Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Trądzik Różowaty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 399 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 00:38

Witam,
może są osoby na forum które mają jakieś doświadczenia w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym?
Konsultowałam się w PL i tam zaopatrzyłam w kosmetyki ale może ktoś dłużej żyje z tym problemem.

Offline #2 znowu ja

znowu ja

Działacz

• Użytkownik forum
  • 24
  • PipPipPipPip
  • 1206 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 17 listopad 2011 - 08:25

Witam,
może są osoby na forum które mają jakieś doświadczenia w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym?
Konsultowałam się w PL i tam zaopatrzyłam w kosmetyki ale może ktoś dłużej żyje z tym problemem.

Maz zyje :blink:, regularne leczenie przynioslo efekty, zero sladu po tym paskudzctwie, unikac alkoholu. Ograniczenie slodyczy tez pomaga.

Offline #3 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 08:46

Witam,

Troszkę źle trafiłem, ale temat był wyświetlony na stronie głównej...

Twoje pytanie jest troszkę na zasadzie: 'jakie ubrania dobierać do złamania otwartego przedramienia, żeby nie było tego widać'. Może leczyć, a nie tapetować? Nie sądzę, aby tapeta pomagała za bardzo.
Sam miałem problem w ostatniej klasie szkoły średniej (szedłem do matury z kremami na twarzy prawie jak Marilyn Manson).

Mój stan był ciężki: cała twarz (w tym czoło aż spuchnięte jak w filmie 'Człowiek słoń', plecy to samo. Bardzo silne zakażenie bakteryjne. Leczenie ogólnie jest dość męczące dla organizmu: przez ponad szcześć miesiący brałem antybiotyk (Duomox), dodatkowo miałem dwa albo trzy różne kremy (w tym dwie maści na zamównie, robione w aptece. Jeden to chyba Metronidazol). Do dzisiaj mam mniejsze lub większe rekacje głównie na ostre przyprawy (alkohol raczej daje małą reakcję). Ważna jest stała temperatura w domu (brak różnic 5-8 stopni między salonem a łazienką, jak tu czasem bywa...). Jako szcztuczkę Ci powiem, że idź do... sklepu samochodowego (albo zaprzyjaźnionego chemia) kup baniaczek wody destylowanej do mycia twarzy ;-) (nie można za długo - tydzień/dwa w ostateczności).
To nie jest tak, że sobie samo zacznie znikać, trzeba podleczyć. Z tego, co widzę odpowiednikiem Duomoxu jest tutaj chyba Amoclav. Ostatecznie można stosować Retinoidy, ale to może ostro siekać wątrobę, dodatkowo kobiety muszą chyba stosować z antykoncepcją
Dominik (bachus)

Offline #4 znowu ja

znowu ja

Działacz

• Użytkownik forum
  • 24
  • PipPipPipPip
  • 1206 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 09:36

Jesli chodzi o wode zgadzam sie calkowicie, tutejsze pompy sa czasem bardzo zanieczyszczone, i chol twarda woda. Lepiej myc twarz mineralna albo jak kolega radzi destylowana.

Użytkownik znowu ja edytował ten post 17 listopad 2011 - 09:36

Offline #5 multikar

multikar

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 171 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 10:41

Wyleczylam trądzik różowaty ziolami.Leczenie bardzo dlugotrwałe ,ale efect warty poswieceń , szczegolnie ,że mialam w perspektywie branie antybiotyku przez pół roku.

Offline #6 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 399 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 17:05

Jeśli mowa o kosmetykach to miałam na myśli kosmetyki do pielęgnacji cery a nie kosmetyki kolorowe,których w zasadzie nie używam.
Uzywam Pharmaceris i na razie jest ok plus Metronidazol krem.Ale wieczorami skóra strasznie piecze.
Z tego co wiem to nie jest to wyleczalna przypadłość i dotyka osoby dojrzałe. Zastanawiam się jak sobie radzicie w tym cudownym klimacie bo mnie wiatr najbardziej przeszkadza.

Offline #7 znowu ja

znowu ja

Działacz

• Użytkownik forum
  • 24
  • PipPipPipPip
  • 1206 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 17:13

Jeśli mowa o kosmetykach to miałam na myśli kosmetyki do pielęgnacji cery a nie kosmetyki kolorowe,których w zasadzie nie używam.
Uzywam Pharmaceris i na razie jest ok plus Metronidazol krem.Ale wieczorami skóra strasznie piecze.
Z tego co wiem to nie jest to wyleczalna przypadłość i dotyka osoby dojrzałe. Zastanawiam się jak sobie radzicie w tym cudownym klimacie bo mnie wiatr najbardziej przeszkadza.

Jest wyleczalna albo zaleczalna, trzeba tez zmienic diete.

Offline #8 multikar

multikar

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 4
  • Pip
  • 171 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 17:23

Jest wyleczalna

Offline #9 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 19:26

Ostatni raz się wtrącę: 99% sukcesu to dieta. W Irlandii jedzenie (szczególnie to tańsze) jest paskudne: pełne antybiotyków, chemii i SOLI. Zainwestuj w jedzenie i sprawdź, czy przez miesiąc nic się nie zmieni.
Dominik (bachus)

Offline #10 gonia

gonia

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 15
  • PipPip
  • 399 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 19:54

to może więcej na temat diety poproszę
alkohol mocno okazjonalnie spożywam a okazji raczej nie szukam,
główinie moja dieta dostosowana jest do mojego 2,5rocznego dziecka bo na trzy gary mi się nie chce gotować,więc jadam to co dziecko, w moim przekonaniu zdrowo

Offline #11 znowu ja

znowu ja

Działacz

• Użytkownik forum
  • 24
  • PipPipPipPip
  • 1206 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 20:32

główinie moja dieta dostosowana jest do mojego 2,5rocznego dziecka bo na trzy gary mi się nie chce gotować,więc jadam to co dziecko, w moim przekonaniu zdrowo

Zero czekolady, ciast i slodyczy, pieczywa, piwa, i innego alkoholu. Mieso kurczaka, indyka, ryby i w malych ilosciach wolowina. Duzo warzyw i owocow, tylko nie cytrusy. Unikac mocnej kawy i herbaty.

Użytkownik znowu ja edytował ten post 17 listopad 2011 - 20:32

Offline #12 dioni

dioni

bachus

• Użytkownik forum
  • 580
  • PipPipPipPip
  • 1733 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 21:22

No to może nagle zaczęłaś jeść zbyt zdrowo ;-) U mnie problemem było to, że nagle przeszedłem na ścisłą, bardzo zdrową (?) dietę. Wcześniej z 1.5L coli dziennie, słodycze, czipsy itd. Wg. dermatologa organizm nagle zaczął mi się oczyszczać (w tym wątroba) i część uchodzi zawsze przez skórę.
Myślę, że forum nie jest najlepszym miejscem na szukanie odpowiedzi - popytaj o dobrego dermatologa. No a jak nie chcesz - eksperymentowac musisz. To nawet jeden składnik z diety może Cię załatwiać. Są np. jedne pikantne czipsy, które jak zjem, to mnie 'wywala' na tydzień.
Dominik (bachus)

Offline #13 acnerose

acnerose

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejscowość:Gdańsk

Napisano 18 kwiecień 2017 - 12:50

Czego unikać?

Produktów pochodzenia zwierzęcego (szczególnie czerwonego mięsa), alkoholu i używek, mocnej kawy, ostrych przypraw.

Co wprowadzić do diety?

Przynajmniej 2l wody dziennie, zwiększona ilość warzyw oraz stosowanie naturalnych probiotyków, takich jak: czosnek, cebula, papryka, kiszonki

Dowiedz się jak oczyszczać cerę trądzikową http://kobieta.wp.pl...13682275858561a

Offline #14 Plomien

Plomien

Działacz

• Moderator
  • 303
  • 1995 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:22

Czego unikać?

Produktów pochodzenia zwierzęcego (szczególnie czerwonego mięsa), alkoholu i używek, mocnej kawy, ostrych przypraw.

Co wprowadzić do diety?

Przynajmniej 2l wody dziennie, zwiększona ilość warzyw oraz stosowanie naturalnych probiotyków, takich jak: czosnek, cebula, papryka, kiszonki

Robisz w archeologii ?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.