Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Acca - Ktos Studiuje?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 agiii

agiii

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 133 postów
  • Miejscowość:co. kildare

Napisano 17 listopad 2011 - 10:38

Hej, witam wszystkich,
czy ktos z Was studiuje ACCA? Jak Wam idzie? Uczycie sie sami czy chodzicie na zajecia jakies? Czy to nadal wartosciowy papier?

Offline #2 PLmario

PLmario

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 106 postów
  • Gadu-Gadu: 2661594
  • Miejscowość:Ostrów Wlkp./Dublin

Napisano 27 luty 2012 - 08:33

Hej ja planuje acca od wrzesnia, aktualnie robie fetac 5 Bookkeeping and payroll. Zamierzam skorzystac z opcji ksztalcenia na odleglosc, ze wzgledu na dojke dzieci i opieke nad chorym synem.
Chetnie dowiem sie wiecej od studiujacych juz osob:)

Offline #3 Dariadk

Dariadk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 12
  • Pip
  • 61 postów
  • Miejscowość:Tallaght

Napisano 27 luty 2012 - 10:03

PLmario, jestem w tej samej sytuacji, też robię fetac 5 i też myślę o dalszej nauce na odległość ze względu na dzieci :lol: Tylko zastanawiam się, czy najpierw nie iść na accounting technician, bo wszędzie czytam, że to dobry start do ACCA. Masz jakieś lepsze informacje o wymaganiach, jak wygląda nauka i kto np. organizuje naukę na odległość? Przyznam, że ja się na stronach college'ów w tych informacjach gubię :/
Ogniskiem wiedzy o prawdzie ?wiata i ?ycia nie jest m?drzec lecz bohater. Nie szukajmy wi?c prawdy u wyzi?bionej ha?astry wykszta?ceniowej, lecz tam, gdzie ona goreje jasnym p?omieniem w doznaniach, które daje heroiczny stosunek do problematyki istnienia.J. Stachniuk

Offline #4 holmes

holmes

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 8
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 27 luty 2012 - 12:31

hej...
fetac 5 Bookkeeping and payroll to moze 0.00005% odnosnie ACCA'a... jesli zdanie FETAC bierzecie jako 'wstep' do ACCA'a to bardzo duzy blad...
Zanim sie zdecydujecie na ACCA radze przejrzec sobie Exam Papers z poszczegolnych modulow...
mozna robic ACCA tylko jesli ma sie wyzsze wyksztalcenie (min BA albo Licencjat czy Inz) - przynajmniej tak bylo pare lat temu...
ACCA jest nadal wartosciowym papierem, ale coraz wiecej ludzi robi CIMA.
Ososbiscie uwazam, ze Accounting Technician to dobry start przed ACCA.
FETAC mozna sobie to szuflady wsadzic, nie wymadrzam sie bo tez go mam, ale takie sa realia.

Offline #5 Dariadk

Dariadk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 12
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 27 luty 2012 - 13:02

Dzięki holmes :lol:
Czyli zostaję przy wcześniejszych planach.
Ogniskiem wiedzy o prawdzie ?wiata i ?ycia nie jest m?drzec lecz bohater. Nie szukajmy wi?c prawdy u wyzi?bionej ha?astry wykszta?ceniowej, lecz tam, gdzie ona goreje jasnym p?omieniem w doznaniach, które daje heroiczny stosunek do problematyki istnienia.J. Stachniuk

Offline #6 Lila1111

Lila1111

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 luty 2012 - 13:49

Witam. Studiuje obecnie ACCA w Griffith College Dublin. Moge udostepnic 25% znizki dla nowego studenta. Jesli ktos jest zainteresowany prosze o kontakt na priva.

Offline #7 anpooh

anpooh

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów
  • Gadu-Gadu: 6752295
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 26 czerwiec 2012 - 20:37

Hej,

Rownież zastanawiałam się czy lepiej IAT czy odrazu ACCA. Uznalam że sensowniej jest iść prosto na ACCA bo po accounting technicians pomimo 2 lat studiowania ma się tylko 3 exemptions z ACCA. Wydaje mi się również że zakres knowledge module jest podobny do zakresu kursu IAT.. W chwili obecnej czekam na odpowiedz z ACCA i miejmy nadzieję zaczne kurs part time jesienią.
Może ktoś mający więcej doświadczenia chciałby podzielić się informacjami?? ;)

Offline #8 Dariadk

Dariadk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 12
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 20:45

Anpooh, można wiedzieć, gdzie będziesz studiować? Tak z ciekawości pytam :)

Offline #9 anpooh

anpooh

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 8 postów
  • Gadu-Gadu: 6752295

Napisano 28 czerwiec 2012 - 12:32

Hej Dariadk, napewno bede studiowac w dublinie. BPP, Independent Colleges i Griffith College maja zajecia part time. Czekam na rejestracje w ACCA bo bez tego nie mozna zapisac sie na zajecia. A Ty nadal sklaniasz sie ku ITA?

Offline #10 Dariadk

Dariadk

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 12
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 13:34

Ja czekam. Jestem zapisana na ATI organizowany przez FAS, ale czy się dostanę będę wiedzieć w sierpniu. Jutro mam się dowiedzieć, czy dostanę pracę. Jeśli dostanę, to na ATI nie idę i zobaczę ile czasu mi zostanie na studia. Jeśli nie dostanę ani pracy ani kursu z FASu będę startować na ACCA, ale jeszcze nie wiem czy P/T, czy online, bo nie wiem gdzie będę mieszkać i jaki będę mieć dojazd do Dublina...
Ile trwa rejestracja? Ile już czekasz?

Offline #11 zola

zola

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 5
  • Pip
  • 108 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:23

a ja sie ciagle bije z myslami czy moze Diploma in Payroll Managemen, chociaz accounting technicians tez kusi...ktos sie wybiera na nauke do ITT Tallaght?chyba potrzebuje kopa coby sie szybko zmobilizowac:)

Offline #12 mcdaniel

mcdaniel

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 3
  • Pip
  • 88 postów
  • Gadu-Gadu: 5740775

Napisano 25 sierpień 2012 - 17:02

hej! wybierasz się jeszcze?

Offline #13 ellaj

ellaj

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 59
  • PipPipPip
  • 570 postów
  • Miejscowość:Wroclaw/Dublin

Napisano 25 sierpień 2012 - 18:29

Ile trwa ACCA i ile kosztuje?
Czy to sa studia podyplomowe?
Chcialabym gdzies pojsc, ale nie wiem gdzie:(
Jestem po ekonomii.
Doradzcie cos, prosze. Cos co przyda mi sie tutaj lub w Polsce.

Offline #14 Maselko

Maselko

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 11:34

koszty z tego co sie orientuje sa rozne. F1-F3 pomiedzy 500 a 575 za modul, F4-F9 ok 750, P1-P4 ok 850... razem jakies 8tys ... ja tez sie zastanawiam nad acca... pracuje full time jako accounts payable/accounts assistant od 6 lat... dziewczyny z niepelnym acca u mnie w pracy zarabiaja po 50tys Euro na rok!!!!.. jak jest tu ktos kto rowniez sie zastanawia nad tym kursem email me pls.. ola.maslowska@gmail.com...

Offline #15 kasiach

kasiach

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 11:16

koszty z tego co sie orientuje sa rozne. F1-F3 pomiedzy 500 a 575 za modul, F4-F9 ok 750, P1-P4 ok 850... razem jakies 8tys ... ja tez sie zastanawiam nad acca... pracuje full time jako accounts payable/accounts assistant od 6 lat... dziewczyny z niepelnym acca u mnie w pracy zarabiaja po 50tys Euro na rok!!!!.. jak jest tu ktos kto rowniez sie zastanawia nad tym kursem email me pls.. ola.maslowska@gmail.com...

Hej Ola wyslalam Ci maila:-)

Czy są tu jeszcze jakieś dziewczyny (lub panowie;-p), które zdecydowały sią na Acca?

Użytkownik kasiach edytował ten post 07 listopad 2013 - 11:24

Offline #16 krissy

krissy

...

• Forumowicz Roku
  • 1961
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7136 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 12:44

ACCA nie, ale CIMA  :)   i Business Analyst w miedzyczasie, na dokladke

Warto pomyslec o chociazby 2 latach studiow, bowiem wiedza zdobyta jest dosc pomocna, nie wspominajac o zwolnieniach z poszczegolnych egzaminow. 

Użytkownik krissy edytował ten post 07 listopad 2013 - 12:46

Everything in life is temporary. If things are going good- enjoy it, cause it won't last forever.

Offline #17 zieminskaela

zieminskaela

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 15:05

Szukam kogos kto robił lub robii Bachelor degree in accounting. Zastanawiam sie czy zapisać sie na accounting tachnicals lub zrobic od razu Bachelor degree in accounting.

Offline #18 yesterxxx

yesterxxx

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 188
  • PipPip
  • 420 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 15:28

Zobacz ktora opcja da ci wiecej exemptions w CIMA czy ACCA. Szkoly powinny wiedziec.

Offline #19 dammar14

dammar14

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 18:40

W zaleznosci od szkoly masz exemptions, np ITT Tallaght po 4 tym roku masz 9 exemptions z ACCA, musisz zrobic jeszcze 5 egzaminow na full ACCA.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.