Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak Ustawic Piec Akumulacyjny Dimplex?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 kanara

kanara

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 13:10

witam,

wprowadzilem sie do nowego apartamentu i sam juz nie wiem jak ustawic te grzejniki? sa to grzejniki ktore powinny sie nagrzewac na taryfie nocnej i dawac cieplo w dzien. grzejniki grzeja w nocy ale w dzien sa zimne.
pod przykrywka na grzejniku sa dwa pokretla ale jak dzialaja jeszcze nie odkrylem

moze ktos z was ma takie grzejniki i moze mi wyjasnic jak je ustawic?

dzieki

• Gość
  • 0

Napisano 30 marzec 2010 - 13:22

Hej mam tez tej firmy piecyk w Sallins na waterways wszyscy takie maja;)ja mam OUTPUT na 4 i INPUT tez na 4 i z boku mam tez pokretlo od 1 do 5 i to mam nastawione miedzy 4 a 5 ogolnie daje rady

Offline #3 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 132
  • PipPipPipPip
  • 1914 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 30 marzec 2010 - 13:37

witam,

wprowadzilem sie do nowego apartamentu i sam juz nie wiem jak ustawic te grzejniki? sa to grzejniki ktore powinny sie nagrzewac na taryfie nocnej i dawac cieplo w dzien. grzejniki grzeja w nocy ale w dzien sa zimne.
pod przykrywka na grzejniku sa dwa pokretla ale jak dzialaja jeszcze nie odkrylem

moze ktos z was ma takie grzejniki i moze mi wyjasnic jak je ustawic?

dzieki

OUTPUT

1- No Boost
3- Evening Boost
6 -Afternoon Boost

INPUT

Ja mam ustawione na 4 ( ale jak ustwisz na mniej to bedzie pobieralo mniej ciepla).

Ja mam Dimplex, ale u mnie pod poktywka wszystko jest napisane :angry:.

Radze nie uzywac w dzien ( pokretelko 1-5 i switch O/I) bo rachunek CI sie nie spodoba :D.

Jakby przypadkiem kiedys grzejnik sie nie wlaczal oznaczac to bedzie, ze cos tam "przeskoczylo" w grzejniku, bo niepowinno sie zostawiac ani przystawiac rzeczy blisko grzejnika.

Mam nadzieje ze pomoglam :D

Offline #4 gucio

gucio

Nowicjusz

• Root Admin
  • 100
  • 29 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 13:45

Hej

Ja jeszcze dodam ze na scianie obok grzejnika powinienes miec 2 wlaczniki (przynajmniej ja tak mam) jeden z nich powinien byc do tak zw. natychmiastowego podgrzewania) a drugi tylko na taryfe nocna. Ten od nocnej moze byc wlaczony przez caly czas i jak sie zalacza nocna powininem sie zaswiecic, znaczy ze dobrze ciagnie (chyba gdzies tak od 23 do 8 ale glowy nie dam).
Ja input mam przekrecony na maksa - (u mnie zewnetrzne pokretlo na grzejniku) a output mam zakrecony dopiero wieczorem jak sie robi troche zimniej to go rozkrecam. Zreszta w ciagu dnia nawet jak jest zakrecony i tak powienien wypuszczac cieplo.

Offline #5 FORMAE

FORMAE

Ananke

• Użytkownik forum
  • 1083
  • PipPipPipPipPip
  • 4560 postów
  • Miejscowość:co. Dublin
  • Zainteresowania:wiele

Napisano 30 marzec 2010 - 15:18

te grzejniki sa 2 funkcyjne maja grzałkę na taryfę nocna która nie powinna sie włączyć w dzień jest sterowana stycznikiem w skrzynce z bezpiecznikami
druga grzałka służy do dogrzewania do niej masz pokrętła i oddzielny włącznik
Człowiek rzadko myli się dwa razy
...na ogół trzy lub więcej

Offline #6 kanara

kanara

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 1
  • Pip
  • 71 postów

Napisano 30 marzec 2010 - 16:16

ja ten duzy grzejnik mam wlaczony obok do gniazdka i wlanczam i wylanczam go przyciskiem na grzejniku. ale obok na scianie za sofa mam dwa wlanczniki i mysle ze pewnie sa od grzejnika,ale czemu 2? no nic bede testowal dzis w nocy.

aha! a te wlaczniki jesli sa faktycznie od tego grzejnika moga byc wlaczone cala dobe? czy raczej je w ciagu dnia wylanczac?

dzieki za odp.

Offline #7 Armagh

Armagh

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPip
  • 567 postów
  • Miejscowość:Brick Lane

Napisano 30 marzec 2010 - 16:39

ja ten duzy grzejnik mam wlaczony obok do gniazdka i wlanczam i wylanczam go przyciskiem na grzejniku. ale obok na scianie za sofa mam dwa wlanczniki i mysle ze pewnie sa od grzejnika,ale czemu 2? no nic bede testowal dzis w nocy.

aha! a te wlaczniki jesli sa faktycznie od tego grzejnika moga byc wlaczone cala dobe? czy raczej je w ciagu dnia wylanczac?

dzieki za odp.

Lepiej ich wylacz wtedy, gdy nie uzywasz grzejnika, chocby ze wzgledu bezpieczenstwa. Poza tym zalaczylam tu instrukcje dla piecow Dimplex- zwroc uwage na informacje w ramce Setting the controls. http://www.dimplex.c...ons_Issue_6.pdf
Success is not measured by what you have, but by what you can do without.

Offline #8 mhor

mhor

Działacz

• Użytkownik forum
  • 132
  • PipPipPipPip
  • 1914 postów
  • Miejscowość:to tu to tam ...

Napisano 30 marzec 2010 - 16:54

dzieki za odp.

Wlacz na noc oba na scianie plus ustaw sobie np. na 3 lub 6 ( o ile masz tam numery .. patrz wyzej juz Ci pisalam ;))... po 24 pod jednym wlacznikiem bedzie sie swiecilo czerwone swiatelko i grzejnik zacznie pobierac cieplo, a jutro jak sie obudzis zpoczujesz ciepelko :). Ja na dzien wylaczalam te "wlaczniki na scianie" .

U mnie z boku na grzejniku jest switch O/I ( jak w poprzednim poscie pisalam), ale on dziala tylko na manual. Jak bylo mi zimno to walaczalm go i od razu sie nagrzewal, no ale niepolecam tej taktyki, bo z rachunku nie bylam zadowolona :).

Offline #9 ellaj

ellaj

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 59
  • PipPipPip
  • 575 postów
  • Miejscowość:Wroclaw/Dublin

Napisano 03 luty 2011 - 16:58

Chcialam zapytac o te grzejniki.
Czyli one w nocy nie grzeja?
W nocy tylko kumuluja cieplo?
A jak maja byc ustawione pokretla w szafce elektrycznej?
Ktore ma miec wieksza wartosc - noc czy dzien?
Prosze o podpowiedz.
A czy ktos wie, gdzie w grzejniku znajduje sie ten bezpiecznik? Suszylam na grzejniku recznik i najprawdopodobniej mi sie wylaczyl, bo nie kumuluje ciepla w nocy. Dziala tylko manualnie.
Pozdr.

Offline #10 ellaj

ellaj

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 59
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisano 03 luty 2011 - 19:44

Czy ktos wie?

Offline #11 lyha

lyha

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • -83
  • PipPipPip
  • 611 postów

Napisano 03 luty 2011 - 19:56

nie nikt nie wie
Zrób dobry uczynek w zyciu i z?ó? donos na s?siada , przyjaciela, znajomego itd. który pobiera zasi?ek i pracuje na czarno lub wykonuje us?ugi nie majac zarejstrowanej firmy i nie p?ac?c podatków . Pozbaw go zasi?ku !! nie daj sie d?u?ej okrada? !!! Dzieki temu to Ty jako uczciwy obywatel by? mo?e dostaniesz jego prace.Strona do zg?aszania tego typu przypadków :https://www.welfare.ie/EN/Secure/Pages/ReportSuspectFraud.aspxNIE DAJ SI? I ZGLO? JU? KOGO? DZISAJ !!!

Offline #12 lilaproc

lilaproc

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 03 luty 2011 - 20:04

hej. ja mam ogrzewanie elektryczne.i mam grzejniki wlasnie z szmotem w srodku, ktore nagrzewaja sie na nocnej taryfie.na scianie sa 2 wlaczniki, jeden jest na dzien, ktory po wlaczeniu i ustawieniu grzejnika w dzien wlacza dmuchawe.drugi jest od nocnej taryfy, wiec jak go wylaczysz to po prostu nie beda ciagnac pradu i grzejniki sie nie wlacza.na grzejniku sa dwa pokretla, kolo jednego pisze in (input) , drugi na out ( output). ten input to jest od tego, zeby sobie ustawic jak ma byc cieplo w domu, ja srednio ustawiam na 5-6, w zaleznosci jak jest zimno.ten out( output) od wydmuchiwania ciepla, wiec ustawiam tak tez 7-8 ( ale moze miec rozne cyfry czy znaki), napewno jeden jest od pobierania, drugi ile ma wydmuchac.no tak najprosciej moge opisac.a no jeszcze mam termostat na scianie wiec sobie moge ustawic temp w domu, ale na innym mieszkaniu nie mialam wiec ., na tym mam, i w zaleznosci jaka ustawie temerature tak sie wlaczy.
na innych pokojach nie mam, mam zwykle grzejniki, ale tez z przelacznikiem kolo grzejnika.ogolne grzeje w nocy duzo, bo o polowe taniej jest.

no a bezpiecznik nie wiem,nie widze zadnego u siebie, procz tego przy korkach.
A i nie wolno ich na przykrywać!!! bo sie nie nagrzeja albo i popsuja.
ogolenie proste, trzeba samemu wybadac grzejniki, jak nie to zadzwon do agencji i oni kogos przysla do sparwdzenia i ci gosc powie co i jak.łaski nie robia.

szamot sie tak nagrzewa w nocy ze do wieczora mam jeszcze cieple grzejniki.

Użytkownik lilaproc edytował ten post 03 luty 2011 - 20:06

Offline #13 townends

townends

Działacz

• Użytkownik forum
  • 188
  • PipPipPipPip
  • 2386 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 03 luty 2011 - 21:14

Zeby grzejnik dzialal (nagrzewal sie w nocy), to oprocz tego ze musi byc wlaczony, wlaczony musi byc termpostat (czy jak to sie tam zwie). Urzadzonko na sa scianie, zwykle na korytarzu przy wszystkich bezpiecznikach od pradu.

A jesli chodzi o sam grzejnik, to naprawde nie znajduje logiki w ich dzialaniu.
Probowalem ustawiac w kilkanascie mozliwych kombinacji (w przeciagu kilkunastu dni) i w sumie caly czas grzal podobnie.
Podobnie, znaczy nagrzewal sie i wydzielal cieplo jeszcze w nocy, wtedy gdy nie bylo potrzebne...
Nie dalo sie go w zaden sposob ustawic tak, zeby cieplo zaczynal oddawac dopiero rano lub po poludniu...

Takze dla mnie to zadna oszczednosci, jesli nagrzewa sie przez 8 godzin na taryfie nocnej. Wole wlaczyc go sam na 2-3 godziny wieczorem (na tygodniu wiecej nie potrzebuje).
A nagrzewanie nocne zostawiam wlaczone tylko na weekend, kiedy zwykle wszyscy sa w domu.

Offline #14 mokry085

mokry085

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 03 luty 2011 - 22:55

ja także posiadam takie grzejniki akumulacyjne i powiem tak. Mam włączone je 8 godzin na taryfie nocnej a w dzień oddają ciepło. Ustawione mam INPUT 4 a OUTPUT 6. Dlaczego tak? szczerze nie wiem. Landlord powiedział że to optymalne ustawienie choć jak dla mnie (mam ogrzewanie elektryczne po raz pierwszy,zawsze miałem gazowe) te ogrzewanie jest do [beeep]y, gdyż po 8 godzinach grzania w nocy w domu powinno być bardzo ciepło,a jest tak naprawde umiarkowanie. (nie ma porównania z ogrzewaniem gazowym). Na gaz wystarczyło pogrzać 3-4 godziny i w domu nie można było wytrzymać.
Nie wiem może musiałbym pozmieniać wartości input i output to było by może inaczej ale kto tak naprawde to wie.

Nie rozumiem tylko opcji INPUT (mam ustawione 4) - to znaczy jeśli ustawie np. 6 to co, grzejnik zje sobie więcej prądu czy co ????

Jeśli ktoś może coś na ten temat powiedzieć to proszę czekam ja i myślę inni także.

Offline #15 lilaproc

lilaproc

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 97 postów

Napisano 03 luty 2011 - 23:12

jesli ustawisz na 6 to grzejnik jeszcze mocniej sie nagrzeje, wiec bedzie w domku jeszcze cieplej.to output tez sobie mozesz zwiekszyc i wtedy wiecej wydmucha cieplego poiwetrza.ja mam in 6-8 , out na 8-10 , ale z reguly out na wiecej zeby bylo ciepelko.i wystrczajaco jest cieplutko.
a i musze przyznac racje poprzednikowi, zdecydowaniewole tez gaz, bo na gaz mialam ustawione na 24 h, i tyle samo prawie rachunek, niz ten prad , chociaz tez chodza grzejniki duzo, a w nocy praktycznie na okraglo.szczerze powiedziawszy lubie ciepelko, i nie oszczedzam na zdrowku i wole zeby w domku zawsze bylo cieplo.

Offline #16 mokry085

mokry085

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 04 luty 2011 - 00:28

z tego rozumiem że jeśli input zwiększe to grzejnik będzie cieplejszy co za tym idzie więcej będzie pobierał energii. Wszytko chyba już wiem. To tyle..... ciepła życzę :D

Offline #17 starucha

starucha

Life = online

• Użytkownik forum
  • 501
  • PipPipPipPipPip
  • 3791 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 04 luty 2011 - 00:35

Ja wiem .Zadzwon jutro z rana .0857724419.Gwarantuje Ci ze bedzie ok.

Offline #18 ellaj

ellaj

Stały bywalec

• Użytkownik forum
  • 59
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisano 09 luty 2011 - 22:39

Juz wszystko prawie rozszyfrowalam.
Ale suszylam kiedys na grzejniku recznik i wylaczyl sie.
Nie wiem, gdzie jest ten przycisk, zeby go znowu uruchomic. Grzeje tylko po ustawieniu manualnym, nie w nocy.

Offline #19 marysia34

marysia34

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 marzec 2015 - 10:36

Witam

Chcę instalować piec akumulacyjny do pomieszczenia 15m ale mam dylemat czy dobry model wybrałam http://www.dobregrze...79dc99f070231f0 Co myślicie o tym?

Offline #20 roza34

roza34

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 10:30

Witam

Chciałam zapytać czy możecie mi doradzić w opinie piecuch akumulacyjnych. Mam zamiar zamontować go w pokoju o 15m.Troche szperałam w internecie i natknęłam się nahttp://www.dobregrze...tron-3-kw.html. Jak myślicie czy ogrzeje ten pokój?Jakie macie doświadczenie z tym modelem?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.