Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 1 głosy

Komu komputer - pierwsze glosowanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Komu komputer? (63 użytkowników oddało głos)

Kto, wg Was, powinien otrzymac komputer?

1. Numer 1 (28 głosów [43.75%])

Procent z głosów: 43.75%

2. Numer 2 (24 głosów [37.50%])

Procent z głosów: 37.50%

3. Numer 3 (7 głosów [10.94%])

Procent z głosów: 10.94%

4. Numer 4 (5 głosów [7.81%])

Procent z głosów: 7.81%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

Offline #1 akson1

akson1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Miejscowość:Spod Warszawy-Frankfurtu-Lodzi-Londynu-Dublina-Kielc
  • Zainteresowania:Polityka Ekonomia Historia Dziennikarstwo

Napisano 05 lipiec 2007 - 10:01

Wie, ze zadanie jest ciezkie. I bardzo...niewdzieczne. Decydujecie o naprawde sporej rzeczy. Wiec zastanowcie sie naprawde powaznie.

Ojciec - Advocatus Diaboli

Numer 1.
Szkoły Podstawowe:
- Hałat Piotr i Paweł – od kilku lat osiągają wysokie wyniki w nauce i są bardzo aktywni w środowisku szkolnym. Chętnie uczestniczą w konkursach obejmujących różne dziedziny nauki m.in. ortograficznym, matematycznym „OXFORD” i z języka angielskiego „THE BIG CHALLENGE”.
Chłopcy pochodzą z rodziny wielodzietnej (6osó :) , w której sytuacja materialna jest bardzo trudna. Ojciec otrzymuje rentę chorobową, a mama nie pracuje zawodowo. Miesięczny dochód brutto wraz z dodatkami w postaci zasiłku rodzinnego nie przekracza 240,00 zł na osobę.

Numer 2.
Gimnazja:
Rochowiak Anna i Joanna – pochodzą z rodziny wielodzietnej (10 osó :( . Ojciec pracował w Zakładach Chemicznych w Oświęcimiu lecz w miesiącu kwietniu 2007 roku został zwolniony i obecnie jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Mama zajmując się ośmiorgiem dzieci nie jest w stanie podjąć pracy zawodowej. Dzieci nie sprawiają żadnych problemów wychowawczych, a co więcej wszystkie są bardzo pracowite i dzięki temu osiągają wysokie wyniki w nauce. Anna i Joanna oprócz tego wykazują wyjątkowe zdolności językowe i muzyczne. Startują w licznych konkursach zarówno na szczeblach szkolnych jak i powiatowych, zdobywając wyróżnienia. Ich osiągnięcia to:
Joanna
- III miejsce w konkursie powiatowym „Ekopiosenka”
- I miejsce w konkursie poezji śpiewanej „Co w mej duszy gra?”
- I miejsce w szkolnym konkursie z języka angielskiego „THE BIG CHALLENGE”
Anna
- II miejsce w konkursie poezji śpiewanej „Co w mej duszy gra?”
- II miejsce w miejsko-gminnym konkursie ekologicznym „Wiosna 2005”
- udział w konkursie ortograficznym na szczeblu powiatowym
- udział w konkursie piosenki dziecięcej „Nutka” w Krakowie
Obie uczennice brały udział w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym „PANDA”

Numer 3.
Szkoły średnie:
Nikiel Mateusz – także pochodzi z rodziny wielodzietnej (7 osó :( . Prócz Mateusza jeszcze troje z rodzeństwa należy do grona naszych stypendystów. Mimo trudnej sytuacji materialnej dzieci Państwa Niklów chętnie się uczą i rozwijają swoje zainteresowania. Są bardzo koleżeńskie i chętnie pomagają rówieśnikom dzieląc się swoją wiedzą. Mateusz ukończył naukę w gimnazjum otrzymując świadectwo z wyróżnieniem. Brał udział w konkursie religijnym „Jonasz”, został również finalistą w konkursie matematycznym. Obecnie kontynuuje naukę w szkole średniej.

Numer 4.
Studenci:
Rusek Ewa – jest jedną z trojaczek. Wszystkie dziewczynki od najmłodszych lat były pilnymi uczennicami i zdobywały wysokie wyniki w nauce. Dzięki temu otrzymywały stypendium z Lokalnego Funduszu. Po ukończeniu szkoły średniej kontynuują naukę na Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej utrzymując równie wysoki poziom nauki. Dochód brutto nie przekracza w rodzinie 500,00 zł na osobę. Ojciec dziewczynek jest na emeryturze, a mama otrzymuje rentę. Tak więc środki finansowe zaledwie w części wystarczają na pokrycie kosztów związanych z nauką.

Użytkownik Diabl0 edytował ten post 05 lipiec 2007 - 14:13
Zmiana typu sądu z wielokrotnego wyboru na pojedyńczy głos

Cynizm Optymizm i IroniaTe trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)Cyniczny blog w Polsce

Offline #2 Assafi

Assafi

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Miejscowość:Ile de France

Napisano 05 lipiec 2007 - 10:36

Fajnie, ze juz cos idzie w dalszym kierunku:) Mam tylko pytanie jak dlugo bedziemy glosowac, powinnismy ustalic jakis termin bo przecierz nie mozemy tak w nieskonczonosc, a po drugie jak bedziemy przekazywac nagrody??
Pomagamy konkretnym osobom nio ale te osoby maja tez rodzenstwo, moze dla nich jak zosatnie pieniazkow po maskotce weim, ze one tez beda korzystac z tego co dostana wybrane osoby ale pewnei milo by im bylo gdyby tez o nich pamietano mimo iz nie jest to taka wielka pomoc!
To takie moje skromna zdanie!

Pozdrawiam

P.S. Jak bedzie trzeba cos wiecej pomoc to ja bardzo chetnie bym chciala ale ni bardzo wiem w czym moge pomoc:(

Offline #3 konto usuniete

konto usuniete

Działacz

• Gość
  • 5
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 13:46

odswierzam temat co by sie na pierwszej stronie gazety miescil :lol:

Offline #4 el_bandita

el_bandita

Działacz

• Użytkownik forum
  • 211
  • PipPipPipPip
  • 2348 postów
  • Miejscowość:Maynooth

Napisano 05 lipiec 2007 - 13:49

Dobry z Ciebie czlowiek el_horse :lol:
Thrill me...

Offline #5 konto usuniete

konto usuniete

Działacz

• Gość
  • 5
  • PipPipPipPip
  • 1853 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 13:52

ej blad jest w sondzie (patrzcie w zalacznik)

suma glosow 9, a glosy sie rozkladaja 1 2 3 4 1+2 = 3 + 3 = 6 + 4 = 10, a nie 9

mody/adminy do roboty - cos macie ze skryptem

Offline #6 el_bandita

el_bandita

Działacz

• Użytkownik forum
  • 211
  • PipPipPipPip
  • 2348 postów
  • Miejscowość:Maynooth

Napisano 05 lipiec 2007 - 13:58

A ja teraz bede udawac, ze tego nie widze...

p.s. a tak powaznie, to jak nic nie wiem, niczego nie umiem... ja tu tylko posty z brzydkimi wyrazami usuwam, no i czasami i tylko czasami offtopuje... Peace brothers!!!
Thrill me...

Offline #7 Diabl0

Diabl0

Administrator

• Root Admin
  • 0
  • 254 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 14:14

ej blad jest w sondzie (patrzcie w zalacznik)
[...]

To nie wina skryptów a twórcy sondy który zaznaczył niepotrzebnie aby sonda była wielokrotnego wyboru. Już poprawiłem.

Offline #8 townends

townends

Działacz

• Użytkownik forum
  • 188
  • PipPipPipPip
  • 2386 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 05 lipiec 2007 - 18:02

Jesli to nowy komputer, to moze by zamiast tego kupic jakies 4 uzywane i dac wszystkim :) ???
Przeciez do gier im chyba potrzebny nie bedzie :)
pzdr.

Offline #9 Kolargol

Kolargol

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1169 postów
  • Gadu-Gadu: 666
  • Miejscowość:Baile Atha Cliath
  • Zainteresowania:Boks boliwijski,rzut miesem najchetniej cielecina,skok przez zebre,pchniecie szpada w potylice,osiemdziesiecioboj, pingpong podwodny,pilka do metalu,hokej na piasku, plywanie pod prad,stepowanie na czczo,lamanie kolem w blasku fleszy,strzelanie na oslep,gra w bierki rozgotowanym makaronem,puszczanie kaczek w sina dal,spiewanie hymnu od tylu,spanie tylem naprzod,plecenie warkoczy z ziol prowansalskich,wymuszanie pierwszenstwa hulajnoga na M50,mycie rak w czasie jedzenia,bezprzewodowe zaciskanie pasa,klniecie jak szewc u fryzjera,bycie gora nad morzem, sprzedaz snow na Allegro,wspolne wakacje z krolowa sniegu na saharze,bezwstydne dmuchanie materaca przy ludziach, posiadanie 4 rodzinnych klaserow na kurz,wbicie 2 gwozdzi rekinem mlotem,jedzenie pyz nadziewanych halasem, straszenie publicznie ostatniego krzyku mody,zwiedzanie slonia od srodka,schodzenie na psy tajnym skrotem,osobista ochrona czterolistnej koniczyny,wyciaganie slomy z butow na wiejskich weselach,scieranie na tarce walenia

Napisano 05 lipiec 2007 - 18:54

Mysle, ze nie ma co robic glosowania, ale kupic wszystkim po kompie. Moze nie od razu, ale po kolei tak. A wybierac najlepiej rzucajac kostka. Ale i tak zaglosuje.

Offline #10 franklin1

franklin1

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 05 lipiec 2007 - 19:20

Witam
Ja również jestem za tym zeby kupić wszystkim można wg kolejności w głosowaniu. :)

Offline #11 akson1

akson1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 10:51

Pojawiaja sie propozycje, by kupic wszystkim tu wymienionym. Z kolei wczesniej dyskutowalismy, byy dokonywac wyboru roznych fundacji. Ktory z tych pomyslow uwazacie za lepszy?

Terminy:

"Od 20-ego do 30/31 kazdego miesiaca bedziemy wybierac - wszyscy wplacajacy, fundacje w Polsce, ktorej przekazemy pieniadze na zakup komputera / pomocy naukowych.
1-3 kazdego miesiaca - kontaktujemy sie z owa fundacja i prosimy o wybranie 5 dzieciakow, ktore wg. nich najbardziej potrzebuja takiego wsparcia.
4-11 kazdego miesiaca - z owej piatki wybieramy osobe, ktorej owa fundacja zakupi komputer / sprzet.
Pieniadze bedziemy zbierac do 13-ego (szczesliwa trzynastka :) kazdego miesiaca. 15-ego zas bedziemy je wysylac do kraju.
16-ego zamieszczane bedzie rozliczenie za kazdy miesiac."

Ojciec - Organajzer

Użytkownik akson1 edytował ten post 06 lipiec 2007 - 10:51

Cynizm Optymizm i IroniaTe trzy: z nich zas najwazniejszy jest dystans do samego siebie :)Cyniczny blog w Polsce

#12 Gość_JotR_*

Gość_JotR_*
  • Gość
  • 0

Napisano 06 lipiec 2007 - 12:14

...moje trzy grosze (na razie werbalne).- po pierwsze sorka za babola w gazecie - moja wina; zapomnialem do ostatniej chwili o temacie i łapu capu było i w rezultacie wyszło, że kaska jest zbierana dla dzieci w tu, a nie w Polsce. Naprostuję.- po drugie to tak sobie pomyślałem: czy jest konieczne transferowanie tych pieniędzy przez jakąkolwiek fundację w Polsce? Może zresztą już wałkowaliście tę sprawę... Jest kasa, jest komputer, jest dhl czy inny tam dostarczyciel, jest kwit podpisany przez odbiorcę, bo przecież jest i odbiorca... Po co komu do szczęścia fundacja w Polsce?- poza tym jakoś takie dziwne mi się wydaje publiczne głosowanie na zasadzie: - komu nerka potrzebna bardziej? Rodzą się podziały. Jeśli darczyńcy wpłacają to znaczy, że ufają. Na bazie tego zaufania decyzja powinna zapaść autorytatywnie i tajnie. Jak ma się czuć dziecko, które znowu nie dostało komputera, choć publicznie występowało w rankingu? W jego opinii - dziecka, któremu Fundacja chce przecież pomóc - może to być dla niego krzywdzące. Nawet jeśli będzie to osąd niesprawiedliwy.Pozdrawiam...aaa... - i jeszcze jedno! Jak już głosujecie, to nie głosujcie na numery!!! Żaden człowiek nie jest i nie powinien być numerem! Wiem, że się czepiam drobiazgów, ale przyjmijcie, że w dobrej wierze :)

Offline #13 akson1

akson1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 12:42

...moje trzy grosze (na razie werbalne).- po pierwsze sorka za babola w gazecie - moja wina; zapomnialem do ostatniej chwili o temacie i łapu capu było i w rezultacie wyszło, że kaska jest zbierana dla dzieci w tu, a nie w Polsce. Naprostuję.- po drugie to tak sobie pomyślałem: czy jest konieczne transferowanie tych pieniędzy przez jakąkolwiek fundację w Polsce? Może zresztą już wałkowaliście tę sprawę... Jest kasa, jest komputer, jest dhl czy inny tam dostarczyciel, jest kwit podpisany przez odbiorcę, bo przecież jest i odbiorca... Po co komu do szczęścia fundacja w Polsce?- poza tym jakoś takie dziwne mi się wydaje publiczne głosowanie na zasadzie: - komu nerka potrzebna bardziej? Rodzą się podziały. Jeśli darczyńcy wpłacają to znaczy, że ufają. Na bazie tego zaufania decyzja powinna zapaść autorytatywnie i tajnie. Jak ma się czuć dziecko, które znowu nie dostało komputera, choć publicznie występowało w rankingu? W jego opinii - dziecka, któremu Fundacja chce przecież pomóc - może to być dla niego krzywdzące. Nawet jeśli będzie to osąd niesprawiedliwy.Pozdrawiam...aaa... - i jeszcze jedno! Jak już głosujecie, to nie głosujcie na numery!!! Żaden człowiek nie jest i nie powinien być numerem! Wiem, że się czepiam drobiazgów, ale przyjmijcie, że w dobrej wierze :)

Uwierz mi - dlugo i tajnie dyskutowalismy (wciaz dyskutujemy) na temat - jak najlepiej pomoc.

ad1) Przeslanie kasy - 0 Euro / przeslanie komputrera - podejrzewam, ze ok 200E. Rachunek jest prosty. To po pierwsze -do czego potrzebujemy fundacji. Po drugie - my nie mamy mozliwosci pojechania i zobaczenia kazdej takiej osoby, kotrj moglibysmy pomoc. A jak mamy to zweryfikowac?
I trzy - w wybor takiej fundacji musza zaangazowac sie ludzie - a celem Koniczynki jest nie tylko pomoc dzieciakom, ale i naklonienie ludzi, by sie w cos zaangazowali. Nawet przez glosowanie.

ad2) Tak - jest to diabelska arytmetyka. I znow wracamy do ad1 i czesci trzeciej - zaangazowania ludzi. Sam wiesz, jak ciezko przekonywac ludzi do pomocy innym. Zwlaszcza naszych rodakow.

ad3) Numer - nie ukrywam, ze to moja decyzja. Ale nie zdradze tu motywow. Choc - rozumiem Twoje.

Pozdrawiam i dziekuje za notatke w PG

#14 Gość_JotR_*

Gość_JotR_*
  • Gość
  • 0

Napisano 06 lipiec 2007 - 15:34

Uwierz mi - dlugo i tajnie dyskutowalismy (wciaz dyskutujemy) na temat - jak najlepiej pomoc.

ad1) Przeslanie kasy - 0 Euro / przeslanie komputrera - podejrzewam, ze ok 200E. Rachunek jest prosty. To po pierwsze -do czego potrzebujemy fundacji. Po drugie - my nie mamy mozliwosci pojechania i zobaczenia kazdej takiej osoby, kotrj moglibysmy pomoc. A jak mamy to zweryfikowac?
I trzy - w wybor takiej fundacji musza zaangazowac sie ludzie - a celem Koniczynki jest nie tylko pomoc dzieciakom, ale i naklonienie ludzi, by sie w cos zaangazowali. Nawet przez glosowanie.

ad2) Tak - jest to diabelska arytmetyka. I znow wracamy do ad1 i czesci trzeciej - zaangazowania ludzi. Sam wiesz, jak ciezko przekonywac ludzi do pomocy innym. Zwlaszcza naszych rodakow.

ad3) Numer - nie ukrywam, ze to moja decyzja. Ale nie zdradze tu motywow. Choc - rozumiem Twoje.

Pozdrawiam i dziekuje za notatke w PG

Mleczarzu - wez no mi prosze podaj kontakt telefoniczny do siebie, chciałbym zamienić parę słów...

Offline #15 -Mleczarz-

-Mleczarz-

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 163 postów
  • Miejscowość:Poznan--Clonmel Co.Tipperary

Napisano 06 lipiec 2007 - 16:20

Mleczarzu - wez no mi prosze podaj kontakt telefoniczny do siebie, chciałbym zamienić parę słów...

poszlo na priv
Mleczarz blogIreland I'll always love you...

Offline #16 Luck

Luck

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 0
  • Pip
  • 95 postów
  • Miejscowość:Dublin

Napisano 06 lipiec 2007 - 22:25

czy jest konieczne transferowanie tych pieniędzy przez jakąkolwiek fundację w Polsce? Może zresztą już wałkowaliście tę sprawę... Jest kasa, jest komputer, jest dhl czy inny tam dostarczyciel, jest kwit podpisany przez odbiorcę, bo przecież jest i odbiorca... Po co komu do szczęścia fundacja w Polsce?

Tez wczesniej w ten sposob myslalem, ale na poczatek potrzebni sa ludzie z polskiej organizacji, ktorzy tam na miejscu sie tym wszystkim (charytatywnie mam nadzieje!!!) zajma. Przywioza, zdjecie zrobia, zainstaluja, pomoga, powiedza w radiu itd. Z Irlandii tym wszystkim nie dasz rady zawiadywac. Poza tym tamtejsze organizacje sa na codzien z tymi dziecmi i wiedza czego one potrzebuja. One podaja na profile kandydatow.

Co do wysylania sprzetu zamiast kasy - jesli juz to przeciez nie chodzi o wysylanie kompa przez cala europe, dodatkowo z angielskim systemem i reszta software'u. Jesli to kiedys rozwazac to tylko w wersji - zakup w Polsce (przez internet np.).

poza tym jakoś takie dziwne mi się wydaje publiczne głosowanie na zasadzie: - komu nerka potrzebna bardziej? Rodzą się podziały. Jeśli darczyńcy wpłacają to znaczy, że ufają. Na bazie tego zaufania decyzja powinna zapaść autorytatywnie i tajnie. Jak ma się czuć dziecko, które znowu nie dostało komputera, choć publicznie występowało w rankingu? W jego opinii - dziecka, któremu Fundacja chce przecież pomóc - może to być dla niego krzywdzące. Nawet jeśli będzie to osąd niesprawiedliwy.

No coz, warto sie zastanowic. Nierealne jest zaspokojenie wszystkich! Wierze rowniez w to, ze dzieci nie wiedza ze zostaly wytypowane. Opiekun/wychowawca bylby glupi, gdyby im to powiedzial. A wiec dzieci nie wiedza, a glosowanie na forum odbyc sie musi. I nie popieram pomyslu uszczesliwiania wszystkich po kolei. Niech szanse dostana kolejne dzieci z innych rejonow Polski, pod opieka innych fundacji. Bo jak zaczniecie w Brzeszczu, to z Brzeszcza nie wyjdziecie!

Uwazam, ze 1 komputer nowy zamiast czterech uzywanych - sprawa gwarancji jest wazna chociazby. Ale tutaj warto dodac, ze nie musi koniecznie to byc sprzet na "najnowszym wypasie", typu terabajty na twardzielu, grafa do grania w najnowsze gry i inne wodotryski.

Co do neostrady - noooo, ciezka sprawa. Oczywiscie rozwazajac sama neostrade (bez mozliwosci dzwonienia) i to na okreslony okres np. 1 roku. Przeciez Fundacja nie bedzie chyba placic w nieskonczonosc rachunkow rosnocej ilosci obdarowanych.

pozdro

Luck

Offline #17 akson1

akson1

Działacz

• Użytkownik forum
  • 1
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów

Napisano 07 lipiec 2007 - 12:59

Ping - zeby bylo widac ;)

Offline #18 WolfiA

WolfiA

Nowicjusz

• Użytkownik forum
  • 2
  • Pip
  • 149 postów
  • Gadu-Gadu: 1576669
  • Miejscowość:Portlaoise

Napisano 07 lipiec 2007 - 13:27

Widzę, że jest zacięta "rywalizacja" między dwiema propozycjami...
Mimo wszystko, życzę wszystkim powodzenia ;)

Offline #19 WhySoSerious

WhySoSerious

why so serious?

• Użytkownik forum
  • 0
  • PipPipPipPip
  • 1879 postów
  • Miejscowość:Gotham City

Napisano 07 lipiec 2007 - 13:46

Nie jest to niespotykane, ze jednak (na razie) wiekszosc nas stara sie jednak wybierac podstawowke/gimnazjum...

Staramy sie pomoc najmniejszym, a wieksi... juz sa na dobrej drodze...

pozdrawiam
Do??Ä? czasu ju?? tu zmarnowa??em

#20 Gość_derongas_*

Gość_derongas_*
  • Gość
  • 0

Napisano 09 lipiec 2007 - 22:13

Mysle, ze nie ma co robic glosowania, ale kupic wszystkim po kompie. Moze nie od razu, ale po kolei tak. A wybierac najlepiej rzucajac kostka. Ale i tak zaglosuje.

też tak myśle,pewnie od razu to nie będzie możliwe ale z czasem czemu nie :P

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.