Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak Ustawic Antene Satelitarna...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Offline #1 Ratamahatta

Ratamahatta

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 12:33

Witam,
Zabralem z domu (z Polski) tuner i karte Cyfry+. Na moim poprzednim mieszkaniu podlaczylem z ciekawosci czy to zadziala i zadzialalo - najwyrazniej antena byla ustawiona we wlasciwym kierunku (poziom sygnalu nawet lepszy niz w PL, ale to juz mniej istotne). Teraz sie przenioslem i niestety nic z tego - poziom sygnalu zero, null, nic. Poszedlem popatrzyc na antene, "na oko" to wycelowana jest w ten sam punkt, ale pewnie diabel tkwi w szczegolach i nie jest :) Dodatkowy bajer jest taki, ze w pokoju mam dwa kable do tunera, a to cos z czego kable wychodza przy antenie (konwerter ?) ma az cztery gniazdka z tego dwa sa podlaczone. Na stoliku znalazlem instrukcje do tunera telewizji Sky+ i wnosze, ze taka byla poprzednio. Teraz pytanie - da sie cos z tym PROSTO zrobic, czy trzeba mocno kombinowac (probowalem troche krecic antena, lewo-prawo, ale tak jak sie spodziewalem bez rezultatu) ? Moze ten caly konwerter jest zupelnie inny i musze cos u siebie w tunerze pozmieniac ? Wiem, ze pytanie laickie, ale zona mi i tak tuner zabierze za 2 miesiace wiec pewnie kupie cos tutaj na miejscu, ale chcialem jeszcze obejrzec "Film o pszczolach" :)
"Jedna smierc to tragedia - milion to statystyka"

Offline #2 rafik75

rafik75

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 267 postów
  • Gadu-Gadu: 1748401
  • Miejscowość:Arklow

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:02

poza kreceniem prawo lewo musisz antene lekko do gory. u dokladnie spojrzec czy innny dom,drzewo sslup nie zaslania. wydaje sie proste ale niestety nie jest. jak masz kompas to polecam

http://www.dishpointer.com/

i zapomnialbym :) z tych dwoch kabelkow to wybierz ten 'zewnetrzny' i poprostu podlacz.

Użytkownik rafik75 edytował ten post 26 styczeń 2009 - 13:03

Dołączona grafikaDołączona grafika

Offline #3 gofer90

gofer90

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:11

jezeli byla wczesniej ustawiona na sky to jest napewno zle mam taka zamontowana na domu, nizej mam swoja od cyfry i jest ustawiona nizej niz sky! chyba kazdy wie ze ustawianie anteny to niezla zabawa szczegolnie na wietrze ;p ja mam jeszcze drzewo w ogrodku wiec jest zupelnie milo ! sprawdz antene czy jest dobrze wtyczka zmontowana najlepszy sposob to podlacz do dekodera a drugi koniec ktory podlaczasz do konwentera dotknij jezykiem jak kopnie tzn ze dziala hehe jak nie kopnie to antena ! milej zabawy

Offline #4 Ratamahatta

Ratamahatta

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:15

Dzieki :) Pobawie sie moze dzis, z tego linku przynajmniej widze w ktora strone celowac :) Znalazlem jeszcze cos takiego jak ustawianie anteny sat. wedlug Slonca (http://sci.pam.szcze...l/az/index.html) - to powinno mi dac elewacje.

Offline #5 kamil1984

kamil1984

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: 8440091
  • Miejscowość:dublin

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:21

hejka . jeśli miałeś antenę ustawioną na sky tzn. astra teraz musisz przesunąć ją o około 6,2 stopni na południe i zwiększyć kąt nachylenia ale bardzo delikatnie , wtedy będziesz odbierał sygnał z hotbirda . powodzenia

Nie reklamujemy sie na forum PK

Użytkownik PanKracy edytował ten post 27 styczeń 2009 - 21:02

Offline #6 Czipownik

Czipownik

Stały bywalec

• Validating
  • 133
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 13:24

Moja procedura ustawiania anten sat:
(1) Lacze konwerter przy antenie z odbiornikiem.
(2) Ustawiam odbiornik na kanale, ktory NA PEWNO jest w tej chwili nadawany
(3) Zaczynam powolutku obracac antena w szerokim zakresie lewo-prawo (wschod-zachod), przed powrotem w przeciwnym kierunku zmieniam nieco kat elewacji, tj. ustawienie anteny w pionie ustawiam na bardziej w gore.
(4) W koncu, za ktoryms razem lapie sygnal, na ekranie pojawia sie oczekiwana stacja.
(5) Wchodze w menu ustawien odbiornika, wlaczam wskaznik poziomu sygnalu. Delikatnie koryguje ustawienie anteny wschod-zachod, gora-dol aby uzyskac mozliwie najwieksze wskazanie.
(6) Blokuje sruby anteny, skrecam delikatnie konwerter od pionu w lewo lub prawo, celem uzyskania wskazania maksymalnego poziomu sygnalu.

Powyzsza procedura jest dosyc prymitywna, bo nie bazuje na wyliczeniach katow azymutu i elewacji dla anteny ani skrecenia polaryzacji dla konwertera. Nie posluguje sie rowniez zadnymi przenosnymi wskaznikami sygnalu. Mimo wszystko metoda jest skuteczna. Na przyklad wczoraj ustawialem mojemu ojcu antene po niedawnej przeprowadzce, ustawilem w 10 minut.

Innym elementem mojego sposobu jest przytarganie telewizora i odbiornika blisko anteny (wiem, nie zawsze to jest mozliwe) celem biezacej obserwacji ekranu.

Musisz dokladnie sprawdzic co za antene posiadasz, bardzo prawdopodobne ze jest ustawiona na satelite Astra 2, z ktorej nadaje Sky Digital. Ty potrzebujesz HotBirda, oba satelity daleko od siebie, wiec nie tylko azymut (lewo-prawo) ale i elewacja (gora-dol) do ustawienia.

Sprawdz co za konwerter masz przy antenie. Jesli ma wiele wyjsc to niekoniecznie musi to byc 2 czy 4 wyjsciowy zwykly (tzw. dual albo quad), lecz specjalny konwerter z rozdzielonymi polaryzacjami dla obslugiwania domowych instalacji zbiorczych.

Powodzenia w ustawianiu.

Offline #7 Ratamahatta

Ratamahatta

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 14:18

I nie ustawie - antena jest dostepna z okna (1 pietro), ale trzeba miec dlugosc ramienia goryla i takaz sile, bo jednoczesnie luzujac sruby musialbym sie trzymac dachu :) Tak wiec sprawa upadla ku mojej rozpaczy :D

• Gość
  • 0

Napisano 27 styczeń 2009 - 16:04

I nie ustawie - antena jest dostepna z okna (1 pietro), ale trzeba miec dlugosc ramienia goryla i takaz sile, bo jednoczesnie luzujac sruby musialbym sie trzymac dachu :D Tak wiec sprawa upadla ku mojej rozpaczy ;)

Coś słaba determinacja aby mieć polską TV :)

Offline #9 bestnickname

bestnickname

Stara gwardia

• Użytkownik forum
  • 633
  • PipPipPipPipPip
  • 4793 postów
  • Miejscowość:zadůpie

Napisano 27 styczeń 2009 - 19:18

Moja procedura ustawiania anten sat:
(...)

Zazwyczaj stosuję taką samą metodę z jednym wyjątkiem:
Otóż przytargałem kiedyś stary analogowy tuner z PL, na którym kilka razy szybciej łapiesz sygnał :D

People without qualities tend to regard money as a quality and do anything to improve more and more on that.

Offline #10 Ratamahatta

Ratamahatta

Częsty gość

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPip
  • 410 postów

Napisano 28 styczeń 2009 - 14:37

Coś słaba determinacja aby mieć polską TV :D

Integruje sie :D Bardzo lubie ogladac TG4 :D

• Gość
  • 0

Napisano 28 styczeń 2009 - 15:11

Integruje sie :D Bardzo lubie ogladac TG4 :D

Fatalnie. Myślałem, że tego już nikt nie ogląda i może to zdejmą i na coś pożytecznego przeznaczą moje podatki ;-)

Online #12 GreenBeast

GreenBeast

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 114 postów
  • Gadu-Gadu: WhatsUp
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 04 marzec 2011 - 00:39

Jeśli będziesz jeszcze kiedyś potrzebował ustawić lub zainstalować antenę satelitarną to zadzwoń do mnie bo na co dzień zajmuje się montażem i ustawianiem anten Tv Sat.
Grzesiek tel: 087 3523 966

dyst-nc-ireland.jpg

www.eiresat.ie Montaż Anten Satelitarnych | Podpisz umowe z dowolna platforma Polsat , NC+ w Irlandii

Offline #13 radek88

radek88

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 22:21

A ja polecam się nie męczyć tylko skorzystac z fachowców, zaoszczędziłem pół dnia nerwów dzięki chłopakom z www.antenyodadoz.pl. ;)

Offline #14 knacker

knacker

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 10
  • Pip
  • 40 postów
  • Miejscowość:Lusk
  • Zainteresowania:Rachmaninoff

Napisano 10 lipiec 2015 - 06:29

A ja polecam się nie męczyć tylko skorzystac z fachowców, zaoszczędziłem pół dnia nerwów dzięki chłopakom z www.antenyodadoz.pl. ;)

Dobre,pewnie dojazd do klienta za free

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.