręct. Jeśli podasz region to postaram Ci się pomoc w znalezieniu specjalisty. Koszt sesji face to face to z reguły 50e, ale zależy też od sytuacji. Co do sesji skype, to sa one polecane w sytuacjach, kiedy faktycznie wizyty osobiste są niemożliwe. Mam nadzieje, że osoby, ktore korzystały z tego typu terapii odezwą się, kogo polecją. W razie czego odsyłam do bazy: http://psychologwirl...ecjalistow.html

Kwiacynta, szukamy kogos najlepiej z Dublina, i raczej terapia przez skype nie wchodzi tu w gre (tak stwierdził lekarz z Polski) Znalazłam jakas Pania Magdalene Listwan, zajmuje sie i NN i Zabuzeniami odzywiania. Moze wiecie cos o niej?

Offline #20 kwiacynta

kwiacynta

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 12
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 11:46

Kwiacynta, szukamy kogos najlepiej z Dublina, i raczej terapia przez skype nie wchodzi tu w gre (tak stwierdził lekarz z Polski) Znalazłam jakas Pania Magdalene Listwan, zajmuje sie i NN i Zabuzeniami odzywiania. Moze wiecie cos o niej?

W przypadku nerwicy tez polecam zdecydowanie sesje face to face. Jesli chodzi o Dublin to faktycznie mozesz wybrac sie do Magdy, tylko ona pracuje takze z dziecmi, ale jesli chcesz kogos kto zajmuje sie tylko doroslymi i ma doswiadczenie z róznymi rodzajami nerwicy to moge z czystym sumieniem polecic Marte Biczkowska (http://therapyroomco...com/therapyroom). Pracuje w roznych miejscach w Dublinie, stosuje terapie poznawczo-behawioralna i inne wspierajace, co uwazam za skuteczne w problemie, ktory opisujesz. Jest tez konkretna i z pewnoscia nie bedziesz chodzic tylko po to zeby sie wygadac. Jesli nie jestes przekonana i szukasz kogos innego to warto, zeby w zakresie swojej terapii miał CBT (poznawczo- beahawioralne podejscie).
Powodzenia! Jeśli się umówisz do kogoś i będziesz zadowolona to zachęcam do wyrazenia opinii na blogu, aby nastepne osoby z podobnym problemem mialy latwiej :D

Również z tagiem Galway, Limerick, Dublin, Waterford, Cork

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.